آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم سوییچ شدن در GA-MA74GM-S2

فرزین.ع

کاربر
2010-08-01
18
27
سلام خدمت اساتید محترم مادر بورد ذکر شده با پاور سوییچ خود مینبورد روشن نمیشه اما با تماس پنس با سیم پاورگود (سبز و مشکی ) روشن میشه بعد دو یا سه بار که از این طریق روشن میشه میتونم با پایه های پاور سوییچ خود مادربود روشن کنم اما دیگه با اتصال پنس به سیم سبز و مشکی روشن نمیشه قابل ذکر هست که IO چند بار تعویض شده اما با IO های دیگه کلا خاموش میشه فقط با این IO روشن میشه و جالب اینجاست که تو این حالت کاملا کار میکنه و مشکلی نداره
بایوس هم پروگرم شده پیشاپیش از راهنمایتون سپاس گذارم

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام دوست عزیز
ضمن خوش آمدگویی به انجمن:
شما ولتاژهای استارت مادر برد را باید اندازه گیری کنید
ضمن اینکه یع عکس از مین را باید اپ کنید
ببینید تا زمانی که روشن نمیشه تا کجا ولتاژ میاد
پایه های I/Oرا هم ولتاژگیری کنید و نتیجه را اعلام کنید
استفاده از یه پاور دیگه هم در نظر داشته باشید که یه پاور خوب مثل گرین هم همین وضعیت داره یا خیر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام خدمت اساتید محترم مادر بورد ذکر شده با پاور سوییچ خود مینبورد روشن نمیشه اما با تماس پنس با سیم پاورگود (سبز و مشکی ) روشن میشه بعد دو یا سه بار که از این طریق روشن میشه میتونم با پایه های پاور سوییچ خود مادربود روشن کنم اما دیگه با اتصال پنس به سیم سبز و مشکی روشن نمیشه قابل ذکر هست که IO چند بار تعویض شده اما با IO های دیگه کلا خاموش میشه فقط با این IO روشن میشه و جالب اینجاست که تو این حالت کاملا کار میکنه و مشکلی نداره

دوست عزیز مشکل از سویچ پاور هست سویچ را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

فرزین.ع

کاربر
2010-08-01
18
27
سلام Taer_1354 عزیز​
ممنون از راهنماییتون
پاور رو عوض کردم سر پایه پاور سوییچ هم ولتاژ راه انداز دارم اما تا اونکاری که گفتم رو انجام ندم با پاور سوییچ روشن نمیشه در مورد IO هم اگر ولتاژ صحیح پایه ها رو بهم بگید ممنون میشم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

فرزین.ع

کاربر
2010-08-01
18
27
ممنون از راهنماییتون اما ولتاژ راه انداز رو سر قسمت پاور سویچ دارم فقط موقعی سویچ میشه که قبلش از طریق اتصال پاور گود مادربورد روشن شده باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
دوست عزیز،ظاهرا یک فت مشکل سوییچ شدن داره که وقتی مادربورد رو به زور روشن میکنید،تو حالت سوییچ باقی میمونه و بعد با پین سوییچ روشن میشه و در غیر اینصورت سوییچ نمیشه و مادربورد روشن نمیشه.
ببینید بین I/O و پین سوییچ، آی سی رگلاتور هست یا نه؟ درصورت وجود ،احتمال دارد مشکل از رگلاتور باشد.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درور بر شما
سوئیچ پاور را عوض کنید
منظورم اینکه فرضا کابلی که ار جلوی کیس وارد پین مادر برد میشه
میتونی جاشو سا Reset جا به جا کنی
ولتازهای I/O هم از روی دستاشیتش باید پیدا کنید
در وحله اول اعلام نتیجه تست سوئیج را اعلام کنید تا بهتون بگم برا I/O باید چکار کنید

بالا