آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپتاپ m5040 بعد از پروگرام کردن بایوس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
با سلام خدمت دوستان عزیز. یه دل m5040 برام آوردن اولش تصویر نمی داد ولی روشن میشد. یعنی فن سی پی یو کار میکرد بعد از پروگرام کردن بایوس دیگه حتی فن سی پی یو هم کار نمی کنه. ممنون میشم راهنماییم کنید که مشکل از کجا میتونه باشه. از بایوس قبلی بکاپ گرفته بودم با اون هم دیگه سویچ نمیشه.

محسن مهری

کاربر vip
vip
کاربر
2008-07-09
137
735
خراسان شمالی
دوست عزیز حتما مطلع هستین که بایوس ارتباط سخت افزار ونرم افزار را هم بر قرار میکند ومثل یک رابط بین فرمان وسخت افزاره ومطمعناا شما با اشتباه پروگرم کردن باعث قطع ارتباط شده اید مجددا بایوس را برنامه ریزی کنید یا حد اقل باطری روی مین را خارج جامپر کلیر مموری را اتصال کوتاه کنید نتیجه را مجددا اعلام کنید

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
ممنون از راهنماییتون. راستش تا جایی که می دونم حتا اگه بایوس مشکل داشته باشه با زدن دکمه پاور فن سی پی یو باید روشن بشه. بایوس رو با ورژن اولیه هم که پروگرم کردم باز روشن نشد. جامپرهاشو نمیدونم کجاست و جامپر هر لپتاپ رو چه جوری پیدا کنم.

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
آقای حیدری عزیز چیپ بایوس هم تعویض شد و نتیجه ای حاصل نشد. قبل از بار اولی که بایوس رو پروگرم کردم با زدن پاور فن cpu روشن می شد الان دیگه روشن نمی شه.

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
بله از فایل اولیه بکاپ داشتم با اون فایل هم دیگه روشن نمیشه. این فایل هایی هم که زحمت کشیدید گذاشتید به چیپ بایوسم نمیخورن. بایوس من 2 مگ هست. فک کمم شما فایل n5040 رو گذاشتین لپتاپی که دست منه m5040 هست. مدلشون با هم فرق داره.

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
بله از فایل اولیه بکاپ داشتم با اون فایل هم دیگه روشن نمیشه. این فایل هایی هم که زحمت کشیدید گذاشتید به چیپ بایوسم نمیخورن. بایوس من 2 مگ هست. فک کمم شما فایل n5040 رو گذاشتین لپتاپی که دست منه m5040 هست. مدلشون با هم فرق داره.
چشم میگردم اگر پیدا کردم برات آپلود می کنم
شما مطمئنی که ای سی بایوس سالم است
پاک کن و دو باره بریز و ببین در این حین اخطار نمیده از پایه هاش هم مطمئن شو همش لحیم گرفته باشه

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
چشمتون بی بلا دوست عزیز. الان بایوس اولیه رو برای بار چندم ریختم. روشن شد خوشبختانه ولی تصویر نمیده. فک کنم بایوسی که استفاده کردم مشکل داشته. فقط هرچی گشتم پیدا نکردم. این فابل رو هم از طریق دستور writeromfile در cmd از فایل اجرایی استخراج کردم که ظاهرن روش خوبی نیست.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا