آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن inspiron 5010

hamedxx48

کاربر
2010-03-02
35
57
باسلام خدمت دوستان عزیز
یه لپ تاپ دل 5010 دارم که روشن نمیشه با اداپتور ان چراغ پاور آن در حال چشمک زن است وبا باتری وقتی کلید پور رو میزنی چراغ ان یک بار رشن میشه کارهایی که انجام دادام با تینر شستم بایوس زدم ولی جواب نداد از اساتید خواهش میکنم کمک کنید.

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز در مرحله اول روی یک بایوسروی آی سی جدید پروگرام کنید ، اگر جواب نداد به احتمال زیاد توی مدار شورتی وجود داره شما باید با حوصله به دنبال شورتی بگردید.

hajizade1369

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
دوست عزیز منم یه همچین موردی برام پیش اومد وقتی بررسی کردم دیدم در مدار ارتباطی بین منبع تغذیه و باطری شورتی وجود داشت شما هم اون قسمت رو بررسی کنید شاید جواب داد ولی مشکل میتواند از چیپ جنوبی هم باشد پین های سوییچ رو تست کن ببین ولتاژ داره یا نه بعد خبر بده

arash_hot

کاربر vip
کاربر
2007-07-17
80
179
40
با سلام.
دوست عزیز وقتی سیم شارژر رو وصل میکنی دقت کن با مولتیمتر اندازه گیری کن و ببین ولتاژ از روی کانکتور روی آیسی شارژ میره و آی سی شارژ خروجی 5 و 3.3 ولت میده؟اطفا نتیجه رو اعلام کنید.

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
کلا دل نگو سرطان بگوو . مشکل شارژ براشون طبیعیه . دوست عزیز سخی پور گفتند که ایسی بایوس رو تعویض کنید اکی میشه . من چندین بار تجربه کردم .

hamedxx48

کاربر
2010-03-02
35
57
باتشکر از دوستان ای سی بایوس رو عوض کردم ولی بازم جواب نداد . روزی که مشتری اوردش پیشم مشکلش این بود که وقتی باش بازی میکرد خاموش میشد. باز کردم و خمیر cpuرو عوض کردم اومدم تست کنم این مشکل پیش اومد بعد که نگاه کردم دیدم فیش فن رو نزدم بعدش روشن شد وتست کردم مشکل خاموشی رو هم نداشت ولی بعد که بستمش دوباره همون عیب رو گرفت حالا منم نمیدونم جواب مشتری رو چی بدم:apologetic: عزیزان خواهشن کمک کنید .

آخرین ویرایش:

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام.ولتاژ گیری کردی؟رم و سی پی یو رو هم عوض کن.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
باسلام خدمت دوستان عزیز
یه لپ تاپ دل 5010 دارم که روشن نمیشه با اداپتور ان چراغ پاور آن در حال چشمک زن است وبا باتری وقتی کلید پور رو میزنی چراغ ان یک بار رشن میشه کارهایی که انجام دادام با تینر شستم بایوس زدم ولی جواب نداد از اساتید خواهش میکنم کمک کنید.

دوست عزیز ابتدا سویچ پاور را چک کنید و تمام فتهای مدار شارژ نیز تست شود و در اخر اگر مشکلی وجود نداشت به احتمال زیاد مشکل می تواند از چیپ شمالی باشد که باید ریبال شود

با تشکر

بالا