آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن خروجی صدا در لپ تاپ ایسوس مدل G51VX

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
با سلام خدمت همه اساتید گرامی

لپ تاپ فوق الذکر مشکلی که داره اینه زمانی که در محیط ویندوز هستیم صدایی در خروجی نداریم، به طور مثال با پخش موسیقی صدایی شنیده نمیشه، و این لب تاپ از دو چیپ صوت realtek , Creative استفاده میکنه
ولی با زدن هدفون صدای موسیقی به راحتی پخش میشه!

کارهای انجام شده:
*تعویض ویندوز
*پروگرام کردن آیسی بایوس
* چک کردن اسپیکر خود لپ تاپ ( که سالمه خود اسپیکر )
*تعویض اسپیکر

زمانی که سیستم و روشن میکنیم در صفحه پست صدای اسپیکر درمیاد که با لوگوی ایسوس نمایان گره
دوستان لطفا راهنمایی کنین....

مرسی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران

لپ تاپ فوق الذکر مشکلی که داره اینه زمانی که در محیط ویندوز هستیم صدایی در خروجی نداریم، به طور مثال با پخش موسیقی صدایی شنیده نمیشه، و این لب تاپ از دو چیپ صوت realtek , Creative استفاده میکنه

کارهای انجام شده:
*تعویض ویندوز
*پروگرام کردن آیسی بایوس
*تعویض اسپیکر

زمانی که سیستم و روشن میکنیم در صفحه پست صدای اسپیکر درمیاد که با لوگوی ایسوس نمایان گره

مرسی

درود
ویندوز صدای لپ تاپ را شناخته یا خود شما با درایور خودش نصبش کردید

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
وقتی درایور صدا نصب بشه با درایور اصلیش یه گزینه به کنار بلندوگویی که در کنار ساعت ویندوز هست اضافه میشه بنام RealtekHD Audio Manager که تنظیمات کاملتری را ارائه میده
اما وقتی ویندوز خودش میشناسه اون Device را دیگه این گزینه نصب نمیشه
بهتره از درایور بروز شده هم استفاده کنید
با فرض سالم بودن کارت صدا و چیپ از طریق این تنظیمات چک کنید

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
درود
ویندوز صدای لب تاب را از قبل شناسایی کرده بود، بنده درایور اصلیش رو از سایت ایسوس دانلود کردم، هنگام نصب هیچگونه تداخلی درنصب رویت نشده

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
ویندوز صدای لب تاب را از قبل شناسایی کرده بود، بنده درایور اصلیش رو از سایت ایسوس دانلود کردم، هنگام نصب هیچگونه تداخلی درنصب رویت نشده

وقتی درایور صدا نصب بشه با درایور اصلیش یه گزینه به کنار بلندوگویی که در کنار ساعت ویندوز هست اضافه میشه بنام RealtekHD Audio Manager که تنظیمات کاملتری را ارائه میده
اما وقتی ویندوز خودش میشناسه اون Device را دیگه این گزینه نصب نمیشه
بهتره از درایور بروز شده هم استفاده کنید
با فرض سالم بودن کارت صدا و چیپ از طریق این تنظیمات چک کنید

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
شما در بایوس یکی از دو حالت realtek , Creative را غیر فعال کنید
درcontrol panel هم بعد از قسمت Audio باید روی حالت realtek , Creative سوئیج کنید (البته باید یه موسیقی در حال پخش باشه)

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
دوست من بازهم بی فایده بود این مراحل و قبلا چندین باز چک کردم
تابحال اینطور موردی و ندیده بودم، کاملا گیجم کرده
راه دیگه به ذهن شما و دیگر اساتید نمیرسه ؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

کارهای انجام شده:
*تعویض ویندوز
*پروگرام کردن آیسی بایوس
*تعویض اسپیکر

مرسی

دوست عزیز ابتدا سوکت هدفون را با اسپری خشک تمیز کنید و لحیم سردی پایه های ان را برطرف کنید و اگر مشکل حل نشد سوکت هدفون را بطور کامل تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
دوست من سوکت هدفون هیچ مشکلی نداره دقیقا از طریق هدفون و یا اسپیکر موسیقی با کیفیت پخش میشه
تنها مشکل خروجی از طریق خود بانهای لپ تاپه با اینکه خود اسپیکراش هم تست شده چیزه دیگه ای به ذهنم نمیرسه

شما اساتید چطور؟؟:212:

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام به کنترل پنل برو و همزمان با اینکه ی اهنگ در حال پخش هست این گزینه رو انتخاب کن.و اگه باز صدا نداد باز کلیک راست روی گزینه های دیگه ک بالا و پایین این گزینه هستند رو انتخاب کن.اگه تونستی ی عکس هم از خود اینجا بزار ک من واست گرفتم تا بگم کدوم رو انتخاب کنی....موفق باشید....

Untitled.jpg

بالا