آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن ناگهانی dell 5010 در کمتر از یک دقیقه

hadi.araban

کاربر
2013-08-07
1
3
سلام. یه لپ تاپ دل 5010 دارم که بعد از روشن کردن در کمتر از یک دقیقه خاموش میشه. هیت سینک هم دمای زیادی نداره. در ضمن شارژر هم خاموش نمیشه.
مشکل از I/O هست یا جای دیگه؟

ahmad_34010

کاربر
2013-11-24
2
5
سلام لپتاپ 5010 منم همین مشکل براش بوجود اومده. یک دفعه ای هنگ کرد مجبور شدم خاموشش کنم حالا هم که خاموش شده وقتی روشنش میکنم بوق میزنه و مانیتور هم چیزی نشون نمیده. لازم به ذکره که بگم قبلش من لپ تاپ رو برای نظافتش باز کرده بودم و با کف مخصوص نظافت کامپیوتر تمیزش کردم وقتی دوباره لپ تاپ رو بستم و روشن کردم وارد ویندوز شد اما بعد از چند ثانیه کار کردن با ویندوز این مشکل پیش اومد.
تو رو خدا یه نفر راهنماییم کنه
خیلی ممنون
یاعلی

ghasemi2020

کاربر vip
کاربر
2012-02-14
115
445
سلام
برای شستشوی بردهای الکتریکی باید از اسپری خشک استفاده کنید نه کف مخصوص-این کف ها معمولا حاوی آب هستند و بردها رو دچار مشکل میکنند
توصیه میشه یه بار دیگه با اسپری خشک یا تینر مادبرد رو سرویس کنید بعد تست کنید
باتری مادربرد رو هم عوض کنید

آخرین ویرایش:

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
سلام لپتاپ 5010 منم همین مشکل براش بوجود اومده. یک دفعه ای هنگ کرد مجبور شدم خاموشش کنم حالا هم که خاموش شده وقتی روشنش میکنم بوق میزنه و مانیتور هم چیزی نشون نمیده. لازم به ذکره که بگم قبلش من لپ تاپ رو برای نظافتش باز کرده بودم و با کف مخصوص نظافت کامپیوتر تمیزش کردم وقتی دوباره لپ تاپ رو بستم و روشن کردم وارد ویندوز شد اما بعد از چند ثانیه کار کردن با ویندوز این مشکل پیش اومد.
تو رو خدا یه نفر راهنماییم کنه
خیلی ممنون
یاعلی

دوست عزیز شما اگر قوانین رو رعایت کنید دوستان به شما جواب می دهند، شما طبق قوانین برای بیان کردن مشکلات خودتان باید موضوع جدید ایجاد کنید ، پیشاپیش از همکاریتون تشکر می کنم.
در مورد مشکلتون هم از آنجایی که مادربورد لپ تاپ با کف شستشو دادید و دوباره بستید ایجاد شده و در زیر چیپستها اتصالی ایجاد کرده ، برای شستشوی مادربورد شما باید از تینر 10000 استفاده کنید و بعد از شستشو با کمپرسور باد خوب مدار رو خشک کنید ، در مرحله اول این کار رو انجام بدید ونتیجه رو اعلام کنید تا دوستان راهنماییتون کنند.

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
سلام. یه لپ تاپ دل 5010 دارم که بعد از روشن کردن در کمتر از یک دقیقه خاموش میشه. هیت سینک هم دمای زیادی نداره. در ضمن شارژر هم خاموش نمیشه.
مشکل از I/O هست یا جای دیگه؟

سلام ابتدا فن سی پی یو رو عوض کن ببین بازم خاموش میشه ! اگه فن نداری از پنکه استفاده کن بزار مستقیم به مین بزنه اگه خاموش نشد فن رو شستشو بده و با اسپری چرب بشور ولی اکه خاموش شد باید بگردی دنبال مشکل!

بالا