آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ Sony VGN-NR120Q

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز زود سراغ پل نرو! شما باید با حوصله زیاد دونه به دونه هر قطعه ای که شورت نشون میده رو از مدار برداری تا برسی به قطعه موردنظر ، به احتمال 90% ایراد در یکی از SMDهاست.

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
دوست عزیز زود سراغ پل نرو! شما باید با حوصله زیاد دونه به دونه هر قطعه ای که شورت نشون میده رو از مدار برداری تا برسی به قطعه موردنظر ، به احتمال 90% ایراد در یکی از SMDهاست.
کل خازن های پشت چیپ گرافیک و خازن های اطراف پل جنوبی شرتی دارد ، فکر نمیکنم قطعه ی دیگه ای باشه که به خاطرش کل برد شرتی داشته باشه با گراند به غیر از چیپ ... روی تست دیود گرما که به چیپ میدم عدد مولتی متر که بین 0.002 و0.001 تغییر میکنه روی 0.0002 ثابت میشه و با توجه به اینکه شرتی خازن پشت چیپ روی تست دیود عددی پایین تر از 0.003 هستش احتمال زیاد مشکل از پل ... من حتی ای سی تغذیه رو در آوردم ولی شرتی در کل برد با گرند وجود داره من احتمال میدم این بنده خدا ولتاژ مثبت رو به خط منفی داده چون محافظ پلاستیکی پین مثبت داخل سوکت شکسته بود و وقتی اورد برا تعمیر یکی از پین ها چسبیده بود به دیواره سوکت میخاسته به زور روشن کنه ...

آخرین ویرایش:

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,841
سلام-همکاراول دو ایسی مذکور راچک کن بعد جلو خروجی انهارا ازاد کن ببن خروی دارد وبهمین طریق گام بگام پیش برو تا به نتیجه برسی تست خازن توی مدار در بیشتر مواقع اشتباه است موفق

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
سلام دوست عزیز . من یه مشکل شبیه شما داشتم که خازنها و فت های ورودی قسمت شارژ با بدنه شورتی داشت که با چک کردن فت ها و گرفتن تست بوق متوجه شدم دو سه تا از اونها پایه ها نسبت به هم شورتی دارن . یکی یکی اونها رو از مدار خارج کردم با برداشتن دومی فت دیدم تمام بوق خازنها و و غیره قطع شد و با چک کردن قطعات خارج از مدار قطعه معیوب رو شناسایی کردم .

بالا