آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نمایش خطای I/O Device error هارد سامسونگ 160 گ

mohseneee

کاربر
2013-08-07
1
0
سلام دوستان
هاردم (160 گیگ IDE سامسونگ) چند روزه دچار مشکل شده داخل بایوس اسمش میاد اما درایو هاش نه و وقتی میخوام Initialize کنم از Disk management خطای
The request could not be performed because of an I/O device error.
رو نمایش میده . و نه میشه فرمت کرد و نه .... فقط همین پیغام رو نشون میده. دلیلش چیه ؟ و چطور میشه برطرفش کرد ؟

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوست عزیز من خودم هم 6 یا 7 تا هارد دارم که مشکل شما رو دارند اگر شما متوجه مشکل شدید یه خبر هم به من بدید

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,461
تهران
www.123parse.com
دوست عزیز من خودم هم 6 یا 7 تا هارد دارم که مشکل شما رو دارند اگر شما متوجه مشکل شدید یه خبر هم به من بدید
دو احتمال وجود دارد 1-وجود بدسکتور 2- آسیب دیدم ماژول خواندن و نوشتن هد (فیرم ویر)

nashenas4

کاربر
2013-12-20
1
1
من هم همین مشکل رو دارم با hdd regnartor اسکن کردم تو هارد 500 گیگ 92 تا بد سکتور نشون داد با برنامه hdd low level فرمت که میکنم تو 12 ساعت 5 درصد پیشرفته و مدام I/o device eror میده و یکباره وسط فرمت کنسل کردم الان هارد پارتیشن بندی هم نمیشه دیگه ،ولی قبل از فرمت سطح پائین پارتیشن بندی میشد ولی فرمت که میکردم هنگ میکرد لطفا راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: milad_tm

ekhlasi

کاربر
2012-02-05
1
1
راه تست شده برای بدسکتور حتی سخت افزاری البته برق و وقت زیادی هدر میرهابتدا برنامه Zero Assumption Recovery را نصب می کنیم و طبق آموزش داخل اینترنت هارد را اسکن می کنیم که حدود 2 روز اسکن طول میکشه(هاد 1 ترا سیگیت)سپس نزدیکای تموم شدن اسکن کابل "برق" هارد اکسترنال رو می کشیم و دوباره وصل می کنیم(در حال اجرای برنامه) می بینید که اطلاعات قابل دسترسی بوده ولی فقط کپی می شود.شروع به کپی میکنیم تا دوباره به همان ارور کوفتی i/o برسیم وقتی رسیدیم دوباره همان کار را از اول همین مطلب انجام می دهیم تا وقتی خسته شیم.

• Like

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
ایراد از firmware هم می تواند باشد
یک تصویر هم از hdd sentinel قرار بدید

آخرین ویرایش:
  • Like

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
بهتون قول میدم از فریمور هست منتهی باید دستگاهی باشه یا کسی باشه که صادقانه که از فریمور هست
من هم همین رو داشتم و الان هم دارم ولی ...

بالا