آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن تصویر در لپ تاپ سونی VPCEA44FX

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام،یه لپ تاپ سونی که در اینجا پست داده بودم و مشکل پسورد داشت :
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=42953
الان بایوس رو پیدا و پروگرام کردم ولی بعد از پروگرام تصویر نداشت،هم بایوس هم چیپ سیکیوریتی رو پروگرام کردم ولی حال حاضر تصویر نداره،بایوس قبلی رو برگردوندم ولی فاییده ای نداشت بعد از برسی برد متوجه شدم روی بایوس 3.3 رو ندارم و هنگام روشن شدن بایوس به شدت داغ میکنه،از نظر شما مشکل کجاست؟
ای سی بایوس این مدل رو ندارم که عوض کنم ولی یه مدل دیگه گذاشتم اونم داغ میکرد،چیپ سیکیوریتی 3.3 رو داره.ممنون از وقتی که گذاشتین.
یا علی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
بایوس روی پایه ی اخری که باید 3.3 داشته باشه شورتی داره و همین موضوع باعث داغ شدنش میشه.بایوس نو هم انداختم،I/O ولتاژ 3.3 رو داره ولی خبری از 5 ولت نیست.قطعات smd اطراف بایوس هم هیچ مشکلی نداره کنار I/O هم مشکلی نداره فقط یه ای سی روی دیگه ی برد و زیر بایوس قرار داره که ولتاژی نداره و خازن های اس ام دی اطرافش به gnd راه نمیده.متاسفانه شماتیک هم ندارم چک کنم.

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
بله استاد گرامی به قدری مشغله داشتم که اشتباهی ای سی بایوس رو بر عکس لحیم کرده بودم،یه ای سی دقیقا کنارش بود و من اشتباهی بر اساس اون ای سی بایوس رو جای گذاری کردم.وقتی پست دادم بینهایت ذهنم درگیر بود،بعدا که ذهنم ارومتر شد برد رو چک کردم دیدم کجای کار رو خراب کردم.شایسته بود اساتیدکمی راهنمایی میکردند،خیلی از مشکلاتی که برای امثال من رخ میده از روی عجله و بی تجربه بودن هست که اگر اساتیدی چون شما لطف کنن و کمی از وقتشون رو برای امثال من بزارن کمک بزرگی بهمون میکنن و امیدوارتر میشیم،گذشت و به اشتراک گذاشتن اموخته هامون رو باید از اساتیدی چون شما یاد بگیریم.ممنون از توجه شما.
یا علی

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست عزیز این نوع تجربیات بسیار ارزشمنده . هم من هم خیلی از دوستان همین کاری که شما کردید و انجام دادیم و ..... . بعضی چیز ها یاد دادنی نیست و تجربیه . علم هر آدم مطمین باش نتیجه تجربیات اون ادمه . شما هم انقدر تجربه کن که بتونی دیگران و کمک کنی .

بالا