آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: Crash کردن Usb با مودم ADSL

arvinfx

کاربر
2010-12-16
17
24
یه لپتاپ ACER travelmate 210TXV دارم که برای دانلود ازش استفاده میکنم ولی با 2 تا مدوم ADSL چکش کردم بعضی وقتا USB هنگ میکنه و فقط باید ری استارت کرد تا درست بشه این مشکل وچیکارش کنم.

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام دوست عزیز به تازگی با این مشکل رو برو شدین یعنی قبلا با مودم های adsl به راحتی کار می کردین ؟ با همه پورت های usb روی لپ تاپ این مشکل رو دارین ؟

به ترتیب مراحل زیر رو انجام بدین ببینید کدوم جواب میده
1- اول تنظیمات بایوس رو با حالت اول برگردونید .
2 - بایوس رو با اخرین ورژن پروگرم کنید
3 ببینید توی سوکت usb لپ تاپ چیزی گیر نکرده که باعث اتصالی بشه
4 - باید ببینید در مسیر مدار سوکت اتصالی یا سوختگی وجود نداره
5 - چیپ i/o مورد بررسی قرار بگیره

arvinfx

کاربر
2010-12-16
17
24
راستش تازگیا اینطوری شده . لپتاپ سابته تنظیمات Bios هم خیلی زیاد نیست اصلا نمیشه گفت تنظیمی داره از اون لپتاپ قدیمیاس الان موبایها تنزیمات بیشتری دارن

فکر نکنم از کثیفش باشه چون وقتی هنگ میکنه دیگه network connection هیچ جوابی نمیده روش کلیک کنم هر کاری بکنم هنگه ولی قسمت های دیگه کار میکنه باید یه بار ریست کنم یا کابل رو در بیارم دوباره بزنم سرجاش تا درست بشه.

بایوس رو پیدا نکردم مثل اینکه خیلی قدیمیه لپتاپ در ضمن اصلا به شرکت ACER ربطی نداشت چون میرم توی سایتش اصال این مدل رو نداره.!!!!!

این چیپ IO که میگید رو چطوری باید پیدا و بررسیش کنم ، یه آزمایشگاه کوچیک تو خونه دارم که اسکپ و منبع تغذیه و اینا هم در دسترس هست خودم هم طراح الکترونیک هستم.
ممنون بابت توجهتون

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
یه لپتاپ ACER travelmate 210TXV دارم که برای دانلود ازش استفاده میکنم ولی با 2 تا مدوم ADSL چکش کردم بعضی وقتا USB هنگ میکنه و فقط باید ری استارت کرد تا درست بشه این مشکل وچیکارش کنم.

دوست عزیز ابتدا کابل usb مودم را تعویض کنید و داخل سوکت usb لب تاب را با اسپری خشک و مسواک تمیز کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
اسپری خشک چیه و از کجا میشه گیرش آورد؟

دوست عزیز اسپری ناهید خشک که قرمز رنگ هست رو فروشنده های قطعات الکترونیک دارند ولی اول کابل usb را تعویض کنید و اگر جواب نداد با اسپری خشک تمیز کنید در ضمن درایور usb مودم را که توسط سی دی ان نصب کرده اید یکبار پاک کنید و دوباره نصب کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

arvinfx

کاربر
2010-12-16
17
24
کابل رو 3 بار عوض کردم درایور رو آپدیت کردم عوض کردم مودم رو عوض کردم بازم همین جوری بود. جالبه بعضی روزا هیچ مشکلی نداره ولی بعضی روزا 20 بار قطع میشه ارتباط باید اسپری ناهید رو چک کنم جوابشو میدم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
کابل رو 3 بار عوض کردم درایور رو آپدیت کردم عوض کردم مودم رو عوض کردم بازم همین جوری بود. جالبه بعضی روزا هیچ مشکلی نداره ولی بعضی روزا 20 بار قطع میشه ارتباط باید اسپری ناهید رو چک کنم جوابشو میدم

دوست عزیز امکان دارد قطعی ارتباط از سرویس دهنده اینترنت شما باشد حتما پیگیری کنید ونتیجه را اعلام کنید

با تشکر

arvinfx

کاربر
2010-12-16
17
24
دوست عزیز امکان دارد قطعی ارتباط از سرویس دهنده اینترنت شما باشد حتما پیگیری کنید ونتیجه را اعلام کنید

با تشکر

نه عزیز یه PC دیگه با کابل شبکه به همون مودم وصله و کار میکنه هیچ وقت هم قطعی نداره حتی شبکه هم کردم لپتاپ و PC رو ولی وقتی این موضوع پیش میاد PC دیگه Laptop رو نمیبینه. باید یا کابل USB رو درارم دوباره بزنم یا ریست کنم.

بالا