آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل دمای سی پی یو AMD در مادر برد گیگا

matin-mobile

کاربر vip
vip
کاربر
2010-12-04
163
1,440
مشگین شهر
سلام . این سیستم خونگی خودمه. هر کاریش که میکنم چند دقیقه کار میکنه بعد خاموش میشه . سی پی یو و فن رو عوض کردم. جواب نداد. حتی بایوس رو آپدیت هم کردم . اما نشد . حالا چرا مطمپنم که مشکل از حرارته ؟ چون که اوردم یه پنکه جلویه کیس گذاشتم و اینطوری خاموش نمیشد البته فکر کردم ممکنه شمالی یا جنوبی هم داغ کنن که شمالی زیاد داغ نمیکرد . جنوبی هم که یذره داغ میکرد الان فن روش گذاشتم . اما باز جواب نداده . یه نظر شما چکار کنم دوستان ؟

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام . این سیستم خونگی خودمه. هر کاریش که میکنم چند دقیقه کار میکنه بعد خاموش میشه . سی پی یو و فن رو عوض کردم. جواب نداد. حتی بایوس رو آپدیت هم کردم . اما نشد . حالا چرا مطمپنم که مشکل از حرارته ؟ چون که اوردم یه پنکه جلویه کیس گذاشتم و اینطوری خاموش نمیشد البته فکر کردم ممکنه شمالی یا جنوبی هم داغ کنن که شمالی زیاد داغ نمیکرد . جنوبی هم که یذره داغ میکرد الان فن روش گذاشتم . اما باز جواب نداده . یه نظر شما چکار کنم دوستان ؟

دوست عزیز ابتدا روی سی پی یو و چیپ ها خمیر سیلیکون مرغوب بزنید و از هیت سینک مناسب استفاده کنید و در ستاپ کامپیوتر دمای سی پی یو را تنظیم کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

afrvznia

کاربر
2013-11-13
1
6
سلام من فکر می کنم توان خروجی پاور دستگاه شما کمتر از میزان مورد نیاز مادر برد و سایر وسایلی است که در سیستم شما در مدار قرار دارد لطفا به سایت گرین مراجعه کنید و میزان وات مورد نیاز سیستمتان را بدست آورده با وات خرجی پاور تان مقایسه کنید . باتشکر

matin-mobile

کاربر vip
vip
کاربر
2010-12-04
163
1,440
مشگین شهر
دوست عزیز ابتدا روی سی پی یو و چیپ ها خمیر سیلیکون مرغوب بزنید و از هیت سینک مناسب استفاده کنید و در ستاپ کامپیوتر دمای سی پی یو را تنظیم کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

من سیلیکون خوب تهیه کردن و زدم رو سی پی یو . الان که تو ستاپ چک کردم دمای سی پی یو به 102 میرسه و خاموش میکنه . اسمارت رو هم خاموش کردم .

سلام من فکر می کنم توان خروجی پاور دستگاه شما کمتر از میزان مورد نیاز مادر برد و سایر وسایلی است که در سیستم شما در مدار قرار دارد لطفا به سایت گرین مراجعه کنید و میزان وات مورد نیاز سیستمتان را بدست آورده با وات خرجی پاور تان مقایسه کنید . باتشکر

دوست من من با یه پاور خوب هم تست کردم . پاور پاور سرور بوده . از نظر وات هم خیلی بالا بود . ممکن هست که مادر برد مشکل داشته باشه ؟

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
یه سیستم ای ام دی بود که هی خاموش میکرد بعد از مدتی خاموش میشد دماش 80 تا100 بود
فنش رو عوض کردم سی پی یو هم همینطور ولی بازم هیمنجوری بود هیچ مدلی نداشت تا اینکه شکم به پایه که هیت سینک میشنه روش همون لاستیک افتاد چهارتا پیچ داشت اونارو سفت کرد بعد فن و هیت سینک رو گذاشتم دیگه این مشکل رو نداشت
شاید از اون لاستیک نگه دارنده هیت سینک باشه اگه مال مین شما هم داره
موفق باشی

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.به فرمایشات دوستان عمل کنید حتما مشکل حل خواهد شد.دوست عزیزم afrvznia مورد خوبی رو گفتن.خیلی وقت پیش ی مادربرد داشتم ک به خاطر ضعیف بودن پاور هم cpu و سلف های اطرافش و فت ها بشدت داغ میکردن ک با تعویض پاور مشکل حل شد.به گفته جناب khelane عمل کن و ببین آیا هیت سینک خوب روی سی پی یو میشینه؟حتما خمیر سیلیکون هم بزن.این مادربرد مال مشتری بوده یا خودتون؟چه جوری شده ک این بلا سرش اومده؟

matin-mobile

کاربر vip
vip
کاربر
2010-12-04
163
1,440
مشگین شهر
ممنون بابت جوابهای دوستان . به نکات دقت کردم. اون پایه رو هم چک کردم. سالم بود . اما یه چیز جالب دستگیرم شد . من سیستم رو روشن کردم و رفتم تو ستاپ . دمای سی پی یو تا 102 درجه رفت و سیستم خاموش بلافاصله سی پی رو با انگشت لمس کردم. دماش خیلی کمتر از این حرفا بود . چیزی حدود 40 درجه. چون اصلا انگشت رو نمیسوزوند . ممکنه همچین چیزی ؟

این مادربرد مال مشتری بوده یا خودتون؟چه جوری شده ک این بلا سرش اومده؟
مال خودمه . هیچ چی . کار میکرد که یه شب خاموش شد و از اون به بعد اینطوری شد .

matin-mobile

کاربر vip
vip
کاربر
2010-12-04
163
1,440
مشگین شهر
بفرمایید :
DSC00140.JPGDSC00139.JPG

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kh@sh

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
ببین کل قطعات رو دربیار و یه بار رم و مین و سی پی یو و گرافیک اگه انبورد بود انبورد رو تست کن بیرون از کیس تست کن ضمنا با پاور دیگه بیرون از کیس تست کن و اعلام کن
=====================================================
شرمنده خواستم دقیق تر براتون توضیح بدم ولی بهترین دوست تمام عمرم الان تو کما هست و خبر اوردن که هوشیاریش اومده پایین
لطفا دعا ش کنید بیچاره لیسانس کامپیوتر داره و همین یه هفته پیش باهاش رفتم منابع کارشناسی ارشدش رو بخریم
با سپاس

بالا