آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر درGA-P41T-D3

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم،من تا بحال pc تعمیر نکردم لپ تاپ هم تازه شروع کردم،مینبور مورد نظر رو ولتاژ گیری کردم تا جایی که تونستم و سر در اوردم.
مشکل : روشن میشه ولی تصویر نداره و پس از چند ثانیه ریستارت میکنه که با جدا کردن سوکت 4 پین سی پی یو یا اینکه cpu از مدار خارج کنم دیگه سیستم مکرر ریستارت نمیکنه.دو تا فت به شماره ی k4213 به شدت داغ میکنه(توی عکس علامت گذاشتم).یه ای سی هم کنارشون هست اونم داغ میکنه،باقی قطعات متناسب داغ میشن.یه سی پی یو دیگه هم تست کردم،clear cmos هم کردم،بایوس پیدا نکردم که پراگرام کنم.
ga-p41t-d3.jpg
دیباگر : یه دیباگر ال سی دی دار دارم که این ال ای دی ها ازش روشن میشه(اونایی رو که سر در اوردم مینویسم اونایی رو هم که سر در نیاوردم دوستان لطف کنن کامل کنن ممنون میشم)
روشن12-
روشن12+
روشن5V
روشن-ولتاژ 3.3 استندبای3VSB
روشن ؟3V3
روشن-بنظرم منظورش IFRAME باشه؟!
(ارتباط بین S/B-Bios-I/O)
FRAMJ
روشن ؟CBE0
روشن؟AD0
روشنبنظرم منظورش IREADY باشه؟!
IRDYJ
خاموشTROYJ
خاموش-بنظرم مدار RST هست-موقع استارت اولیه یک لحظه روشن میشه.
(خاموش،روشن،ریستارت)
RSTJ
روشن-کلاک (تامین کننده ی فرکانس cpu)
CLK
ولتاژ ها :
باتری 3
بایوس 3.3
PCI = 5 , 3.3
VGA = 12 , 3.3 , 3.4
RAM = 0/750 , 1.5
CPU = 1.2 , 1.5 , 1.07
I/O = 3.3 , 1.9 , 2.5 ,1.2 ,3.4
IC CLK = 3.3 , 1.6 , 3.4
کریستال هم 1.6 و 2.4
من خودم به vcore شک دارم چون روی سلفهای مدار vcore بجای 1.4 تا 1.8 ولتاژ 1.07 رو دارم.در ضمن ولتاژ رم رو هم روی پین اول نداشتم و روی پین های وسط داشتم چون طبق برداشت من از سایت ولتاژ ddr3 روی پین یک هست.ببخشی طولانی شد،پیشاپیش از وقتی که میزارید ممنونم،موفق باشید.
یا علی

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
داغ بودن فت دلیل بر خرابی آن می تواند باشد هر دو فت را تعویض نمایید
ریستارت شدن شاید بخاطر داغ شدن بیش از حد cpu باشد
دمای هیت سینگ روی cpu بررسی کنید نباید هیت سینگ زیاد داغ شود.

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
داغ بودن فت دلیل بر خرابی آن می تواند باشد هر دو فت را تعویض نمایید
ریستارت شدن شاید بخاطر داغ شدن بیش از حد cpu باشد
دمای هیت سینگ روی cpu بررسی کنید نباید هیت سینگ زیاد داغ شود.
ممنون از وقتی که گذاشتین.فت ها رو بیرون از مدار تست میکنم،قبلا سی پی یو رو هم با هیت سینک عوض کردم،خمیر سیلیکون هم تعویض کردم،نتیجه ای نداشت.ممنون.
یا علی

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم،من تا بحال pc تعمیر نکردم لپ تاپ هم تازه شروع کردم،مینبور مورد نظر رو ولتاژ گیری کردم تا جایی که تونستم و سر در اوردم.
مشکل : روشن میشه ولی تصویر نداره و پس از چند ثانیه ریستارت میکنه که با جدا کردن سوکت 4 پین سی پی یو یا اینکه cpu از مدار خارج کنم دیگه سیستم مکرر ریستارت نمیکنه.دو تا فت به شماره ی k4213 به شدت داغ میکنه(توی عکس علامت گذاشتم).یه ای سی هم کنارشون هست اونم داغ میکنه،باقی قطعات متناسب داغ میشن.یه سی پی یو دیگه هم تست کردم،clear cmos هم کردم،بایوس پیدا نکردم که پراگرام کنم.
مشاهده فایل‌پیوست 73367
دیباگر : یه دیباگر ال سی دی دار دارم که این ال ای دی ها ازش روشن میشه(اونایی رو که سر در اوردم مینویسم اونایی رو هم که سر در نیاوردم دوستان لطف کنن کامل کنن ممنون میشم)
روشن12-
روشن12+
روشن5V
روشن-ولتاژ 3.3 استندبای3VSB
روشن ؟3V3
روشن-بنظرم منظورش IFRAME باشه؟!
FRAMJ
روشن ؟CBE0
روشن؟AD0
روشنبنظرم منظورش IREADY باشه؟!
IRDYJ
خاموشTROYJ
خاموش-بنظرم مدار RST هست-موقع استارت اولیه یک لحظه روشن میشه.
(خاموش،روشن،ریستارت)
RSTJ
روشن-کلاک (تامین کننده ی فرکانس cpu)
CLK
ولتاژ ها :
باتری 3
بایوس 3.3
PCI = 5 , 3.3
VGA = 12 , 3.3 , 3.4
RAM = 0/750 , 1.5
CPU = 1.2 , 1.5 , 1.07
I/O = 3.3 , 1.9 , 2.5 ,1.2 ,3.4
IC CLK = 3.3 , 1.6 , 3.4
کریستال هم 1.6 و 2.4
من خودم به vcore شک دارم چون روی سلفهای مدار vcore بجای 1.4 تا 1.8 ولتاژ 1.07 رو دارم.در ضمن ولتاژ رم رو هم روی پین اول نداشتم و روی پین های وسط داشتم چون طبق برداشت من از سایت ولتاژ ddr3 روی پین یک هست.ببخشی طولانی شد،پیشاپیش از وقتی که میزارید ممنونم،موفق باشید.
یا علی

دوست عزیز خازنهای شیمیایی اطراف سی پی یو را نیز تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mavaramat

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
اگر با تعویض فت ها مشکل بر طرف نشد
بایوس را پیش فرض کنید و در نهایت پروگرام
تعویض خازن های دور cpu
در بعضی موقع مشکل از i/o
خرابی چیپ شمالی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mavaramat

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
با تشکر از وقتی که گذاشتین،فتها رو تست کردم سالم بود،دوباره که مین رو روشن کردم بعد از چند ثانیه خاموش شد و دیگه هم روشن نشد،مدار pwm cpu مشکل داشت،با جدا کردن سوکت 4 پین cpu مین روشن شد،همه ی فتها رو خارج کردم یکیش نشتی داشت،البته از فتهایی که داغ میشد نبود،دیگه بیشتر از این وقت نکردم،امید به خدا فردا اگر فردا فت رو پیدا کنم عوضش میکنم،خازن ها هم در مرحله ی بعد هست.بایوس رو پیشفرض کردم ولی فایل بایوس رو ندارم که پراگرام کنم،ممنون از توجهتون.
یا علی

بالا