آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
درود
قیبل از پایه تحریک ترایاک پمپ یدونه دیاک هستش
من یبار به این مشکل خوردم با تعویض اون مشکل حل شد

با درود فراروان ...میشه شماره قطعرو لطف کنی ممنون میشم ....نکنه اونکه شبیه دیدوده ابی رنگه ؟:32000000:اگه اون خراب باشه شورت میشه یعنی اتصال کوتاه که نشده و نشون میده سالمه البته بنده اینطور فرض میکنم نظر شما محترمه بفرمایید اگه خراب باشه چه طوری مشخص میشه ؟در ضمن کاتد اند داره یا دوسرش هیچ فرقی نداره ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Kress

seyed fazel

کاربر
2019-05-15
2
1
52
درود.
دوستان و همکاران گرامی من یه هیتر گورداک 952 دارم که یبار المنت هوای گرمش سوخت و خودم گرفتم و تعویضش کردم و درست شد.
ولی اینبار با اینکه المنت اصلی خودش رو گرفتم خطای H-E میده؟

با تشکر

• Like

hamiddadashi

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-19
43
234
اذ شرقی بناب
با سلام خدمت اساتید
برام یه گرداک ۹۵۲ اوردن که المنت سوخته ولی عیب و ایراد اساسی از اینجاست که با وجود کار کردن سنسور دمای المنت روی نمایشگر دما از ۳۵ تا ۱۲ با داغ کردن با فندک بالاتر نمیره یعنی دما را تا ۶۰۰ بالا میبرم ولی دما بیشتر از ۱۲۰ نمیره پتانسیومتر ها رو هم برسی کردم دما رو کمتر و بیشتر میکنند ولی در کل کارشو درست انجام نمیده یه پتانسومتر روی برد و یکی روی نمایشگر هست که برای کالیبره کردن هستند خلاصه موندم ایراد از کجاست
چون دما درست کار نمیکنه مدار هم اوتومات نمیکنه و دما یکسره بالا رفته و المنت میسوزه

• Like

hamiddadashi

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-19
43
234
اذ شرقی بناب
قسمتی که سنسور رو تو داخل دسته بستی سیماشو با هم تعویض کن منفی به مثبت مثبت به منفی یا سیم قرمز و با سیاه و باعکس کن درست بشه اون ایراد یا قطع بودن سنسور رو نشون میده یا برعکس بودن رو

• Like

nehdi_r

کاربر vip
کاربر
2007-08-17
13
11
سلام وقت بخیر
دسته هویه گورداک ۹۵۲ هنگام کار ارور h-e می‌دهد
دسته هم عوض شد باز اشکال هست
لطفا راهنمایی کنید ممنونم

یاشکین

کاربر
2020-10-24
33
35
ایران
درود

اتو ترایاک چیه ؟
قطعا خازن هایی در بخش کنترل پمپ وجود داره.
ولی من بدون نقشه کاری ازم ساخته نیست.

سپاس
سلام استاد
یک دستگاه گرداگ ۹۵۲ دست دوم خریدم ک بدون دسته هویه و بدون دسته هیتر میباشد.
وقتی دستگاه رو برق میزنم و کلید هیتر رو روشن میکنم، پمپ هیتر شروع بکار کردن میکنه و نمایشگر هیتر از صفر تا ۹۹۹ بالا میره و برمیگرده دوباره از اول و همینطور تکرار میشه---ضمنا برق خروجی ک روی مدار، مربوط ب تغذیه المنت است، هم ۲۲۰ ولت رو نشون میده ک با کم و زیادکردنِ ولومِ المنت،هیچگونه تغییری در ولتاژ خروجی المنت مشاهده نمیشه.اما ولوم پمپ،بخوبی کارمیکنه و هوا رو کم وزیاد میکنه.
میخواستم اگر لطف کنید و راهنمایی بفرمایید باتوجه ب موجودنبودن دسته هیتر ، بجای نبود سنسوردما،از چ قطعاتی میشه استفاده کرد تا بهمراه لامپ ۱۰۰وات ک بجای المنت متصل کردم، بتونم دستگاه را عیبیابی کنم--ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
ضمنا استادغزال عزیز، بازهم از شما متشکرم بخاطر کمک و راهنمایی ک در مونتاژ تغذیه ۱۸ولت۳آمپر ب بنده داشتید - تغذیه طراحی جنابعالی حدود یکسالیست ک همچنان بدون کوچکترین عیبی،درحال کارکردن میباشد

بالا