آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کم نور بودن نصف ال سی دی لپتاپ دل inspiron 1525

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
با سلام خدمت اساتید محترم.
یه لپ تاپ دل برام آوردن که نصف ال سی دی ش کم نوره. حدس واضح اینه که یکی از لامپ های ال سی دی سوخته ولی نکته غیر عادی اینجاست که وقتی با باطری روشنش می کنم گاهی هر دو لامپ خاموش میشن. اما با آداپتور همیشه یکی از لامپ ها خاموشه. نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
دوست عزیز مدل لپ تاپ رو یادتون رفت ذکر کنید ، پیشاپیش از همکاریتون سپاسگزارم.

عذر می خوام. dell inspiron 1525
فکر کردم شاید مشکل ارتباطی با مدلش نداشته باشه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت اساتید محترم.
یه لپ تاپ دل برام آوردن که نصف ال سی دی ش کم نوره. حدس واضح اینه که یکی از لامپ های ال سی دی سوخته ولی نکته غیر عادی اینجاست که وقتی با باطری روشنش می کنم گاهی هر دو لامپ خاموش میشن. اما با آداپتور همیشه یکی از لامپ ها خاموشه. نظر شما چیه؟

دوست عزیز شما برای پی بردن به خرابی برد اینورتر ابتدا یکبار با باتری و اداپتور ولتاژ خروجی برد اینورتر را در هر دو حالت اندازه بگیرید اگر ولتاژها در هر دو حالت میزان بود پس برد اینورتر مشکل ندارد و لامپهای فلورسنت داخل ال سی دی مشکل پیدا کرده هست و باید تعویض شود ولی قبل از انجام این ازمایش از سالم بودن باتری و اداپتور مطمین شوید در ضمن نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,114
سلام در موردی هم بنده داشتم که با فشاردادن لبه هی صفحه ال سی دی درست شده وفعلا برنگشته.
آن هم در مدل دل بود.

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
سلام
مگه ال سی دی دو لامپ داره یا یکی؟
من تا حلا به ال سی دی دو لامپ برنخوردم خر پی دیدم یه لامپ بوده

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
دوست عزیز بعد از فرمایشات دوستان ، در صورت امکان با LCD دیگه تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

با ال سی دی سالم هم مشکل داشت مشکل از های ولتاژ بود که به ال سی دی هم آسیب زده بود. هر دو رو عوض کردم. ممنون از راهنماییتون.

بالا