آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نداشتن تصویر در لپ تاپ hp pavilion dv4

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
این لپ تاپ رو مشتری اورده وقتی باهاش کار میکرده یکدفعه تصویر میره. الان روشن میشه با ال سی دی هم تصویر ندارم و دیباگر لپ تاپ که بهش وصل میکنم چراغ ریست روشنه.رمش رو هم عوض کردم نشد.ممکنه از چی باشه یعنی از گرافیکه؟ دوستان اگه تجربه ای دارن لطفا همکاری کنن.و فایل بایوسش رو برام بزارن در ضمن وقتی روشنش میکنم ledهاش روشنه و با رم و بدون رم هم هیچ بوقی نمیزنه. و چراغ caps و numخاموش و روشن(چشمک)میزنه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود
دوست عزیز شما اول بایوس را پروگرام کنید
شما اگه با ال سی دی هم تصویر ندارید باید چیپ گرافیک ریسلود بشه
اگه جواب نداد ریبالش کنید
نتیجه را اعلام کنید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
این لپ تاپ رو مشتری اورده وقتی باهاش کار میکرده یکدفعه تصویر میره. الان روشن میشه با ال سی دی هم تصویر ندارم و دیباگر لپ تاپ که بهش وصل میکنم چراغ ریست روشنه.رمش رو هم عوض کردم نشد.ممکنه از چی باشه یعنی از گرافیکه؟ دوستان اگه تجربه ای دارن لطفا همکاری کنن.و فایل بایوسش رو برام بزارن در ضمن وقتی روشنش میکنم ledهاش روشنه و با رم و بدون رم هم هیچ بوقی نمیزنه. و چراغ caps و numخاموش و روشن(چشمک)میزنه

دوست عزیز ابتدا از خروجی VGA تصویر بگیرید و ببینید تصویر دارید یا نه ؟ اگر از خروجی VGA تصویر سالم داشتید مشکل از فلت و یا ال سی دی هست و اگر از خروجی تصویر نداشتید و یا تصویر خروجی خراب بود ابتدا کریستال کلاک یا همان کریستال 14.3 کنار چیپ شمالی رو تعویض کنید و اگر جواب نگر فتید چیپ را ریسولد کنید ونتیجه را اعلام کنید

با تشکر

reza6468

کاربر
2012-10-10
69
98
دوست عزیز همون جور که دوستان گفتند اگر مانیتور به لبتاپ وصل کردی تصویر داد یراد از ال سی دیه و گر نه چیپ شمالی دیسکانکتی داره . انگشت بزار روی چیپ شمالی و نگه دار دکمه استارت بزن اگه تصویر داده ریسولد کن اگه نه ریبال کن و اگه باز نشد چیپ شمالی و کریستال را تعویص کن .

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
با تشکر از دوستان گفتم که در مانیتور دیگر هم که وصل میکنم تصویر ندارم.پس دلیل اینکه چراغ rst دیباگر روشنه چیه؟یعنی از گرافیکه؟بعد هم چرا چیپ شمالی رو ریبال یا ریسولد کنم؟ دوستان کسی بایوسش رو نداشت برام بزاره؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با تشکر از دوستان گفتم که در مانیتور دیگر هم که وصل میکنم تصویر ندارم.پس دلیل اینکه چراغ rst دیباگر روشنه چیه؟یعنی از گرافیکه؟بعد هم چرا چیپ شمالی رو ریبال یا ریسولد کنم؟ دوستان کسی بایوسش رو نداشت برام بزاره؟

دوست عزیز ابتدا کریستال 14.3 رو تعویض کنید و اگر مشکل حل نشد چیپ را ریسولد کنید

با تشکر

بالا