آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل کم بودن فقط ولتاژ خط 12 ولت در تغذیه سوییچینگ

ICT-ELEC

کاربر
2011-09-10
109
323
سلام استاد در برخی از تغذیه ها مثل دی وی دی که چند ولتاز خروجی داره مثلا یکی منفی یکی 5 ولت یکی 12 ولت گاهی اوقات پیش میاد یکی از ولتاز ها نسبت به ولتازهای دیگر کم شده مثلا 12 ولت به 7 ولت رسیده ولی 5 ولت 5.2 است با تغییر مقاومت نمونه گیر که به tl میره ولتازها تغییر میکنه که نشان میده قطعات تغذیه سالم هست خازن های مربوط به خط 12و دیودش تعویض کردم ولی حل نشد ایا ایراد از چاپر هست که 12 ولت 7 ولت نشون میده؟اگر مقاومت تمونه گیر دستکاری کنم درسته 12 بالا میره (در واقع 7 ولت به 11.5 میرسه) ولی روی 5 ولت هم تاثیر میزاره ایا چاره هست؟
این مشکل در پاور کامپیوتر هم برام پیش اومد که فقط خط 12 کم شده 10 ولت بقیه ولتازها 5 و 3.3 خوبه ؟

استاد در هر دو تغذیه خازنهای خروجی خط 12 تعویض شده مشکل حل نشد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام استاد در برخی از تغذیه ها مثل دی وی دی که چند ولتاز خروجی داره مثلا یکی منفی یکی 5 ولت یکی 12 ولت گاهی اوقات پیش میاد یکی از ولتاز ها نسبت به ولتازهای دیگر کم شده مثلا 12 ولت به 7 ولت رسیده ولی 5 ولت 5.2 است با تغییر مقاومت نمونه گیر که به tl میره ولتازها تغییر میکنه که نشان میده قطعات تغذیه سالم هست خازن های مربوط به خط 12و دیودش تعویض کردم ولی حل نشد ایا ایراد از چاپر هست که 12 ولت 7 ولت نشون میده؟اگر مقاومت تمونه گیر دستکاری کنم درسته 12 بالا میره (در واقع 7 ولت به 11.5 میرسه) ولی روی 5 ولت هم تاثیر میزاره ایا چاره هست؟
این مشکل در پاور کامپیوتر هم برام پیش اومد که فقط خط 12 کم شده 10 ولت بقیه ولتازها 5 و 3.3 خوبه ؟

استاد در هر دو تغذیه خازنهای خروجی خط 12 تعویض شده مشکل حل نشد

سلام
بار 12 ولت را آزاد کنید اگر باز هم کمتر از 12 ولت بود یکی از قطعات 12 ولت بویژه کماکان خازن ها خرابه دیود هم با احتمال ضعیف تر میتونه خراب باشه درغیراینصورت اگه بار را آزاد کردید 12 ولت درست شد بار مشکل پیدا کرده و باید قطعه معیوب را در بار 12 ولت جستجو کنید

اما احتمال سوختن ترانس شما بعید و نزدیک به محاله ( البته در تلویزیون با احتمال بسیار ضعیف ممکنه خراب بشه )

دوست خوبم بخاطر حضرتعالی بالاخره زبونم مو درآورد اینقدر تقاضا کردم بصورت کلی مطرح نفرمایید
لذا لطفا دیگه بصورت کلی مطرح نکن و مورد را اعلام کن و اگر نقشه باشه بهتر و در غیر اینصورت حداقل تصویر پشت و روی برد را ارسال فرمایید

آخرین ویرایش:
بالا