آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی برای خرید یک فلز یاب

tx-mafia

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2008-06-14
332
2,632
سلام
لطفا" من ر ا برای خرید یک فلزیاب راهنمایی کنید
1-قیمت تا 25 میلیون
2-مهم نیست که در ایران نمایندئگی نداشته باشد
3-قدرت و تفکیک بسیار بالا داشته باشد
4-درصد خطای کمی داشته باشد
5-بشه براش تعیین کرد که مثلا" فقط دنبال طلا بگردد یا نقره
...و دیگر مشخصاتی که از یک فلز یاب حرفه ای میشه انتظار داشت

متشکرم:a12:

آخرین ویرایش:

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
فروشندگان زیادند.اگر فرق بین دستگاهها را بدانید و به خواست خوتان کاملا وافق باشید انتخاب صایب و راحتتری خواهید داشت

tx-mafia

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2008-06-14
332
2,632
سلام
فروشندگان زیادند اما کاربرانی که رضایت داشته باشند کم هستند.اگر فرق بین دستگاهها را بدانید و به خواست خوتان کاملا وافق باشید انتخاب صایب و راحتتری خواهید داشت

سلام دوست عزیز
ببخشید میشه بیشتر راهنمایی کنید و یا آدرسی و مشخصات...
متشکرم

detector

Banned
2009-10-07
83
218
سلام دوست من . گول دستگاهایی که تو دبی می فروشن هم نخور

پیشنهاد من برای خرید شما از هر کس وهر کجا دستگاه آنتنی اونهم دو آنتنی من خودم تجربه کار

باهاش دارم ، اصولا کار

با فلزیاب های آنتنی یکم سخته و 1هفته طول می کشه که کار با دستگاه آنتنی رو یاد بگیری ولی بعد

از اینکه وارد شدی دیگه کار تمومه.

دستگاهای صوتی کار باهاش اسونه ولی بیشتر از 3.8 متر حقیقی جواب نمی دن یعنی عمق مفیدشون بین

2 الی 3.8 متره . اگر تو همین محدوده می خوایید

دستگاه صوتی بخرید ونیاز به آموزش وتجربه ی کاری هم نداره دستگاهای تصویری هم اون

تصویری که برای شما مشخص می کنه در وهله اول نمی شه فهمید که چه چیزی در زمین است

شما باید بعد از چندمدت که روی اجسام مختلف کار کردین باتجربه ای که کسب می کنید می توانید

بفهمید که شی مورد نظر چه چیزی می باشد و نقطه زن می باشند اما اگر سراغ کاوش در

محدوده وسیع هستید و قصد پیدا کردن حفره واتاقک را هم دارید سراغ دستگاه ردیاب آنتنی برید زیرا

کار دستگاهای آنتنی فضاهای خالی و شعاع هدف و عمق و بعد هم حجم

امیدوارم تونستم کمکتون کرده باشم

موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
فرمایش دوستمون رو رد نمی کنم .ولی فقط اینو می تونم بگم که دستگاه های ردیاب آنتنی برای ردیابی خوبه ولی کار دیگه ای نمی تونه انجام بده چون من باهاش خیلی کار کردم خیلی خوب هم که کار میکنه
دوست عزیز من دستگاه Xspoofer رو به شما معرفی می کنم علیرقم قیمت مناسب کاراییه خیلی خوبی هم داره این پیشنهاد من بود
موفق باشید

tx-mafia

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2008-06-14
332
2,632
سلام
متشکرم از تمامی دوستان عزیز که در این بحث شرکت کردند
میشه بقیه دوستان هم مثل دوست خوبمون( meysamm) که یک دستگاه را معرفی کردند دستگاههای دیگری معرفی بشه و بگن که آیا خودشون هم با این دستگاهی که معرفی کردن کار کرده اند یا نه؟
متشکرم

detector

Banned
2009-10-07
83
218
دوست عزیزم meysam جان شما درست می گید اگر یه نقطه زن کنار دستگاه باشه بهتره من به خطر همین

گفتم که سه ماه طول می کشه تا کار با دستگاه رو یاد بگیری وگر نه ردیابی رو همون اول می شه یاد گرفت .

