آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: آب بندی کردن فشنگی آمپر آب پراید

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
642
3,504
سلام خدمت اساتید محترم خصوصاً تعمیرکاران خودرو
دوستان من یک پراید انژکتوری مدل 87 دارم که حدود سه یا چهار سال پیش فشنگی آمپر آب آن را بدلیل اینکه درجه آمپر را به اشتباه بالا نشان می داد خودم عوض کردم که در این مدت مشکلی نداشت ولی جدیداً از کنار فشنگی مذکور مقداری آب نم می زند و از آب بندی خارج شده ، یکی از دوستان توصیه کردند که آنرا باز کرده و مقداری چسب مزدا روی دنده و رزوه اش بریزم و بعد دوباره ببندم تا اینکه آب بندی شود حال از شما اساتید و اهل فن خواهشمندم بفرمائید 1- آیا با این روش آب بندی میشود؟ 2- آیا استفاده از چسب باعث سفت شدن بیش از حد فشنگی نمی شود و اگر در آینده بخواهم فشنگی را باز کنم مشکل پیش نمی آید که احیاناً رزوه پیچ در سرسیلندر خراب شود و یا خود فشنگی ببرد و داخل سوراخ سرسیلندر گیر کند ؟ 3- آیا استفاده از چسب با توجه به اینکه عایق است و امکان قطع کردن رابطه الکتریکی بدنه ماشین با فشنگی وجود دارد باعث عدم تبادل الکتریکی و انحراف نتیجه در آمپر آب نمی شود؟
قبلاً از محبت همه دوستان سپاسگزارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام خدمت اساتید محترم خصوصاً تعمیرکاران خودرو
دوستان من یک پراید انژکتوری مدل 87 دارم که حدود سه یا چهار سال پیش فشنگی آمپر آب آن را بدلیل اینکه درجه آمپر را به اشتباه بالا نشان می داد خودم عوض کردم که در این مدت مشکلی نداشت ولی جدیداً از کنار فشنگی مذکور مقداری آب نم می زند و از آب بندی خارج شده ، یکی از دوستان توصیه کردند که آنرا باز کرده و مقداری چسب مزدا روی دنده و رزوه اش بریزم و بعد دوباره ببندم تا اینکه آب بندی شود حال از شما اساتید و اهل فن خواهشمندم بفرمائید 1- آیا با این روش آب بندی میشود؟ 2- آیا استفاده از چسب باعث سفت شدن بیش از حد فشنگی نمی شود و اگر در آینده بخواهم فشنگی را باز کنم مشکل پیش نمی آید که احیاناً رزوه پیچ در سرسیلندر خراب شود و یا خود فشنگی ببرد و داخل سوراخ سرسیلندر گیر کند ؟ 3- آیا استفاده از چسب با توجه به اینکه عایق است و امکان قطع کردن رابطه الکتریکی بدنه ماشین با فشنگی وجود دارد باعث عدم تبادل الکتریکی و انحراف نتیجه در آمپر آب نمی شود؟
قبلاً از محبت همه دوستان سپاسگزارم

سلام

من در خصوص مکانیک تخصص کافی ندارم اما ازآنجاکه اساتید محترم مربوطه فرصت پاسخگویی نیافتند اطلاعات شخصی خود را تقدیم میکنم

چسب قرمز که در یدکی فروشی اتومبیل بعنوان چسب ضد حرارت معروف است تهیه و فشنگی را باز کنید و نیمه انتهایی پیچ آنرا که از سیلندر دورتر و به قسمت خارجی نزدیکتر است کاملا با چسب آغشته کنید و ببندید

هرچند این چسب ضد آب هم هست و در آب و با دمای سیلندر حل نمیشود که به داخل مجاری آب نفوذ کند اما رعایت احتیاط ضرری نداره و لذا نیمه انتهایی پیچ را با چسب آغشته کنید که احتمال چنین حادثه احتمالی صفر گردد .

فرمودید آیا چسب موجب نقص ارتباط با بدنه یا شاسی میشود یا نه ؟

قطعا نه .
زیرا اگر کل پیچ و مهره را با چسب بپوشانید و سپس پیچ و مهره را ببندید قادر به ایزوله کردن پیچ و مهره سالم ، از یکدیگر نیستید و در نقاط مختلف و عدیده مارپیچ برجسته پیچ ، چسب را کنار زده و ارتباط لازم را با مهره برقرار میکند بطوریکه هر نوبت باز و بستن پیچ و مهره حتی موجب استهلاک و کاهش عمر آن میشود زیرا لایه نازکی بموجب اصطکاک ساییده میشود خصوصا که ایرانی باشد که دراینصورت لایه کلفتی هم تحویل میدهد و آچار و آچار خور پیچ را هم خوشگل میکند ولی ارتباط الکتریکی را خیلی بیشتر از انواع مرغوب برقرار میکند و احتمالا فشنگی هم ایرانی است و ارتباط الکتریکی آن با بدنه قادر به تحمل جریان برق منزل هم هست چه رسد به جریان میتر آب اتومبیل .

سپاس

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود

فشنگیها به صورت فابریک یک واشر الومینیوم یا مسی همراهشان هست.
فقط از این واشرها استفاده کنید و اگر سفت ببندید اب بندی میشود.
این واشر ها هربار بعد از باز کردن فشنگی باید تعویض شود.
چسبها حتی یک درصد اگر وارد مجرا شوند مکافات بسیاری خواهید داشت.
بدرود

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
642
3,504
درود

فشنگیها به صورت فابریک یک واشر الومینیوم یا مسی همراهشان هست.
فقط از این واشرها استفاده کنید و اگر سفت ببندید اب بندی میشود.
این واشر ها هربار بعد از باز کردن فشنگی باید تعویض شود.
چسبها حتی یک درصد اگر وارد مجرا شوند مکافات بسیاری خواهید داشت.
بدرود
سلام
از راهنمائی شما سپاسگزارم ولی من نمی دانم این واشرها را چطوری و از کجا تهیه نمایم اسم ، این واشر چیست ؟ به فروشنده چه بگویم ، بگویم واشر فشنگی می خواهم ، ضمناً همین فشنگی که الان آب می دهد را در گذشته خودم تعویض کرده بودم ولی یادم نیست که واشر یا اورینگی را جا زده باشم ، آیا این واشرها خودشان به فشنگی نو وصل هستند یا اینکه باید آنها را جداگانه روی فشنگی قرار داده و بعد فشنگی را در جای خودش بست ، اگر ممکن است در خصوص این موارد توضیح بیشتری بفرمائید متشکرم

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
معولا در داخل قوطی فشنگی نو واشر هست
در غیر اینصورت فروشنده لوازم یدکی یا پیچ فروشها احتمالا دارند.
بدرود

بالا