آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: نمایش کد 88 دیباگر و داغ شدن دو فت کنار سوکت برق atx در مادربرد biostar pt880 pro a7 combo

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268
سلام
دوستان مادربرد biostar pt880 pro a7 combo برام اومده کد 88 روی دیباگر نشون میده روشن میشه ولی تصویر نداره
دو ماسفت کنار برق atx هست که داغ میکنه که با تعویض اونها اتفاقی نیافتاد و باز هم داغ میشه
وقتی 4 پین رو خارج میکنم دیگه داغ نمیشن و وقتی که cpu رو هم در میارم همینطوره
یه نکته اینکه وقتی cpu رو در میارم خازن های smd کنار فت ها در تست بازر بوق نمیزنن ولی وقتی cpu رو قرار میدم اون خازن ها بوق میزنن
میشه منو راهنمایی کنید ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام آیا این کد 88 دیباگر که نشان میدهد از همان اول موقع روشن کردن کامپیوتر بلافاصله اگر این کد را میدهد یعنی هیچ قسمت درست عمل نمی کند
سوکت سی پی یو و خود سی پی یو را با تینر شستشو بده اگر سی پی یو دیگر داری با آنهم چک کن

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
کد 88 هم میتواند از سی پی یو باشد و هم از بایوس،که با مشخصاتی که فرمودید راجع به داغ شدن فت های مدار Core ،ظاهرا مشکل از خود سی پی یو یا مدار تغذیه اون هست.بهتره ابتدا با یه سی پی یو که از سلامتش مطمئن هستید تست کنید.(یا همین سی پی یو رو روی یه مادربورد سالم تست کنید)
اینکه خارن ها با قرار دادن سی پی یو ، شورتی نشون بدن(یا به قول خودتون در تست بازر بوق بزنند) طبیعیه، اگه اون دو تا ماسفت که فرمودید داغ میکنند رو در تعویضشون اشتباهی نکرده باشید و از نظر ولتاژ کاری یکسان باشند احتمالا مشکل از آی سی PWM مدار Core است.درصورت امکان عکسی از مادربورد آپلود کنید و محل فت ها رو مشخص کنید.
موفق باشید

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268
بفرمایید اینم عکس
viewer.php

http://www.8pic.ir/viewer.php?file=88034449468746740413.jpg
البته باید بگم که اون فتی که نزدیک خازن بود داغ میکرد و باعث میشد هم خازن و هم فت کناریش داغ کنند که من برای اطمینان بیشتر هم فت کناریش و هم خازن رو تعویض کردم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
دوستان مادربرد biostar pt880 pro a7 combo برام اومده کد 88 روی دیباگر نشون میده روشن میشه ولی تصویر نداره
دو ماسفت کنار برق atx هست که داغ میکنه که با تعویض اونها اتفاقی نیافتاد و باز هم داغ میشه
وقتی 4 پین رو خارج میکنم دیگه داغ نمیشن و وقتی که cpu رو هم در میارم همینطوره
یه نکته اینکه وقتی cpu رو در میارم خازن های smd کنار فت ها در تست بازر بوق نمیزنن ولی وقتی cpu رو قرار میدم اون خازن ها بوق میزنن
میشه منو راهنمایی کنید ؟

دوست عزیز امکان دارد مشکل از سوکت سی پی یو و یا خود سی پی یو باشد یعنی امکان دارد پایه های ریز سوکت خم شده باشد و به هم اتصال کرده باشند حتما پایه ها را چک کنید و سوکت را شستشو دهید در ضمن فتهای اطراف سی پی یو را بیرون مدار تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268
cpu رو چک کردم شستشو دادم حتی از زیر یه هیت نرم هم بهش دادم ولی مشکل پابرجاست
فت ها رو چک میکنم اطلاع میدم ممنون

traffic

کاربر
2013-07-26
44
85
دوست عزیز
بعضی مواقع خرابی پل شمالی هم این مشکل رو به وجود میاره
شما بیا این جور به سیستم نگاه کن که وقتی سی پی یو نیست یه قسمتی از پل شمالی کار نمیکنه و یه سری ولتاژها از کار میافتند
ولی تا سی پی یو ران میشه پل هم ولتاژها رو ول میکنه و خطا در این ولتاژها باعث داغی بعضی قطعات میشه که در تعمیرات مشکلات سختی رو به وجود میارن
طبق تجربه میگم : مادربردی داشتم که در صورت نبودن سی پی یو روشن میشد ولی تا سی پی یو را میزاشتی اتصال کوتاه میشد
با تعویض سی پی یو حل نشد و با مراجعه به تهران زیر نظر مهندس کربلائی فهمیدم از پل شمالی بوده که همون گفته بالا رو مستند میکنه

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا