آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تعمیر لامپ کم مصرف

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام
لطفا بفرماید بیشترین خرابی بعد از ترانزیستور کدام قطعه است

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمیر لامپ کم مصرف

سلام
جهت تست فیلمان با ولتاژ 9 ولت روشن میشود

ممنون . ولی میخوام بدونم جدای اهمی که تو مولتیمتر میده آیاد باید یه نور کم رنگ هم مشاهده کنیم ؟

مارشال

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-01-06
308
1,981
ایران

ممنون . ولی میخوام بدونم جدای اهمی که تو مولتیمتر میده آیاد باید یه نور کم رنگ هم مشاهده کنیم ؟
سلام
بله- اگر ولتاژ 9 ولت به هر کدام فیلمان ها بدهید نوری مثل روشن شدن لامپ رشته ای مشاهد میشود

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان

سلام
بله- اگر ولتاژ 9 ولت به هر کدام فیلمان ها بدهید نوری مثل روشن شدن لامپ رشته ای مشاهد میشود

بار عرض معذرت میشه زحمت بکشی دقیقا روش تست رو بصورت تصویری یا عکس بذارید

rasoolahmadi

کاربر
2015-03-31
2
5
سلام من یه لامپ کم مصرف دارم تعمیر میکنم مشکل از فیوزش بود که سوخته ولی باجایگزینی سیم نازک باز هم فیوزش(همون سیم نازک)میسوزه. درضمن فیوز اصلیش سیاه شده بود و ترکیده بود (امکاناتصالی). لطفا کمکم کنین

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
سلام من یه لامپ کم مصرف دارم تعمیر میکنم مشکل از فیوزش بود که سوخته ولی باجایگزینی سیم نازک باز هم فیوزش(همون سیم نازک)میسوزه. درضمن فیوز اصلیش سیاه شده بود و ترکیده بود (امکاناتصالی). لطفا کمکم کنین

سلام.
عزیزم وقتی فیوز یه دستگاهی سوخته معنیش اینه که به احتمال بسیار زیاد یه اتصالی توی مدار هست و مدار مشکلی داره که فیوز سوخته. با تعویض فیوز که مشکل حل نمیشه. اول باید عامل سوختن فیوز رو پیدا کنی.

سلام درسته که از زمان پست خیلی گذشته اما یه نظری هم بنده بدم
در اکثر مواقع ترانزیستورها میسوزن در این شرایط حتما چهار عدد مقاومت کم اهم در مسیر ترانزیستورها را تعویض کنید حتی اگر سالم باشند
تعویض خازن صافی اگر ظرفیتش حتی یک میکروفاراد کم شده باشد باعث میشه که عمر لامپ تعمییر شده زیاد بشود
در مورد سوختن فیوز هم دقت شود به پل دیود که هر چهار عدد دیود مقدار یکسانی را نشان دهد و اگر یکیش سوخته به نظرم هر چهار عدد را تعویض فرمایید
واقعیتش غنیمت شماردن بعضی قطعات که تعویض کنم یا نکنم تا بیشتر منفعت کنم هم باعث کندی عیب یابی میشه و هم امکان برگشت خوردن بعد چند روز یا زمان کوتاهی دارد
به جای فیوز شیشه ای فوق برای لامپهای کم مصرف 50 وات مقاومت 0.68 اهم و شصت وات 0.5 اهم چهل وات و پاینتر مقاومت 1 اهم الی 2.2 اهم و البته همگی یک وات بهتر است و همیشه دم دست
خوش باشید

بالا