آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل مدم d-link dsl-2520u

mashkany

کاربر vip
کاربر
2012-04-05
71
121
شهرمشکان
با سلام براي من هم يك مودم با همين مشخصات و باهمين عيب براي تعمير اوردن اگه ميشه نتيجه رو اعلام كنيد تا ببينيم مشكل اين مودم از كجاست با تشكر.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط arstan
با تشکر توی مدار تو قسمت فیش ورودی مثبت و منفی برق شورتی داره که هر دو به پایه های 1 و 4 آی سی شورتی داره . خواستم آی سی رو عوض کنم . برای خرید این آی سی به بازار که رفتم . آی سی با این اندازه پیدا نکردم یعنی دو برابر این آی سی هیت که فزوشنده میگه میخوره . ولی نمیشه تومدار لحیم کاری کرد . خیلی بزرگه . چکار کنم .:

شماره آی سی اصلی و آی سی دوم هم همینطور که فروشنده گفته بجای آن میخورد را نیز قیدکن و عکسی روشن و واضح و با کیفیت از زیر و روی برد مدار چاپی آن قرار بده تا راحتتر راهنمایی شوی

haamid_reza

کاربر
2015-12-11
2
1
اگه رو لیبل 5ولت نوشته یعنی شما دو برابر و نیم بهش ولتاژ بیشتر از توانش اعمال کردی ابتدا با منبع یه ولتاژ 5ولت با توان محدود به نیاز دستگاه نه بیشتر مثال اگر دستگاه با 1امپر کار میکنه شما منبع رو یک امپر محدود کن اگه دستگاه بیشتر از این بکشه منبع اتصال کوتاه نشون میده بعد قطعات رو لمس کن ببین کدام داغ میکنه{بیشتر از انتظار رفتاری قطعه} ولی قاعدتآ باید به زنر ها رگلاتور ها و ترانزیستور های ابتدای مدار 5ولت اسیب زده باشه اگه مقاومت های اهم پایین تر از 100اهم داره تعویض کن اعلام نتیجه کن
سلام دوستان
من هم همین مودم رو دارم اما روش 12 ولت 0.5 امپر زده هیچ کدوم چراغاش که روشن نمیشه. اداپتور سوخته بود اما ورودی 12 که دادم رگولاتور 5 ولت داره خروجی رگولاتور 3.3 اما چراغ ها خاموشه همچنان.

Reza RW

کاربر vip
کاربر
2018-11-24
48
44
31
این مشکل توی همه این مدل مودما پیش میاد من سه تا از این مودم برام اوردن سه تاش همین مشکلو داره همه جا هم ولتاژ عادیه جز یه خازن 10 ولتی کنار یه سلف که توی همشون 1 ولته که البته تعویضش هیچ مشکلی رو حل نکرد هیچ چیز غیر عادی دیگه ای نیست حتی داغ شدن یه قطعه . کسی این مشکلو حل نکرده ؟
فردا باید دقیقتر تستش کنم

mehdi63_teh

کاربر
2011-02-02
52
54
سلام شما مودم رو باز کنید عکس پشت و رووی برد و وضعیت فعلی رو بعد این زاهنمایی مهندسین آخرین وضعیت رو بفرمائید
[h=2]dsl-2520u[/h]ورژن اش هم بگید چیه Z2 یا ....من فایل بدم برای پروگرام در مراجل بعدی

شما روی برد یه 3.3 و 5.1 ولت باید داشته باشید که میگم در ادامه بعدش داستان پروگرام فایل دامپ رو دارین

ممنون

بالا