آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: داغ شدن هیت اول در پاور

seee

Banned
2009-02-05
141
616
با سلام.

یک پاور گرین دارم که (وقتی فقط کابل برق به اون وصله و کامپیوتر اصلا روشن نیست ) هیت سینگ اول به شدت داغ میکنه طوری که دست رو میسوزونه و مشکلی که ایجاد میکنه اینه که پس از مدتی استفاده نکردن از پاور وقتی کیس رو روشن میکنیم یک لحظه روشن و بعد خاموش میشه و گاهی اوقات تو صفحه بوت هنگ میکنه و ...

مشکل از چیست؟

با تشکر.

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
درست متوجه منظورتان نشدم
پاور باید قبل و بعد از سوئیچ ولتاژها به درستی داشته باشد.
شما باید در مرحله اول ولتاژ قبل از سوئیچ را بررسی کنید
سیم سبز و بنفش باید 5 ولت داشته باشند.
اگر این دو ولتاژ وجود داشت
و روشن هم می شود ولتاژهای بعد از سوئیچ را بررسی نمایید .

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام.

یک پاور گرین دارم که (وقتی فقط کابل برق به اون وصله و کامپیوتر اصلا روشن نیست ) هیت سینگ اول به شدت داغ میکنه طوری که دست رو میسوزونه و مشکلی که ایجاد میکنه اینه که پس از مدتی استفاده نکردن از پاور وقتی کیس رو روشن میکنیم یک لحظه روشن و بعد خاموش میشه و گاهی اوقات تو صفحه بوت هنگ میکنه و ...

مشکل از چیست؟

با تشکر.

دوست عزیز

[hide] ابتدا خازنهای شیمیایی اولیه و پل دیود را تست کنید و سپس ترانزیستورهای سینک اول را نیز در خارج از مدار تست کنید و از سالم بودنشان مطمین شوید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

آخرین ویرایش:

seee

Banned
2009-02-05
141
616
با سلام.

تمام المانهای قسمت اولیه را تست کردم و سالم هستند.
ولتاژ سیم سبز و مشکی 4 ولت است و پس از کمی کارکردن پاور ولتاژ پاورگود به 5 ولت میرسد.
وقتی پاور سرد است ولتاژهای 5 و 12 ولت تا حدی کم هستند و پس از کمی کار کردن و داغ شدن ولتاژ سیم زرد از 10.7 به 11.9 و ولتاژ سیم قرمز از 4.3 به 5 ولت میرسد.
تمام خازنهای الکترولیتی پاور تعویض شده اند.
این پاور مشکلاتی را که قبلا عرض کردم ایجاد میکند.
آیا امکان دارد مشکل از ای سی ps223 باشد؟

با تشکر.

seee

Banned
2009-02-05
141
616
با سلام.

بله تمام خازنها رو تست کردم. هیچ وقت در تعمیر تغذیه به چنین عیب عجیبی برخورد نکرده بودم.
پاور بازی در میاره و این به نظر من بدترین عیب ممکنه. بعضی اوقات 30 دقیقه یا بیشتر و یا کمتر کار میکنه و در حالی که تمام ولتاژها درسته ناگهان کامپیوتر خاموش میشه!

با تشکر.

seee

Banned
2009-02-05
141
616
با سلام.

منتظر راهنمایی شما دوستان هستم.

با تشکر.

بالا