آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: کارت اسیلوسکپ مناسب تعمیرات

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
با سلام خدمت اساتید.
برای تعمیرات مادربرد tnm20080a کفایت میکنه ؟؟؟؟
اگر پاسخ نه هست لطف کنید و بگید که تا چه حدی میشه باهاش روی مادر برد کار کرد؟و با مدل های قوی تر تا 50 مگ هستن چه قابلیت بهتری دارن تو همین زمینه
خواهشن یکم زود جواب بدید چون قصد خرید دارم الان

ENASAP

کاربر
2010-03-17
45
214
اتفاقا" من هم خیلی در این زمینه پرس و جو کردم ولی به یک نتیجه جامع نرسیدم! اکثرا" می گفتند چون نیاز به یک کامپیوتر هست و قراره ساعتها کار کنه ترجیح می دهند از یک دستگاه اسیلوسکوپ استفاده کنند و این کارتها بیشتر برای پروژه های دانشجویی مناسب هست!!
البته من تصورم اینه که هیچ کدوم از اشخاص از این کارتها استفاده نکرده بودند.

فکر می کنم کسی می تونه پاسخ کاملتری بده که هم با دستگاه اسیلوسکوپ و هم کارت آن کار کرده باشه.

pcbh

کاربر
2012-04-04
88
496
سلام و خسته نباشید کارت اسیلوسکوپ خیلی کاربرد داره . اصلا در کشور های خارجی تمام کارشان بر اصول علمی هست نه مثل ما فقط تجربه .

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633
سئوالی که برای من پیش اومده و هنوز پاسخ مناسبی پیدا نکردم فرق بین دستگاه اسیلوسکوپ و کارت اون هست؟
من با دستگاه ش کار کردم ولی با کارت ش کار نکردم. تو برگه ی مشخصات اکثر کارت ها امکاناتی رو نوشته که اگر یک دستگاه ش اونها رو داشته باشه قیمت ش خیلی گرانتر از کارت میشه. مثلا" حافظه دار بودن کارت اسیلوسکوپ و ...
حالا سئوالی که برای من پیش اومده:
اگر واقعا" یک کارت می تونه مثل یک دستگاه کار کنه، امکانات اضافی هم داره و ارزونتر هم درمیاد (با فرض اینکه الان تقریبا" همه یک دستگاه کامپیوتر رو تو تعمیرگاه شون برای پروگرامر و اینترنت و ... باید داشته باشند قیمت کامپیوتر رو در نظر نگیریم) پس چرا استفاده از این کارتها بین همکارها رواج نداره؟؟

سلام و با اجازه اساتید
درسته که کار با کارت اسکوپ ممکنه کارایی بیشتری نسبت به اسکوپهای معمولی داره ولی خوشدست و یا بقولی user friendly نیست تو اسکوپ براحتی با چرخوندن چند تا سلکتور و یا ولوم شکل موج رو در میارین ولی تو کارت اسکوپ باید با موس چند جا رو کلیک کنین و ....
فکر کنم فرقشون مثل گرفتن یک سیگنال با فرکانس نامشخص روی موج کوتاه با رادیوی آنالوگ و رادیوی سنتی سایزری (دیجیتال) باشه بنظر شما کدومش راحتتره ؟

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
دوستان صحبت سره اعتماده شاید بهش زیاد اعتماد ندارم اما
تا الان کارمو راه انداخته واقعا یک تعمیر کار حرفه ای باید داشته باشه یک اسیلیئوسکوپ خوب...
تو فرکانس های بالا خوب جواب نمیده مثلا همین مدلی که من گرفتم زدرسته زده 25 مگ اما فک نکنم بیشتر از 16 17 مگ رو به درستی جواب بده
واسه کارای معمولی خوبه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان صحبت سره اعتماده شاید بهش زیاد اعتماد ندارم اما
تا الان کارمو راه انداخته واقعا یک تعمیر کار حرفه ای باید داشته باشه یک اسیلیئوسکوپ خوب...
تو فرکانس های بالا خوب جواب نمیده مثلا همین مدلی که من گرفتم زدرسته زده 25 مگ اما فک نکنم بیشتر از 16 17 مگ رو به درستی جواب بده
واسه کارای معمولی خوبه

دوست عزیز برای چه کاری اوسیلسکوپ میخوایی ؟ اگر برای تعمیرات ال سی دی میخوایی باید اوسیلسکوپ 60 مگاهرتز بخری ولی اوسیلسکوپ زمانی بدرد میخوره که نقشه تعمیراتی دستگاه موجود باشه و طبق نقشه بتونی ولتاژ پیک دستگاه را بدست بیاری وگرنه اگر نقشه دستگاه نباشه اصلا اسکوپ کاربرد نداره ثانیا برای تست اپتیک و کریستال کوارتز هم استفاده میشه که انقدر ترفند برای تست این قطعات وجود داره که نیازی به اسکوپ نیست دستگاه اسکوپ بیشتر بدرد ازمایشگاه الکترونیک دانشگاه ها میخوره و به نظر من پولت رو دور ننداز و نخر چون اصلا بدردت نمی خوره

با تشکر

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
یه سفارش از اداره شد بهم که باید یک تابلو روان رو وایرلس میکردم
در حالت عادی هر کاری میکردم نمیتونستم روی خروجی قفل کنم تا زمانی که اسکوپ خریدم ودیدم تابلو داره تو 3 سرعت مختلف تبادل اطلاعات میکنهبدرد من که خورد..اگر نبود به هیچ عنوان نمیتونستم کد دستگاهو بنویسم

بالا