البته دستگاه آنتنی داریم تا آنتنی من به شما یه انگشتری می دم شما هر جا که خواستین قائم کنید بعد من با

همین آنتنی نقطه دقیق انگشتری رو می گم در غیر این صورت حق با شماست البته اگر من توضیح کاملی در

رابطه با کار دستگاه آنتنی بدم شما هم می توانید این کارو بکنید ولی حیف که در این جا نمیشه و باید حضوری

باشه.یه نکته دیگه در رابطه با دیپ مکس دستگاه دیپ مکس بهترین فلزیاب موجود جهان است که با سیستم

پالسی کار می کنه دستگاه بسیار دقیق وقوی است اما نه برای عمق های بالا این دستگاه یه فلز به ابعاد 40*

40 رو با لوپ 1*1 متر در فاصله 2.5 متری می زنه اونهم فلز 1000 ساله

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
دوست عزیز detect جان سلام
من فرمایشات شما رو خوندم.درمورد پیدا کردن یک انگشتر با دستگا هها ی انتنی من با شما موافقم و من هم تایید می کنم که میشه با دوتا سیم یا همون دستگاههای انتنی انگشتر رو پیدا کرد و من هم می تونم این کار رو بکنم .ولی در مورد فلزات قدیمی که سالها در زیر خاک مدفون شدند توضیحاتی می خوام بدم که شما هم با معلومات خودتون اونا رو بسنجید اگه مشکلی داشتم به من بگید تا رفع کنم خوشحال می شم دوست عزیزم.امیدوارم که توضیحات این حقیر بتونه کارآمد باشه
پرسیده بودید که من چطور دستگاه می زنم .اول از بابت نقاشی عذر می خوام اگه بد شده آخه نقاشیم زیاد خوب نیست:eek:k:
1255124235.jpg

به طور کلی هر فلزی که برای مدتی طولانی در زیر زمین قرار می گیره به مرور از خودش یون یا همون گاز تولید می کنه .گازی که از این فلز به بیرون سطح زمین تابیده میشه از سه نقطه حوالیه فلز خارج میشه.از دو زاویه ی 45 درجه و یک زاویه ی 90 درجه .همون طور که توی شکل نشون داده شده.حرکت یونها اززمین از سمت شمال به سمت جنوب هستش.
ذو میله ی معمولا برنجی به دستمون میگیریم به شکلی که دستها در زاویه ی 45 درجه باشه و نوک میله ها هم کمی متمایل به سمت پایین همون طور که در شکل نشون داده شده.بهتربرای ردیابی به میله های برنجی یا همون انتنها خوراک داده بشه مثلا طلا یا نقره.بعد به سمت محلی که میله ها نشان می دهند حرکت می کنیم .در مسر حرکت در 3 نقطه انتنها به حالت ظربدر روی هم قرار می گیرند .نقاط 1 و 2 و 3 در شکل .نقاط 1 و 3 همون حالت خروجیه 45 درجه هستش که با فلز فاصله داره و نقطه ی 2 که همون 90 درجه هستش مرکز تشعشع گاز یا همون یون هستش.
تشخیص اینکه محل تشعشع گاز فلز هستش یا رگه یا حفره چیزی هستش که به طور تجربی باید فهمید.یعنی همون فرمایش دوست عزیزمون که لااقل 3 ماه به طور جدی کار کرده باشیم.
به طور کلی دستگاههای آنتنی برای حدود زدن و ردیابی و دادن حالت 50%خوبه ولی برای پیدا کردن نقطه دقیق باید از دستگاه نقطه زن استفاده کرد.
از مشکلات دستگا های آنتنی میشه به خطای اون اشاره کرد.این دستگاه ها برای حفره-گاز زمین -رگه-سنگهای معدنی و..از خوشون واکنش نشون می دن.
دوست عزیز راجع به دستگاهی که نام بردید omintronراستش منم تعریفش رو شنیدم ولی هنوز کارش رو ندیدم.
در مورد لورنز دیپ مکس هم فکر کی کنم که برد بیشتری داشته باشه نسبت به اون چیزی که شما فرمودید آخه من چند دفعه ای باهاش کار کردم ...
دوست عزیزخدایی نکرده قصد محکوم کردن نظر شما رو ندارما فقط نظر خودم رو دادم نظر شما هم کاملا محترمه و شاید هم اون طور باشه که شما می فرمایید
عزیز باز هم اگه نوشته ی من مشکلی داشت خوشحال می شم که به عنوان یک فرد با تجربه اشکال من رو بگیرید و من به مشکلم پی ببرم .
موفق و پیروز باشید:eek:k:

آخرین ویرایش:

tomas_edison

کاربر
2009-08-03
55
59
دوستان عزیز جناب meysam و detector من میخواهم یه فلزیاب انتنی تفکیک دار درست کنم برای شروع چی کار باید کرد؟؟؟

من هم زمانی که به میله ها فرکانس میدهم حسایست انها به کلی افت میکنه من فرکانس ها رو با برنامه protues تامین کردم و فرکانس رو از 0-15 کیلوهرتز سینوسی

طبق همین دستگاهی که توی پست (فلزیاب انتن دار) هست فرکانس طلا 5 کیلو هرتز و نقره 8 کیلوهرتز

آیا دامنه و فرکانس موج سینوسی رو تقویت ان تاثیر دارند؟

در ضمن من هم با دادن خوراک نتیجه ای نگرفتم

:smilie_help:

آخرین ویرایش:
بالا