آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: استفاده از ترانس بجای تغذیه سوییچینگ

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
ایا میشه بجای منبع تغذیه سویچینگ از ترانس معمولی استفاده کرد مشکلم اینه که در سوییچ شبکه D- LINK منبع تغذیه سوخته و قابل تعمیر نیست تغذیه هم 12 ولت 4 امبر هست دوستان گرامی اگه راه حلی دارن ممنون میشم

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,870
MASHHAD
ایا میشه بجای منبع تغذیه سویچینگ از ترانس معمولی استفاده کرد مشکلم اینه که در سوییچ شبکه D- LINK منبع تغذیه سوخته و قابل تعمیر نیست تغذیه هم 12 ولت 4 امبر هست دوستان گرامی اگه راه حلی دارن ممنون میشم

باسلام
دوست عزیز جواب میده اگر خروجی شما فیکس باشه .
چرا از تغذیه استفاده نمی کنید
بنده خودم مودم D-LINK دارم با تغذیه 9 ولت دارم استفادده میکنم البته تغذیه سوئیچینگ.
Picture 010.jpgPicture 011.jpg

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,780
iRanTK.iR
سلام

به نظر من بهتر هست که از تغذيه سويچينگ استفاده کنيد ، چون ترانس ها خيلي بزرگ و سنگين هستند علاوه بر اون نمي تونيد ترانسي پيدا کنيد که 12 ولت فيکس ولتاژ داشته باشه ، حتي اگر خروجي AC اون دقيقا 12 ولت باشه بعد از گذاشتن پل ديود و خازن حدود 16 تا 18 ولت در خروجي خواهيد داشت و موقع کشيدن بار هم ولتاژش کم و زياد ميشه ........

يک سري منبع تغذيه سويچينگ داخل بازار هست که شکل آداپتورهاي لپ تاپ هست مي تونيد از اين مدل تهيه کرده و اونو از داخل قاب پلاستيکي خارج کنيد و داخل مودم جاسازي کنيد خيلي بهتر از يک ترانس براي شما کار خواهد کرد / يا حق

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام

به نظر من بهتر هست که از تغذيه سويچينگ استفاده کنيد ، چون ترانس ها خيلي بزرگ و سنگين هستند علاوه بر اون نمي تونيد ترانسي پيدا کنيد که 12 ولت فيکس ولتاژ داشته باشه ، حتي اگر خروجي AC اون دقيقا 12 ولت باشه بعد از گذاشتن پل ديود و خازن حدود 16 تا 18 ولت در خروجي خواهيد داشت و موقع کشيدن بار هم ولتاژش کم و زياد ميشه ........

يک سري منبع تغذيه سويچينگ داخل بازار هست که شکل آداپتورهاي لپ تاپ هست مي تونيد از اين مدل تهيه کرده و اونو از داخل قاب پلاستيکي خارج کنيد و داخل مودم جاسازي کنيد خيلي بهتر از يک ترانس براي شما کار خواهد کرد / يا حق

سلام یا تشکر از شما استاد یک ادابنور شارزر لب تاب گیر اوردم که خروجی اون 14 ولت 5.5 امبر هست به دستگاه وصل کردم و روشن شد در مصرف که ولت گرفتم 13 ولت نشون میده و از روی کانکتور فن 12 ولت رو نشون میده از داخل جعبه بلاستیکی در اورذم و جای تغذیه سوخته جا زدم تا جند ساعتی که روشن گذاشتم مشکلی نداشت با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام یا تشکر از شما استاد یک ادابنور شارزر لب تاب گیر اوردم که خروجی اون 14 ولت 5.5 امبر هست به دستگاه وصل کردم و روشن شد در مصرف که ولت گرفتم 13 ولت نشون میده و از روی کانکتور فن 12 ولت رو نشون میده از داخل جعبه بلاستیکی در اورذم و جای تغذیه سوخته جا زدم تا جند ساعتی که روشن گذاشتم مشکلی نداشت با تشکر

سلام

با توجه به جریان مورد نظر که همواره ثابت است بدون رگلاتور و بسادگی با سری کردن مقاومت کم اهم میتوانید 12 ولت بسازید اگر جریان مورد نیاز را مشخص کنید مقاومت لازم قابل محاسبه است

ولی با سعی و خطا هم بسرعت مشخص میشه تصور میکنم با مقاومت حدود 4 الی 2 اهمی ولتاژ 12 ولت بدست آید

سپاس

آخرین ویرایش:

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
خروجب رو با گذاشتن چند دیود به صورت سری میتونید پایدار و کم حجم کم کنید
هر دیود .......0.4 ولت کم میکنه

بالا