آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: اموزش شارژ لامپ تصویر تلویزیون توسط دستگاه شارژر لامپ تصویر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان عزیز امروز می خواهم اموزش شارژ لامپ تصویر تلویزیون ها را توسط دستگاه شارژر لامپ تصویر برای شما قرار دهم امیدوارم مورد استفاده شما قرار گیرد

[hide] [/hide][hide][/hide][hide][/hide][hide]شارژر لامپ دارای 4 سیم می باشد . دو سیم مربوط به فلیمان می باشد . که باید به فلیمان وصل شود . این دو سیم دارای یک ولتاژ AC 6V و یا 12V می باشد که توسط یک کلید دو حالته قابل تغییر می باشد . از ولتاژ 12V برای لامپهای 14 اینچ و 6V برای لامپهای بزرگتر استفاده میشود . و دو سیم دیگر یک ولتاژ DC حدود 300V میباشد . برای شارژ یک لامپ ابتدا شارژ را در حالت خاموش قرار دهید . سپس کلید فلیمان را در حالت درست قرار دهید . 12V برای لامپ 14 و 6V برای لامپهای 21 به بالا . سپس سیم های فلیمان را وصل کنید . در لامپهای قدیمی رنگی برای هر رنگ دو پین وجود داشت . یک کاتد و یک شبکه اما در لامپهای جدید یک شبکه به نام G وجود دارد و سه کاتد به نام های KR و KG و KB . سیم مثب را به شبکه وصل کنید و سیم منفی را به یکی از شبکه ها . بعد کلید فلیمان را روشن کنید . تا فلیمان روشن شود . چند لحظه صبر کنید تا فلیمان کاملا روشن شود . سپس دکمه ولتاژ بالا را روشن کنید . اگر کاتد رسوب داشته باشد . لامپ شارژر با نور زیاد روشن میشود . در اینجا کلید فلیمان را خاموش کنید . و بطور متناوب کلید ولتاژ بالا را قطع وصل کنید . تا با ایجاد جرقه رسوب بین شبکه و کاتد پاک شو د . این کار را دوبار انجام دهید یعنی فلیمان را روشن کنید بعد که کاملا چراغ شارژر پر نور شد فلیمان را خاموش کنید و کلید ولتاژ بالا را متناوب قطع و وصل کنید . سپس بدون خاموش کردن کلید ولتاژ بالا فلیمان را روشن کنید . باید لامپ شارژر به آهستگی روشن شده و پر نور شود . اگر این حالت وجود داشت لامپ شارژ شده . اگر لامپ روشن نشد و یا کم نور روشن شد . خرابی لامپ زیاد می باشد و شارژ فایده نداشته . این کار را برای دیگر کاتد ها نیز انجام دهید . اما در باره شارژ چند نکته وجود دارد . اول اینکه شارژ لامپ هرگز باعث نمیشود که لامپ برای مدت زیاد کار کند . و خیلی زود دوبار لامپ به حالت اول برخواهد گشت . و دیگر شارژ نخواهد شد . در واقع شارژ لامپ فقط برای کار کرد موفق لامپ می باشد .دوم اینکه ممکن است بعداز شارژ با روشن کرد تلویزیون در کان لامپ جرقه ایجاد شود و تصویر سفید و یا به رنگی تغییر کند . که باید تلویزیون را خاموش کنید و روشن کنید . و شاید گاهی لازم است که این کار را بارها و بارها انجام دهید تا جرقه از بین برود . نکته بعدی بعداز شارژ لامپ را برای مدت طولانی روشن کنید تا هم اگر جرغه زد متوجه شوید . و هم از موثر بودن شارژ مطمئن شوید . [/hide]

با تشکر

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
یک نکته جالب که من در مورد شارژ لامپ های فرسوده تجربه کردم یعنی لامپ های 21 اینچ به بالا که با فیلمان 6 ولت شارژ نمیشود تغییر ولتاژ فیلامان تا 12 ولت است یعنی اگر لامپ با ولتاژ فیلامان 6ولت جواب نداد به تدریج ولتاژ فیلامان را بالا برده وتا 12 ولت بر حسب نوع لامپ اعمال میکنم که باعث شارژ لامپ میشود واین روش را من خیلی تجربه کردم

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,244
شیراز
در کل شارژ لامپ برای تلویزیونهای سیاه و سفید خوب جواب میداد شده بود که یک لامپ
16 ماه کار کرد ولی لامپهای رنگی به اون صورت جواب نمیده و از باقیمانده رمق لامپ
استفاده میشه که ممکن است بعضی مواقع حتی یک هفته هم کار نکنه مخصوصا در
سونی

بالا