آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن و خاموشی کامل DELL 5010

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
این لپ تاپ هیچ گونه علایم حیاتی نداره،نه چراغ شارژ روشن میشه نه چراغ دکمه سوییچ،ولی رو سوییچ ولتاژ 3.3 هست رو آی او 3.3 و5 هست رو آی سی تغذیه 3.3 و 5 هست،هیچ عیب ظاهری هم مشاهده نشده،قبلا رفته تعمیرگاه ولی جواب نگرفتن آوردن پیش من بدشانس،اونجا بایوس رو تعویض کردن(Winbond) و چیپ رو هیت دادن،مشتری میگفت یهو باطری و آداپتور خراب شده،رفته آداپتور جدید خریده که وقتی به لپ تاپ میزد خاموش میشد،دوباره یه آداپتور جدید میخره که دو روز کار میکنه و این بلا نازل میشه،من فقط لحیم سردی آی او و آی سی تغذیه رو گرفتم،خیلی کم آی سی تغذیه گرم میشه،منبع تغذیه ندارم که تست جریان کشی انجام بدم،اساتید و دوستان همکار نظرتون چیه؟

hajizade1369

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
چون هیچ ولتاژی نداری اول از ورودی برق آداپتور شروع کن ببین تو اون مسیر تو قطعه ای اتصالی یا شورتی وجود داره یا نه با احتمال زیاد باید تو این مدار خرابی با شه که ولتاژ رو رد نمیکنه (نتیجه رو اعلام کنید)

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
چون هیچ ولتاژی نداری اول از ورودی برق آداپتور شروع کن ببین تو اون مسیر تو قطعه ای اتصالی یا شورتی وجود داره یا نه با احتمال زیاد باید تو این مدار خرابی با شه که ولتاژ رو رد نمیکنه (نتیجه رو اعلام کنید)
دوست عزیز ممنون که ارزش قایل شدی و جواب دادی ولی جسارتا من بالا توضیح دادم که ولتاژ دارم،19 ولت رو دارم 3.3 و 5 رو دارم،اگه زحمتی نیست یه دور دیگه تاپیک رو بخونید ممنون میشم،تنها قطعه ای که گرم میشه آی سی تغذیه ست که اونم خیلی کم گرم میشه

hajizade1369

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
ببخشید راستش تاپیک رو خوب نخونده بودم در این صورت شما شما چون گفتید چیپ رو حرارت دادن شما مادر بورد رو به صورت جدا تمام قطعه ها رو خارج کنید حتی باطری بک آپ رو بعد ببینید پشت چیپ یه سری خازن smd هست رویتست دیود تستشون کنید اگه بوق ممتد زد و صفر نشون داد چیپ سوخته در غیر این صورت اگه بازم بوق زد و هر عددی به غیر از صفر نشون داد با ریزولد یا ریبال حل میشه

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
ببخشید راستش تاپیک رو خوب نخونده بودم در این صورت شما شما چون گفتید چیپ رو حرارت دادن شما مادر بورد رو به صورت جدا تمام قطعه ها رو خارج کنید حتی باطری بک آپ رو بعد ببینید پشت چیپ یه سری خازن smd هست رویتست دیود تستشون کنید اگه بوق ممتد زد و صفر نشون داد چیپ سوخته در غیر این صورت اگه بازم بوق زد و هر عددی به غیر از صفر نشون داد با ریزولد یا ریبال حل میشه
خواهش ميكنم عزيز،چيپ رو تست كرده بودم سالمه،در واقع نسوخته،ميخاستم آخرين گزينه برم رو چيپ،گفتم به نظر دوستان چيز ديگه اي ميتونه تاثير داشته باشه كه من تستش نكرده باشم،چيپ هميشه آخرين مرحله كاره منه،با توجه به داستان آداپتور احتمال خرابي چيپ رو كمتر ميدونم،خيلي جالبه واسم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
این لپ تاپ هیچ گونه علایم حیاتی نداره،نه چراغ شارژ روشن میشه نه چراغ دکمه سوییچ،ولی رو سوییچ ولتاژ 3.3 هست رو آی او 3.3 و5 هست رو آی سی تغذیه 3.3 و 5 هست،هیچ عیب ظاهری هم مشاهده نشده،قبلا رفته تعمیرگاه ولی جواب نگرفتن آوردن پیش من بدشانس،اونجا بایوس رو تعویض کردن(Winbond) و چیپ رو هیت دادن،مشتری میگفت یهو باطری و آداپتور خراب شده،رفته آداپتور جدید خریده که وقتی به لپ تاپ میزد خاموش میشد،دوباره یه آداپتور جدید میخره که دو روز کار میکنه و این بلا نازل میشه،من فقط لحیم سردی آی او و آی سی تغذیه رو گرفتم،خیلی کم آی سی تغذیه گرم میشه،منبع تغذیه ندارم که تست جریان کشی انجام بدم،اساتید و دوستان همکار نظرتون چیه؟

دوست عزیز چون مشتری قبلا اداپتور را به لب تاب میزده و لب تاب خاموش می شده پس شما تمام فتهای قسمت شارژ و ایسی ماکسیم را نیز تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
حتما مهندس ولي آداپتور خاموش ميشد نه لپ تاپ،آداپتورو كه عوض ميكنه ديگه نميخابه و لپ تاپم روشن ميشه كه بعد چند روز لپ تاپ اينجوري ميشه،من خودم فك ميكردم كه موس فتي چيزي سوخته ولي باز كه كردم ديدم خبري نيست خيلي واسم جالب شده

arash_hot

کاربر vip
کاربر
2007-07-17
80
179
40
با سلام.
دوست عزیزم اگر مراحل ولتاژگیری رو انجام دادی وتمام واتاژ ها روی IC شارژ و I/o و بایوس و کلاک به درستی دریافت شد ایراد به طور قطع از چیپ هست.
لطفا نتیجه رو اعلام کنید.
با تشکر

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
یه سوال دوستان،روی بایوس Ec ولتاژ 3.3 رو دارم ولی بایوس نزدیک چیپ نه،کدوم بایوس اصلیه،تو نقشه که نگاه کردم رو بایوس چیپ ولتاژ Vrun باید باشه یعنی بعد سوییچ،پس نباید با وصل کردنه آداپتور ولتاژی داشته باشه؟ درسته دیگه؟ بعد پروگرام هر دوتا یکیه؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
یه سوال دوستان،روی بایوس Ec ولتاژ 3.3 رو دارم ولی بایوس نزدیک چیپ نه،کدوم بایوس اصلیه،تو نقشه که نگاه کردم رو بایوس چیپ ولتاژ Vrun باید باشه یعنی بعد سوییچ،پس نباید با وصل کردنه آداپتور ولتاژی داشته باشه؟ درسته دیگه؟ بعد پروگرام هر دوتا یکیه؟

دوست عزیز به احتمال زیاد در تعمیرگاه قبلی فقط به بایوس برنامه داده شده هست در حالی که این لب تاب دو نوع ایسی یعنی یک بایوس و یک EC دارد که احتمالا فقط به بایوس برنامه داده شده هست در حالی که باید به هردو ایسی برنامه داده شود پس شما هر دو ایسی بایوس را همزمان پروگرام کنید بهتر هست از طریق نقشه جلو بروید و ولتاژ هردو ایسی بایوس را تست کنید تا از سلامت انها مطمین شوید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا