آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اتصال کوتاه در پاور گرین

saeedghasemi

کاربر
2013-08-21
108
261
با عرض سلام خدمت تمامی اساتید محترم
من یه پاور گرین دارم روشن نمیشد باز کردم دیدم خازن باد کرده زیاد داره.همه رو تعویض کردم .بعد متوجه شدم که فن نیز سوخته .فن رو هم تعویض کردم .پاور روشن شد بعد از چند ساعت کار دوباره از کار افتاد چک کردم همه خازن ها سالم هستن (به ظاهر) ولی الان سیم قرمز و مشکی و نارنجی اتصال کوتاه نشون میده.
با توجه به سوختن فن(سری اول) مشکل این پاور چیه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با عرض سلام خدمت تمامی اساتید محترم
من یه پاور گرین دارم روشن نمیشد باز کردم دیدم خازن باد کرده زیاد داره.همه رو تعویض کردم .بعد متوجه شدم که فن نیز سوخته .فن رو هم تعویض کردم .پاور روشن شد بعد از چند ساعت کار دوباره از کار افتاد چک کردم همه خازن ها سالم هستن (به ظاهر) ولی الان سیم قرمز و مشکی و نارنجی اتصال کوتاه نشون میده.
با توجه به سوختن فن(سری اول) مشکل این پاور چیه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

دوست عزیز از خازنهای مرغوب استفاده کنید زیرا اکثر خازنهای موجود در بازار مرغوب نیستند در ضمن لحیم سردی برد را برطرف کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

saeedghasemi

کاربر
2013-08-21
108
261
ممنون
اما میشه بگید خازن مرغوب رو چطور تشخیص بدم.یعنی باز هم خازن ها باعث اتصال کوتاه هستند.فراموش کردم صدای زنبوری هم دارم نمیدونم کدوم سلفه!
هدفم این بود که ایا دلیل خاصی داره باز هم از کار افتاد.
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
اون صدایی که دارید تو پاور گرین مربوط میشه به خازن های کم ظرفیت که بین هیت سینک اول و دوم هستن خازن ها رو هم حتی اگر نو باشن قبل از استفاده با خازن سنج تست کنید .

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
دوست عزیز اگر سیم ها اتصال نشون میدند دیودهای خروجی که روی هیت سینک دوم قرار دارند خراب شده اند بررسی کنید

mmm3

کاربر
2010-07-25
60
136
دوست عزیز از خازنهای مرغوب استفاده کنید زیرا اکثر خازنهای موجود در بازار مرغوب نیستند در ضمن لحیم سردی برد را برطرف کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

با سلام ودرود
این چه حرفی است عزیز.

ممنون
اما میشه بگید خازن مرغوب رو چطور تشخیص بدم.یعنی باز هم خازن ها باعث اتصال کوتاه هستند.فراموش کردم صدای زنبوری هم دارم نمیدونم کدوم سلفه!
هدفم این بود که ایا دلیل خاصی داره باز هم از کار افتاد.
متشکرم

خازنهای دیگری هم هست که باید عوض میکردی(الان هم باید عوض کنی:p:)
الویت با خازنهای شیمیایی ولتاژهای خروجی و نزدیک قطعات گرم است.
پیروز باشید.

...

آخرین ویرایش:
بالا