آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: اشکال در سوکت سی پی یو

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
لپتاپی هست که وقتی سی پی یو رو فشار میدید سیستم اکی بالا میاد ولی در حالت معمولی سیستم بوت نمیشه . سوکت رو چجوری میشه لحیم سردیش و گرفت ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
خسته نباشی رئیس
سره لپ تاپ امتحان نکردم ولی سر پی سی خیلی امتحان کردم
یه هتیر دستی تو بخش مادربرد هست
برد رو روی اون میذارم وقتی که یکنواخت داغ شد اون موقع از مایع فلکسی ( با خمیر و روغن فلکسی فرق میکنه ) مدام استفاده میکنم
هیت میدم و مدام مایع فلکسی میریزم - با این کار هیچ جای بانک سی پی یو اسیب نمیبینه
مایع فلکسی در حین هیت و بعد از هیت دادن به سرعت خشک میشه و باقیمانده اثر اون به راحتی با آب و یا تینر تمیز میشه

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
با اجازه استاتید
این جور مشکل ها به 2 صورت می تونه باشه .
1 - گشادی مادگی پین های سوکت که با برداشتم روکش پلاستیکی روی زیف میشه اونو با جم کردن مادگی با سوزن بر طرف کرد.
2 - لحیم سردی خود زیف سوکت cpu که منم برای لپ تاپ انجام ندادم تا حالا . ولی مثل جناب پشتیبان عمل میکنم برای pc

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
لپتاپی هست که وقتی سی پی یو رو فشار میدید سیستم اکی بالا میاد ولی در حالت معمولی سیستم بوت نمیشه . سوکت رو چجوری میشه لحیم سردیش و گرفت ؟

دوست عزیز ابتدا سلامت سی پی یو را چک کنید یعنی روی یک لب تاب دیگر از همان مدل قرار دهید و ببینید ایا سی پی یو بدون فشار عمل می کند یا نه و اگر عمل کرد پس سوکت سی پی یو مشکل دارد ابتدا باید لحیم سردی ان را توسط هیتر و خمیر فلکسی چون مایع فلکسی اصلا بدرد نمی خوره و باعث کثیف کاری می شود بهتره از خمیر استفاده کنید بطور ملایم هیت دهید و اگر مشکل برطرف نشد باید سوکت را بطور کامل تعویض کنید درضمن همیشه مدل دستگاه را ذکر کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا