آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست: راهنمایی برای انتخاب یک مودم وایرلس با برد خوب برای آموزشگاه

نفس خوجه

کاربر vip
کاربر
سلام خدمت همه دوستا... میخواستم واسه یه آموزشگاه که سه طبقه هستش و تقریبا طول هر طبقه هم 50 متر هستش اینترنت وایرلس کار بذاریم که مشکلی از نظر آنتن دهی نداشته باشه... قبلا از یه مودم وایرس Asus استفاده میکردن که داخل راهرو هر طبقه به خوبی آنتن میده ولی وقتی وارد کلاسا میشی دیگه آنتن خیلی ضعیفه و ... میخواستم بدونم از چه دستگاه و مارکی استفاده کنیم که راحت تر جواب بده و به صرفه هم باشه؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
سلام
دوست عزیز مودمهای TP-Link نسبت به بقیه مودمها از برد بیشتری برخوردارند ، علاوه بر آن می توانید برای ان یک آنتن خارجی 10db نیز تهیه کنید که بسیار پرقدرت بوده و فکر میکنم آنتهای خارجی این برند در بازار ایران در دسترس هست. اکثر برندهای دیگر مثل زایکسل اگر آنتن خارجی هم داشته باشند در بازار ایران نمیتوان خریداری کرد و یافت نمیشود.

البته TP-Link بدون انتن خارجی نیز به اندازه کافی برد دارد و فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید اما تعداد دیوارها زیاد شود ممکنه نیاز به انتن خارجی پیدا کنید. بهتر هست قبل از خرید ابتدا برای تهیه انتن 10db در بازار تهران کمی جستجو کنید.
مودمی هم هست به نام samphony این مودم نیز از برد بسیار بالایی برخوردار هست و مشکل ندارید.
مودم زایکسل که شرکت شاتل می فروشد همه دارای برد بسیار ضعیفی هستند و اکثرشان مشکلات نرم افزاری هم دارند که نیاز به اپدیت فریم ور پیدا خواهید نمود! به عنوان مثال وایرلس هر چند دقیقه یکبار قطع و وصل میشود یا با یک دستگاه تداخل ایجاد شده و کلا قطع شده که نیاز به خاموش و روشن شدن پیدا میکند.
موفق باشید

نفس خوجه

کاربر vip
کاربر
سلام
دوست عزیز مودمهای TP-Link نسبت به بقیه مودمها از برد بیشتری برخوردارند ، علاوه بر آن می توانید برای ان یک آنتن خارجی 10db نیز تهیه کنید که بسیار پرقدرت بوده و فکر میکنم آنتهای خارجی این برند در بازار ایران در دسترس هست. اکثر برندهای دیگر مثل زایکسل اگر آنتن خارجی هم داشته باشند در بازار ایران نمیتوان خریداری کرد و یافت نمیشود.

البته TP-Link بدون انتن خارجی نیز به اندازه کافی برد دارد و فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید اما تعداد دیوارها زیاد شود ممکنه نیاز به انتن خارجی پیدا کنید. بهتر هست قبل از خرید ابتدا برای تهیه انتن 10db در بازار تهران کمی جستجو کنید.
مودمی هم هست به نام samphony این مودم نیز از برد بسیار بالایی برخوردار هست و مشکل ندارید.
مودم زایکسل که شرکت شاتل می فروشد همه دارای برد بسیار ضعیفی هستند و اکثرشان مشکلات نرم افزاری هم دارند که نیاز به اپدیت فریم ور پیدا خواهید نمود! به عنوان مثال وایرلس هر چند دقیقه یکبار قطع و وصل میشود یا با یک دستگاه تداخل ایجاد شده و کلا قطع شده که نیاز به خاموش و روشن شدن پیدا میکند.
موفق باشید
ممنون دوست عزیز... سوالی که اینجا مطرح هستش اینه که از این آنتن 10db میشه روی همون مودم asus خود آموزشگاه هم استفاده کردش و دیگه اینکه قیمت تقریبیش تو بازار چقدر هستش؟

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
نه نمیشه ، باید برای هر دستگاه آنتن خارجی خودش رو استفاده کرد. برای ایسوس هم شاید مودم خارجی باشه. تو بازار یک سوال بپرسید ولی فکر کنم فقط برای TP-Link اون هم تهران بشه گیر آورد. قبلا من دیده بودم. تو اینترنت هم سرچ کنید خرید آنلاینش هم شاید باشه. قیمتش قدیم 30 تومان بود ولی حالا که همه چیز چند برابر شده نمیدونم باید بپرسید!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

saeed2041

کاربر
2012-08-15
307
848
(نیشایور)
معمولا انتن های خارجی به اکثر مودم ها وصل میشه شما خروجی انتن مودم را با مودم tp link مقایسه کن . اگه دیوارها بتنی باشند میتونی از اکسس پوینت یا نانو استیشن استفاده کنی

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,672
اینو ببین بدردت میخوره ؟

http://www.digikala.com/Product/DKP...لینک-آنتن-پارابولیک-با-توان-24dBi-TL-ANT2424B

نمونه های دیگشم ببین

تا جایی که من میدونم آنتن مودم دوتا رشته سیم داره - مغزی و شیلد که اصل کاری همون مغزیه که میشه اینا رو سیم کشی کرد به طبقات بالایی یا پایینی و آنتن روش بست و جواب گرفت

موفق باشی:63000000:

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
معمولا انتن های خارجی به اکثر مودم ها وصل میشه شما خروجی انتن مودم را با مودم tp link مقایسه کن . اگه دیوارها بتنی باشند میتونی از اکسس پوینت یا نانو استیشن استفاده کنی

اینطور نیست هر مودم باید آنتن مخصوص خودش استفاده شود. اگر اینطور نبود که برای هر برند انتن جداگانه تولید نمیکردند :) حتی اگر سوکتش هم به هم بخوره و برد هم بهتر شود ولی کارایی واقعی خودش را نخواهد داشت.
من قبلا در این مورد زیاد تحقیق کردم.

بالا