آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نشناختن 1ترابایت وسترن سبز 32 mb

asghary1

کاربر
2010-11-10
14
11
با سلا م
یک دونه هارد 1 ترا بایت وسترن گرین 32 مگ ساتا دارم که روی سیستم وصل بود و کار میکرد البته 2 تا هارد 1 ترا همزمان کار میکردند ولی این هارد وسترن روش ویندوز 7 نصب بود و هارد اصلی بود امروز یک لحظه هارد رو جدا کردم و بعد از چند دقیقه دوباره به سیستم وصل کردم ولی دیگه اصلا سیستم هارد رو نمیشناسه وکابل اونو با سی دی رام و کابل هارد دیگه هم تست گرفتم ولی اصلا شناسایی نمیشه هیچگونه ضربه و مشگلی هم در حین باز کردن پیش نیامد ...
در ضمن برد رو باز کردم و شستشو دادم و جای اتصالها رو هم خوب تمیز کردم ولی فرقی نکرد .....
موقعی که هارد به برق وصل میشه شروع به کار میکنه ولی شناسایی نمیشه و وقتی خوب گوش کنی انگار هد داره دنبال چیزی میگرده ولی پیدا نمیکنه و بعد از چند دقیقه ساکت میشه ... البته باید خوب گوش کنی تا صدای هد رو بشنوی ...

ممنون میشم کمک کنید ...

janamhosein

کاربر
2013-02-24
49
104
با سلام ؛

ابتدا در قسمت Disk Managment را چک کنید که احیاناً هارد شما Oflline نشده باشد، در غیر این صورت با توجه

به توضیحاتی که دادید، مشکل Detect نشدن ، با تعویض IC اصلی هارد رفع می شود.

(لطفاً نتیجه را اعلام کنید)

asghary1

کاربر
2010-11-10
14
11
ممنون وتشکر
من Disk Managment رو همون اول چک کردم اصلا شناسایی نشد و هیچ گونه علامت و پیغامی نمایان نشد ....
اگر نظر شما ای سی ایراد داشته باشه حدود چقدر هزینش میشه و اگر اینجوری باشه یک برد دیگه روش سوار کنم جواب میده...
ممنون

janamhosein

کاربر
2013-02-24
49
104
سلام ؛
تعویض بورد هزینه اضافه است و قیمت IC فکر نمیکنم بیشتر از 20_15هزار تومان باشه.(برای اینکه مطمئن بشی اگه هارد و رو یه سیستم دیگه تست کنی بد نیست)

asghary1

کاربر
2010-11-10
14
11
ممنون حسین جان
روی یک سیستم دیگه هم تست کردم بازم جواب نداد
اگر جایی سراغ دارید که میتونم برای تعمیر بفرستم لطفا ادرس یا تلفنی بدید ممنون میشم..
با تشکر

بالا