آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ A300 روشن نشدن Backlight در لپ تاپ

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
با سلام خدمت استادان گرامی
یه لپ تاپ برام رسیده که تصویر بسیار تاریکی داره نور پس زمینه به هیچ عنوان روشن نمی شود. کارهایی که روش انجام دادم :
تعویض lcd و تست lcd خود لپ تاپ با یه لپ تاپ دیگه
گذاشتن لامپ خالی روی برد های-ولتاز
تعویض برد های-ولتاژ
تست فلت lcd
چک کردن تنظیمات بایوس و defaul کردن تنظیمات
در ضمن لپ تاپ تو خروجی vga تصویر داره
برق 19 ولت رو نه تو مادربرد دارم نه توی ورودی های-ولتاژ تنها ولتاژهایی که دارم 5 ولت و 3 ولت هست.

سوالی هم که داشتم این بود که آیا میشه برق لامپ پس زمینه رو از جای دیگه گرفت (مهم نیست که نور کم و زیاد بشه)

با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت استادان گرامی
یه لپ تاپ برام رسیده که تصویر بسیار تاریکی داره نور پس زمینه به هیچ عنوان روشن نمی شود. کارهایی که روش انجام دادم :
تعویض lcd و تست lcd خود لپ تاپ با یه لپ تاپ دیگه
گذاشتن لامپ خالی روی برد های-ولتاز
تعویض برد های-ولتاژ
تست فلت lcd
چک کردن تنظیمات بایوس و defaul کردن تنظیمات
در ضمن لپ تاپ تو خروجی vga تصویر داره
برق 19 ولت رو نه تو مادربرد دارم نه توی ورودی های-ولتاژ تنها ولتاژهایی که دارم 5 ولت و 3 ولت هست.

سوالی هم که داشتم این بود که آیا میشه برق لامپ پس زمینه رو از جای دیگه گرفت (مهم نیست که نور کم و زیاد بشه)

با تشکر

دوست عزیز شما باید قطعاتی که در مسیر ورودی سوکت برد اینورتر در روی مین بورد وجود دارند باید تست شوند چون امکان دارد قطعه ای در این مسیر سوخته باشد و مانع رسیدن ولتاژ به ورودی برد اینورتر شود در ضمن نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: akbarof

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوست عزیز یه سری های ولتاژ هست که با 5 ولت کار میکنند.بهشون میگن های ولتاژ یونیورسال که تهران موجوده.یه GND داره که به منفی وصل میشه یه VCC داره که به 5 ولت وصل میشه یه VIN داره که به 5 وصل میشه و یه ADJ داره که ولتاژ متغیر بین 3.3 تا 0 رو بهش میدیم برای تنظیم نور صفحه نمایش...
بهش تو بازار میگن , های ولتاژ یونیورسال که به 19 نیاز نداره دیگه و ولتاژ کاریش بین 5 - 12 ولت هست البته این های ولتاژ مخصوص لپ تاپ هست.
یه سریش هم هست ولتاژ کاریش یا همون تغذیش 19 - 24 ولت هست.

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
سلام دوستان عزیز ممنون از راهنماییتون بعد از چک کردن قطعاتی که فرمودین نتیجه رو اعلام می کنم

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
سلام استادان عزیز. بنده فرمایشات شما رو انجام دادم و متاسفانه یا خوشبختانه هیچ ایرادی پیدا نتونستم بکنم.
امکانش هست که کانکتورهای منفی و مثبت Backlight این لپ تاپ برعکس لپ تاپ های دیگه باشه؟ چون من دارم از یک lcd لپ تاپ سونی استفاده می کنم.
همچنین ایا میشه که برد اینتورتر رو حذف کرد تا Backlight به صورت یکنواخت روشن بشه؟

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست عزیز شما اطراف سوکت فیوز ها رو چک کن . در ضمن بایوس هم بزن . من لپتاپی داشتم که با بایوس مشکل نورش بر طرف شد . معمولا فیوز ها میسوزند

habibi92

کاربر
2013-11-01
300
630
باسلام فیوز روی بورد که مربوط به کابل فلت میباشه رو تعویض کن مشکل برطرف میشه .این مشکل وقتی بوجود میاید که بعداز تعویض ledنبایداز باطری لپ تاپ استفاده شود.باید با اداپتور تست شود

بالا