آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نصب نشدن ویندوز بروی لپ تاپDELL INSPIRON1525

sokot_fb

کاربر vip
کاربر
2012-12-06
21
95
با سلام.
بنده یک لب تاپ دل از مشتری خود تحویل گرفته و برای مشکل IC high voltage مانیتور لب تاپ به یکی از تعمیرکاران برای تعویض آن اقدام کردم.
مشکلی که بعد از تعویض این IC به وجود آمده لب تاپ دارای ویندوز بوده و بدون مشکل بوت بوده است. ولی درحال حاضر این لبتاپ بروی آرم لوگوی ویندوز درحال چرخش مانده است.
با این وجود برای نصب ویندوز چه xp و چه Seven اقدام کردم ولی بازهم بروی لوگوی ویندوز در هر دو ویندوز ثابت و فقط درحال چرخش می باشد(یعنی در ویندوز xp خط لود دائم در حال رد شدن است و بی وقفه در حال حرکت است)
تنها کارهایی که به ذهن من رسید اعمال کارهای زیر بود:
1-خاموش کردن تمام wifi , Lan , bluetoth از تنظیمات بایوس
2- خارج کردن کارت وایرلس
3-نصب چندین ویندوز با دیسک های مختلف
4-نصب ویندوز بروی یک هارد دیگر
5-نصب با DVD اکسترنال
و جالب ترین حالتیکه برای بنده پیش افتاد این بود که بروی هارد دستگاه با لب تاپ دیگری از هم خانواده خودش ویندوز xp نصب و بروی لب تاپ اصلی آزمایش کردم. بدون مشکل ویندوز اجرا شد و بالا آمد بعد از بالا آمدن شروع به شناختن بعضی از درایورهای لب تاپ و تکمیل از سیستم عامل از بنده ریست طلب کرد و با انجام این کار لبتاپ همان حالت قبل برایش ایجاد شد و خط لود ویندوز دایم در حال رد شدن بود.
در اخر مدل لب تاپ inspiron 1520 شرکت Dell می باشد.
با تشکر از سایت و اساتید و تمامی بچه های عزیز . منتظر جواب و پیشنهادی از طرف شما میباشم.

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
پاسخ : نصب نشدن ویندوز بروی لب تاپ و مشکل ثابت ماندن لوگوی درحال اجرای ویندوز

دوست عزیز این مشکل بیشتر در مواقعی که IO یا فایل bios مشکل دارند پیش میاد ، در ابتدا شما با رم و هارد(البته بر اساس گفته های شما احتمال هارد کمتره) دیگه تست کنید و اگر جواب نداد بایوس رو پروگرم کنید و در مرحله آخر IO رو عوض کنید.
نتیجه فراموش نشه.

sokot_fb

کاربر vip
کاربر
2012-12-06
21
95
پاسخ : نصب نشدن ویندوز بروی لب تاپ و مشکل ثابت ماندن لوگوی درحال اجرای ویندوز

دوست عزیز این مشکل بیشتر در مواقعی که IO یا فایل bios مشکل دارند پیش میاد ، در ابتدا شما با رم و هارد(البته بر اساس گفته های شما احتمال هارد کمتره) دیگه تست کنید و اگر جواب نداد بایوس رو پروگرم کنید و در مرحله آخر IO رو عوض کنید.

با تشکر از شما در اولین فرصت راهکارهای شما تست شده و نتیجه اعلام خواهد شد.

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
دوست عزیز در صورت امکان آی سی بایوس رو نیز تعویض کنید ببینید نتیجه میگیرید یا نه
آی سی رو که عوض کردید آی سی جدید رو پروگرام کنید بزارید

sokot_fb

کاربر vip
کاربر
2012-12-06
21
95
با تشکر و قدردانی از راهنمایی های اساتید محترم با تعویض چیپ IO به دست یکی از همکاران این مشکل برطرف شد.

بالا