آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: پیدا کردن زنر مورد نظر

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
زینر را ازاد کن ولتاز در سر اونو بگیر هر چقدر بود حدود 2تا 3 ولت پایین تر ولتاز دیود است موفق باشید

سلام

نمیتونم پاور رو به برق بزنم جون با وصل کردن پروبهای اهم متر فیوز و دو تا مفاومت در مسیر و یک ماسفت می سوزه :(

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
سلام

هیت اول بخاطر واضح بودن جای دیود در آوردم

جای دیود زنر رو با کادر سیاه رنگ مشخص کردم کنار دیود یه مقاومت 2 مگا هستش که به یکی از پایه های زنر سری میشه پایین تر از اون تزانزیستور H945 هستش که هر

دو رو درآوردم .

پیوست‌ها

• 73 کیلوبایت بازدیدها: 166
  • 102 کیلوبایت بازدیدها: 171
آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام

کل علائم روی زینر را اعلام فرمایید
اگر جز اعداد مذکور چیز دیگری نوشته نشده دراینصورت نقشه قطعات متصل به آنرا بکشید و ارسال کنید تا قابل تشخیص شود خصوصا ببینید ولتاژ چه قطعه ای را تامین میکند
ضمنا به چه دلیل سوال فرمودید که این زینر چند ولتی است ؟ آیا سوخته یا شکسته یا دلیل دیگری دارید؟

اگر زینر را با 10 کیلو و یک منبع ولتاژ حدود 30 ولت سری کنید و ولتاژ دو سر زینر را با ولتمتر اندازه گیری کنید ولتمتر ، ولتاژ زینر را اعلام میکند مضافا که معلوم میشود سوخته یا سالم است

سپاس

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام اگر منظور شما R6 , ZD6 باشد
باید دو تا دیود زنر و دوتا مقاومت عین هم برای تغذیه دو تا خازن بزرگ الکترولیتی در عکس پایین سمت چپ دیود پل باشند

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
سلام

کل علائم روی زینر را اعلام فرمایید
اگر جز اعداد مذکور چیز دیگری نوشته نشده دراینصورت نقشه قطعات متصل به آنرا بکشید و ارسال کنید تا قابل تشخیص شود خصوصا ببینید ولتاژ چه قطعه ای را تامین میکند
ضمنا به چه دلیل سوال فرمودید که این زینر چند ولتی است ؟ آیا سوخته یا شکسته یا دلیل دیگری دارید؟

اگر زینر را با 10 کیلو و یک منبع ولتاژ حدود 30 ولت سری کنید و ولتاژ دو سر زینر را با ولتمتر اندازه گیری کنید ولتمتر ، ولتاژ زینر را اعلام میکند مضافا که معلوم میشود سوخته یا سالم است

سپاس

با سلام

بله روی زنر فقط نوشته 20 بعد پایین ترش 2 نوشته شده زنر کاملاً قطع هستش و درون اون ترک کوچکتی وجود دارد

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
باسلام اگر منظور شما R6 , ZD6 باشد
باید دو تا دیود زنر و دوتا مقاومت عین هم برای تغذیه دو تا خازن بزرگ الکترولیتی در عکس پایین سمت چپ دیود پل باشند

بله ZD6 زنر مورد نظر هستش

ولی من فقط R6 و Q10 رو از برد جدا کردم

بالا