آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روشن نشدن پاور گرین 380A

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
بلا سلام
یه پاور گرین 380 هست که روشن نمیشه. البته با ایکنه روشن نمیشه (فقط سیم سبز والتاژ 5 داره و هیچ کدوم از سیمها ولتاژ ندارن و در واقع ولتاژشون صفر نشون میده)
هیت سینگ اول را از مدار خارج کردم تست کردم سالم بود
ترانزیستور 945 کنار هدسینگ اول تعویض شد
اوپتو کوپلر هو تعویض شد
پل دیودها هم عوض شدند
ای سی 494 هم تعویض شد
با توجه به اینکه ولتاژ سبز درسته ایراد نمیتونه از دو خازن بزرگ باشه چون هر دوشون ولتاژ دارن

آخرین ویرایش:

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام
قطعات تعویض شده خراب شده بودن یا همینجوری رو حدس وگمان تعویض شدند
شما قطعات مهمی را تعویض نموده اید اما از قطعات کوچکتر و چه بسا دارای نقش بسزایی غفلت نموده اید
منظور مقاومتهای اطراف همان المانهای تعویض شده و دیوده و زینرها را تست و خازنهای مشکوک چه در ورودی و چه در خروجی حتما تعویض شوند
بی زحمت یک عکس با کیفت از پاور اپ نمایید
اعلام نتیجه بفرمایید

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
ای سی 494 و ترانزیستور 945 قطعا ایراد داشت ولی اوپتو کوپلر حدسی عوض شد .
ضمنا مقاومتها و زنرها هم چک شده بودند و تمام خازنها تعویض شده بودند که در بالا یادم رفت عرض کنم
دیودهای روی دایات دوم هم تعویض شدند.
و ضمنا چند تا عکس گرفتم که کیفیت مطلوبی نداشتند .سعی میکنم تا یکی دو ساعت دیگه دوربین پیدا کنم و عکس با کیفیتی آپ کنم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوست عزیز reza_476
اگه توی دو تاپیک بالاتر رو خونده باشید به جوابتون میرسید. من گفته بودن رادیات اول را بیرون مدار چک کردم سالم بودن

دوست عزیز ترانس های چاپر را تست کنید و ایسی استارت یا همان 494 را ولتاژگیری کنید در ضمن سیم های رنگی خروجی ولتاژ که به برد لحیم شده اند را چک کنید امکان دارد سیم ها از روی برد قطعی داشته باشند یعنی به ظاهر لحیم شده باشند و در واقع قطع باشند حتما تمام سیم ها را چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

seee

Banned
2009-02-05
141
616
دوست عزیز ترانس های چاپر را تست کنید و ایسی استارت یا همان 494 را ولتاژگیری کنید در ضمن سیم های رنگی خروجی ولتاژ که به برد لحیم شده اند را چک کنید امکان دارد سیم ها از روی برد قطعی داشته باشند یعنی به ظاهر لحیم شده باشند و در واقع قطع باشند حتما تمام سیم ها را چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

با سلام.

ترانس چاپر رو چطور باید تست کرد؟

با تشکر.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
سلام بر jaxtor عزیز
ضمن تشکر باید عرض کنم در مورد لحیم سردی یا قلع مردگی سیمها هیچ مشکلی وجود نداشت کامل چک شدند.
در مورد ای سی 494 ولتاژها عبارنتد از
پایه 2 حدود 2.5
پایه 3 0.93
پایه 4 0
پایه 15 5V
پایه 14
5V
پایه 11 1.4V
پایه 12 12V

بقیه پایه ها ولتاژ نداشت
با توجه به اینکه پایه های 10 و 9 و 7 با ید به گراند بوق بزند و اگر به پایه دیگری بوق بزند ای سی خرابه . با این حال دیروز ای سی عوض شد.چون خراب بود.
تستش به اینصورت انجام شد که پراپ مشکی به گراند و پراب قرمز تک تک به پایه های آی سی (پاور باید روشن باشد)
تست چاپر هم توی انجمن گشتم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا