آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپتاپ hp pavilion dv9700 آداپتور میسوزونه و باطری شارژ نمی کنه

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
سلام دوستان.یه لپتاپ hp pavilion dv9700 برام آوردن که روشن میشه اما آداپتور میسوزونه و باطری شارژ نمی کنه.خیلی هم داغ میکنه. از سوکت شارژ باطریش ولتاژ گرفتم فقط 3 ولت رو داره. ممنون میشم راهنماییم کنین.

آخرین ویرایش:

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز مشکلی که شما بیان کردید خیلی واضح نیست (کجا داغ می کنه؟ باطری یا شارژر یا ...) ولی از سر ورودی شارژ تمام فتها و خازنهارو از نظر نشتی بررسی کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
دوست عزیز مشکلی که شما بیان کردید خیلی واضح نیست (کجا داغ می کنه؟ باطری یا شارژر یا ...) ولی از سر ورودی شارژ تمام فتها و خازنهارو از نظر نشتی بررسی کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

با تشکر از راهنماییتون. 3 تا ترانزیستور توی مدار شارژش به شدت داغ میشن که فک کنم همون عامل سوزوندن آداپتوره.(pq1,pq2.pq3)
فقط نمیدونم اطلاعات روشون به چه معنیه و برای تهیه ش به فروشنده قطعات چه اطلاعاتی بدم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
پاسخ : رد: لپتاپ hp pavilion dv9700 آداپتور میسوزونه و باطری شارژ نمی کنه

سلام یک عکس واضح از برد وقسمتی که داغ می کنه بذارید آی سی تغذیه چک کن

با تشکر از راهنماییتون. 3 تا ترانزیستور توی مدار شارژش به شدت داغ میشن که فک کنم همون عامل سوزوندن آداپتوره.(pq1,pq2.pq3)
فقط نمیدونم اطلاعات روشون به چه معنیه و برای تهیه ش به فروشنده قطعات چه اطلاعاتی بدم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.عکسش رو هم بزودی میزارم.

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام دوست خوبم جناب نصوحی فرمودند که از سایت بالا که لینکش وگذاشته استفاده کن شما نه عکس می ذاری نه شماره ترانزیستورها رو می نویسی چجوری کمکت کنیم

pawa

کاربر
2012-11-05
54
150
37
کردستان، سلیمانیه
پاسخ : رد: لپتاپ hp pavilion dv9700 آداپتور میسوزونه و باطری شارژ نمی کنه

ممنون آقای نصوحی.راستی دو سه تا ذره بین دارم هیچکدوم کیفیتشون واسه خوندن اطلاعات روی قطعه ها خوب نیست.نمید.نم از چه ذره بینی استفاده کنم.

بالا