آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی dell vostro 1520 و روشن نشدن آن با وجود ولتاز روی قسمت های مختلف

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
با سلام خدمت دوستان یه لب تاب واسم آوردن که بعد خاموش کردن دیگه هر کاری کردن روشن نشده مشتری ورداشته سیم شارژر رو که قطع و وصل میشده بریده بعد سیم هارو اشتباه وصل کرده بعد زدن شارژر یه بوی سوختگی اومده.وقتی بازش کردم یه ترانزیستور تو مسیری که ولتاژ به کانکتور دکمه onloff میره ترکیده بود که عوضش کردم ولی الان باز هیچ کدوم از چراغ های شارژر و....با وصل کردن برق و باتری لب تاب روشن نمیشه جالب اینه که همه جا هم ولتاژ دارم فقط به جز دوتا فت که تو نقشه نوشته بود cpu boot up اونجا هم ولتاژم 0.07 حداکثرش هستش.البته از رو نقشه 1510 که خیلی شبیه 1520 هستش نگاه کردم فایل بایوس که از انجمن هم دانلود کردم حجمش زیاد بود نتونستم بایوس بزنم.و اینکه وقتی کابل کلید on/off رو وصل میکنم چراغ برد اونم روشن نمیشه ولی با این حال رو برد ولتاژ دارم و وقتی پین های کانکتور رو روی برد به هم اتصال میدم چراغ ها روشن میشه ولی باز لب تاب روشن نمیشه.اگه میشه لطف کنین نقشه و فایل بایوس 1520 رو برام بذارین و تو حل کردن مشکلش راهنماییم کنین ممنون از همه اساتید.

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
اگه نقشه مدار رو داشته باشین pq45&pq47 فت هایی هست که گفتم رو 2 پایه ولتاژ 0 و رو یکی ولتاژ 0.07 نشون میده...میخواستم بدونم cpu cor رو وقتی برد روشن میشه و بوت میشه باید داشته باشم یا تو حالت خاموش هم باید ولتاژ رو بده دو فت pq46&pq44 که بالای این دو فت هستن و تو نقشه هم نگاه کردم باهاشون ارتباط دارن ولتاژ 19 میدن

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود
دوست عزیز این مشگل در اثر اتصال بوجود اومده .شما به المانهای نیمه هادی شامل ترانزیتور دیودها ودر نهایت ic با داشتن نقشه سرویس منوال شروع به ولتاژ گیری کنید ممکن هست مقاومت های فیوزی smd پریده باشه ویا ترانزیستور دیگه ای حتما اصولی کارکنید به نتیجه مطلوب میرسید .حوصله وصبر را هم چاشنی کارتون کنید حتما به نتیجه مطلوب میرسید حتی ممکن هست زیر قطعات smd مداری باز شده یا پریده باشه .به همه موارد پیوسته مشکوک ولی با علم ولتاژ گیری کنید .نه اینکه بشکل درهم .شلوغ کار نکنید هم خسته میشد وهم زده میشید .کسی نمیدونه دستگاهی که خدمت شماهست چگونه معیوب وبه چه میزان مشگل ایجاد شده .ولی این شما هستید که کار میکنید ودر جریان کامل قرار گرفتید .دوستان ما در سایت مثل حقیر در حد راهنمایی هستیم .عزیزم همیشه با خونسردی کار کنید .درگیری کار فکرتون رو خراب میکنه انعکاس ان را وارد سایت نفرمایید .ممنونم از شما دوست عزیز .باز هم کمکی بود همه دوستان در خدمتیم .موفق باشید

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
خیلی ممنون دوست عزیز چشم با حوصله روش کار میکنم و نتیجه رو میگم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pedram

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
سلام دوستان بعد 2 روز جستو جو و ولتاز گیری به دو تا فت رسیدم که ولتاژ ورودی 19 رو یکیش داشت ولی 1.8 خروجی رو نداشت یه عکس تو فایل word ضمیمه کردم نمیدونم عکسی که تو سایت میذارم نحوه قرار دادنش درسته یا نه اگه درست قرار بگیره یه عکس از نقشه هستش نگاه کنین منم میرم دنبال فت ها که بعد پیدا کردن عوض کنم ببینم نتیجه چی میشه

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
دوستان یه فت جای اون فت خراب زدم شمارش هم عین فت روی برد بود فقط دوتا از حروف انگلیسی روش فرق میکرد وقتی بهم فت رو دادن گفتن مشابه اون فت خراب عمل میکنه ولی وقتی رو برد زدم فت رو بمحض دادن ولتاز آتیش گرفت:):)

بالا