آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل نشناختن یکی از رمها در مین برد ایسوس kpl se

ho3in(^_^)

کاربر
2011-02-24
87
136
36
www.my-painting.mihanblog.com
سلام
دوستان به مین ایسوس دارم به مدل زیر که یکی از شکاف رمهاش کار نمیکنه.بایوسو هم آپدیت کردم نشد.نمیدونم دقیقا کدوم فت و آیسیهاش واسه تغذیه رم هست و لطف کنین راهنماییم کنین چیکار باید بکنم ؟
مدل :kpl se

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamedphp

کاربر vip
کاربر
2011-08-17
69
83
مشهد
سلام دوست عزیز اگر اون یکی اسلات دوم رم مشیناسه ، ربطی به بایوس نداره شما اول اسلات رم رو با تینر تمیز کن بعد با یه رم دیگه تست اگر جواب نداد باید ولتاژ گیری کنی که میتونی ولتاژ1.8 رو از روی اسلات پبدا کنی اگر ولتاژ کم بود اون دو تا خازن کنار اسلات چک کن بعد نتیجه را اعلام کن تا بیشتر راه نمایی کنم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
دوستان به مین ایسوس دارم به مدل زیر که یکی از شکاف رمهاش کار نمیکنه.بایوسو هم آپدیت کردم نشد.نمیدونم دقیقا کدوم فت و آیسیهاش واسه تغذیه رم هست و لطف کنین راهنماییم کنین چیکار باید بکنم ؟
مدل :kpl se

دوست عزیز شما ابتدا اسلاتهای رم رو ولتاژگیری کنید ولتاژ هر اسلات روی ان نوشته شده هست در ضمن فت و خازنهای اطراف اسلات رم را تست کنید مخصوصا در کنار اسلات رم یک ترانزیستور 8 پایه وجود دارد که وظیفه ثابت نگه داشتن و یا همان سویچینگ ولتاژ اسلات رم را برعهده دارد ان را نیز حتما چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

ho3in(^_^)

کاربر
2011-02-24
87
136
36
www.my-painting.mihanblog.com
ممنون از راهنماییهاتون.
با اسپری ناهید تمیز کردم .اسلت رم هم ولتاژ گیری کردم چندتا پین ولتاژ 1.8 داشت.آی سیهای 8 پایه را هم ولتاژ گیری کردم و ولتاژ داشتند1.8 13 13 .ترانزیستور 8 پایه دقیقا نمیدونم کدوم یکیه؟یه آی سی 8 پایه ریز هم هست نتونستم تست کنم.
اینم اضافه کنم که اسلت سمت سی پی کار نمیکنه و بوق نبود رم میزنه.وقتی در حالت روشن و آمادر بکار یکی از رمها روی اون اسلت بود و در آوردم اصلا هیچ اتفاقی نیفتاد سیستم ریست هم نشد!
قبلا هم یکی دوبار خراب شده.و یبار سویچ نمیشد فکر کنم.اون آی سی 16 پایه را عوض کردم درست شد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: msdpm
بالا