آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل: در آوردن و جا زدن دوباره خازنها از روی مین برد

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
سلام دوستان

یه روش ساده و روتین واسه در آوردن و جا زدن خازن روی مین می خوام
در اوردن خازن معیوب زیاد زمان بر و سخت نیست ولی تخلیه سوراخهای جای پایه خازن و نصب مجدد واسه من شده یه معظل.با قلع کش و سیم قلع کش و ... خیلی زمانبر و گاهی وقتا غیر قابل کارکرد میشه.
از دوستان تقاضا دارم اگه ممکنه روش خودشون رو بگن،اگه وسیله دست سازی دارن بگن و عکس اونو بذارن.
ممنون از راهنمایی شما.

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
پس طبق گفته دوستان با هویه کوچک امکان نداره حتی اگه روی بیشترین دما تنظیم شده باشه؟چهار تا قلع کش عوض کردم جواب نداد.وای به روزی که مین قدیمی هم باشه.دیروز یه کار خطرناک کردم که بعدش خیلی پشیمون شدم.سوراخ جای خازنها به هیچ وجه باز نشد با هیت خازنها رو جا زدم:busted_red:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
من همیشه با هیت خازن ها رو درمیارم و جا میزنم.فقط باید سرعت عمل داشته باشید
دمای هیتر رو 350 تنظیم میکنم و خازن رو درمیارم و قبل از اینکه سرد بشه خازن جدید رو جای اون نصب میکنم.با این روش اگه دقت کافی داشته باشید، اصلا مشخص نیست که خازن رو تعویض کردید.

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
درود
من همیشه با هیت خازن ها رو درمیارم و جا میزنم.فقط باید سرعت عمل داشته باشید
دمای هیتر رو 350 تنظیم میکنم و خازن رو درمیارم و قبل از اینکه سرد بشه خازن جدید رو جای اون نصب میکنم.با این روش اگه دقت کافی داشته باشید، اصلا مشخص نیست که خازن رو تعویض کردید.
استاد عزیز با تشکر از پاسختون
حرارت هیتر واسه خازنها اشکالاتی بوجود نمی یاره؟ یا خازنهای کناری که نصب هستند(سالم ) مشکلی بوجود نمی یاره؟

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
کمی دقت بیشتر و با حفظ ظرافت وزیبایی در کار با یک هویه وات بالا وقلع کش خوب واگر قلع خوب اب نمیشود مقداری قلع تزریق کرده وبا قلع کش قلع را برداشته وخازن را خارج کنید چون بعضی مدارات از دو طرفه هستند باید بیشتر دقت شود

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
دوست عزیز من از مایه فلکسی و هیت این کار و میکنم خیلی هم تمیز کاری میشه باید چند بار انجام بدی تا دستت روان بشه

دوست عزیز با تشکر از پاسختون
وقت هیت دادن بالای برد رو به بالاست؟
مایع فلکسی رو روی برد میریزید (زیر قطعات) یا قسمت کف برد(جای لحیم)؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام دوستان

یه روش ساده و روتین واسه در آوردن و جا زدن خازن روی مین می خوام
در اوردن خازن معیوب زیاد زمان بر و سخت نیست ولی تخلیه سوراخهای جای پایه خازن و نصب مجدد واسه من شده یه معظل.با قلع کش و سیم قلع کش و ... خیلی زمانبر و گاهی وقتا غیر قابل کارکرد میشه.
از دوستان تقاضا دارم اگه ممکنه روش خودشون رو بگن،اگه وسیله دست سازی دارن بگن و عکس اونو بذارن.
ممنون از راهنمایی شما.

درود
دوست عزیز تمام دوستان بطور دقیق راهنمایی کردن
این فیلم هم برای تعویض خازنهای مادربرد

پیوست‌ها

• 8.1 مگابایت بازدیدها: 712
آخرین ویرایش:
بالا