آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن فوجیتسو زیمنس مدل Amilo M 7400

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام
یک لب تاپ فوجیتسو Amilo M 7400 برام آوردند که اصلا روشن نمیشه . البته آداپتورش برق رو کامل میده و حتی باطری لب تاپ رو شارژ میکنه ( چون گرم میشه )
اما هیچ انگار نه انگار برق نداره و روشن نمیشه . البته ناگفته نماند قبلا قسمت میکروسوئیچ روشن شدن رو دستکاری کرده بودند و میکروسوئیچ کنده شده بود که باز کردم و وصل کردم . اما اصلا فرقی نکرد . فقط یک صدایی شبیه فس ازش هر از گاهی میشنوم . الان بازش کردم ریختم بیرون ببینم چیز مشکوکی به چشم میاد یا نه اما چیزی نمیبینم . لطفا اگر نکته و یا راه کاری داره راهنمایی بفرمایید . اگر نیار به عکس هم دارید بفرمایید براتون میزارم
با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
یک لب تاپ فوجیتسو Amilo M 7400 برام آوردند که اصلا روشن نمیشه . البته آداپتورش برق رو کامل میده و حتی باطری لب تاپ رو شارژ میکنه ( چون گرم میشه )
اما هیچ انگار نه انگار برق نداره و روشن نمیشه . البته ناگفته نماند قبلا قسمت میکروسوئیچ روشن شدن رو دستکاری کرده بودند و میکروسوئیچ کنده شده بود که باز کردم و وصل کردم . اما اصلا فرقی نکرد . فقط یک صدایی شبیه فس ازش هر از گاهی میشنوم . الان بازش کردم ریختم بیرون ببینم چیز مشکوکی به چشم میاد یا نه اما چیزی نمیبینم . لطفا اگر نکته و یا راه کاری داره راهنمایی بفرمایید . اگر نیار به عکس هم دارید بفرمایید براتون میزارم
با تشکر

دوست عزیز فیوزهای ورودی smd مدار شارژ و 19 ولت ورودی و خروجی ایسی شارژ را چک کنید در ضمن میکروسویچ را خوب بررسی کنید تا پد پایه های میکروسویچ از روی برد کنده نشده باشد و قطعی بوجود نیامده باشد و میکروسویچ رو هم برای اطمینان تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام
دوست عزیز عکسی از بخش مدار دستگاه را گذاشتم لطفا مشخص کنید که دقیقا کجا ها را باید بررسی کنم
ممنون DSC01406.jpg

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام
دوستان محترم بنده منتظر راهنماییهای شما هستم . لطفا در از عکس پست بالایی بخشهایی که نیاز به بررسی و ولتاژگیری دارند را راهنمایی بفرمایید
با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
دوستان محترم بنده منتظر راهنماییهای شما هستم . لطفا در از عکس پست بالایی بخشهایی که نیاز به بررسی و ولتاژگیری دارند را راهنمایی بفرمایید
با تشکر

دوست عزیز کارهایی که در قسمت بالا گفتم انجام دادی ؟ نتیجه چی شد؟

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
دوست عزیز کارهایی که در قسمت بالا گفتم انجام دادی ؟ نتیجه چی شد؟

با تشکر

سلام
جناب حقیقتش عکسی را که گذاشتم برای اینکه قسمتهایی که نیاز است را مشخص کنید . وبفرمایید دقیقا چگونه باید اقدام کنم
ممنونم

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
دوستان محترم فعال در بخش تعمیرات نوتبوکها لطفا راهنمایی کنند که انشالله بتونیم مشگل را برطرف کنیم . و در صورتیکه جواب نگیریم مجبورم دستگاه را بدم به یک تعمیر کار
ممنونم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام
جناب حقیقتش عکسی را که گذاشتم برای اینکه قسمتهایی که نیاز است را مشخص کنید . وبفرمایید دقیقا چگونه باید اقدام کنم
ممنونم
با سلام،
دوست عزیز،آخه شما در واقع هنوز لپ تاپ رو باز نکردید! (با توجه به عکسی که گذاشتید)،آقای jaxtor راهنمایی کردند،ولی اول شما باید مادربورد رو بیرون بیارید، اگر تا به حال نوت بوکی تعمیر نکردید بهتره اولین تجربه تون روی نوت بوک مشتری نباشه.
موفق باشید

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
با سلام مجدد خدمت آقای jaxtor و NPTiak
عضر خواهی میکنم که این موضوع قدیمی را دوباره مینویسم . بعد از این مدت طولانی بالاخره صاحبش بیخیال این نوتبوک شد و رفت یه نوتبوک نو خرید و من اینو ازشون برداشتم
مادربرد رو کشیدم بیرون و عکس گرفتم که خدمت شما اینجا میگذارم
P_20141214_095232_HDR.jpg

P_20141214_095242_HDR.jpg

P_20141214_095302_HDR.jpg

ولتاژ گیری که کردم . روی سوکت پایه آداپتور ولتاژ 19.5 ولت موجوده
در بخش خروجی پینهای باطروی ولتاژ های حدود 4.9 و 3 ولت وجود داره
روی پین میکروسوئیچ پاور نسبت به منفی 5 ولت وجوده
هنگامیکه باطری روی دستگاه میگذارم قطعه ای که فکر کنم سلف باشه . که در سمت راست درگاه ماژول وای فای قرار داره و روش نوشته
15
j20
مقداری گرم میشه
لطفا بفرمایید دقیقا کجا ها رو باید بررسی و ولتاژ گیری کنم . جناب jaxtor فیوزهای خروجی و 19 ولت آی سی شارژ را روی عکس لطفا مشخص کنید که بنده ولتاژ گیری کنم
باز هم از شما عضر خواهی میکنم بابات دیر کرد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak
بالا