آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: دستگاه گرم کننده غذا برای ماشین

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام
دوستان میخام یه دستگاه گرم کن غذا برای ماشین درست کنم یه چیزی تو مایه های ماکروویو . که غذا منجمد رو بذارم داخلش و این دستگاه گرمش کنه .

.مایکروویو یه تایمر و یه دما داره که توسط این 2 ، هم دما رو تنظیم میکنه و هم مدت زمان مورد نظر .

من این دو قسمت(تایمر و دماسنج) رو طراحی کردم و مشکلی هم نداره .بحث اصلی در مورد گرم کردن غذا و بدنه دستگاه

المنت های که با برق کار میکنند تا الان هرچی دیدم 220 ولت بوده . چون میخام از برق باتری ماشین ( 24 ولت ) استفاده کنم .نیاز به المنتی دارم که با 12یا 24 کار کنه . ایا المنت های یا المان های وجود داره که بشه با 12یا 24 راه اندازیش کرد؟؟

در کل برای ساخت این دستگاه برای گرم کردن غذا چه چیزی رو پیشنهاد میکنید ضمن اینکه این دستگاه مثلا 1متر در نیم متر باید باشه (بحث در مورد قسمت تامین کننده حرارت هست )

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام
دوستان میخام یه دستگاه گرم کن غذا برای ماشین درست کنم یه چیزی تو مایه های ماکروویو . که غذا منجمد رو بذارم داخلش و این دستگاه گرمش کنه .

.مایکروویو یه تایمر و یه دما داره که توسط این 2 ، هم دما رو تنظیم میکنه و هم مدت زمان مورد نظر .

من این دو قسمت(تایمر و دماسنج) رو طراحی کردم و مشکلی هم نداره .بحث اصلی در مورد گرم کردن غذا و بدنه دستگاه

المنت های که با برق کار میکنند تا الان هرچی دیدم 220 ولت بوده . چون میخام از برق باتری ماشین ( 24 ولت ) استفاده کنم .نیاز به المنتی دارم که با 12یا 24 کار کنه . ایا المنت های یا المان های وجود داره که بشه با 12یا 24 راه اندازیش کرد؟؟

در کل برای ساخت این دستگاه برای گرم کردن غذا چه چیزی رو پیشنهاد میکنید ضمن اینکه این دستگاه مثلا 1متر در نیم متر باید باشه (بحث در مورد قسمت تامین کننده حرارت هست )
با سلام :
مهندس جان میتونید از گرمکن القایی{ کوره القایی } استفاده کنید نوع 24 ولتی مخصوص ماشین هم در بازار تجارتی {صنعتی} موجود هست .
اساس کار این دستگاه را میتوان گفت نوعی از همون مایکروفر با این فرق که فرکانس کاری پایینی نسبت به مایکرو دارد در عوض ظرف غذا در محفظه این دستگاه قرار میگیرد یک مدار کنترلی های فرکانسی - ولتاژ 24 ولت را با فرکانس بالا در لوله مسی که به صورت سیم پیچ { مربعی یا دایره حلقه ای } در محفظه جاسازی شده اعمال میکند و یک میله یا استوانه دیگری در داخل این سیم پیچ ... جریان هایفرکانس گردابی را به حرارتی که میتواند تا ذوب فلزات بیانجامد تولید میکند { میزان حرارتی و زمان نیز قابل کنترل هستند } ....
- تعمیرکاران تلویزیون حتما در جریان هستند که اگر هسته فریت سیم پیچ های اطراف و مسیر هایولتاژ تلویزیون که اوست وست انرا کنترل میکنند با پیچ گوشتی فلزی بخواهند تغییر دهتد حتما با داغ شدن نوک پیچ گوشتی فوق مواجه شده اند .
اگر فکر میکنید توانایی و حوصله دست ساخت چنین گرمکن { بخاری + کوره القایی } را دارید در خدمتون هستم .
عکس هایی از مراحل ساخت و عمکرد چنین دستگاه را مشاهده کنید :
[hide] 1.jpg2l.jpg3t.jpgمشاهده فایل‌پیوست 73910[/hide]
موفق باشید .

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام
ممنونم فوق العاده بود .جناب "
gadraj" من میخام یه محفظه 1*1 متری درست کنم که مثلا 10 پرس غذا بذارم داخلش که این غذا ها گرم بشه .مثلا دمای محیط 50-60 بشه عالی هست .ضمن اینکه بدنه دستگاه یا استیل هست یا المنیوم .که خیلی سریع گرم و داغ میشه و همین امر باعث میشه که دمای محیط هم زودی بالا بره .این عکسی که شما گذاشتید یه حلقه حدوداد 5 سانتی هست .ما می تونیم مثلا یه حلقه به قطر نیم بزنیم ؟؟اگر این روش جوابگو هست ممنون میشم بسم اله رو بگید و شروع کنید .پیشاپیش از زحمات و همکاری شما استاد عزیز سپاسگذارم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj
بالا