آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مادربرد Asus P4e خود به خود روشن میشود

diranlo

کاربر vip
vip
کاربر
2013-07-25
53
188
سلام خدمت همکاران گرامی
بنده یک مین asus p4e برام اومده که وقتی کلید پاور رو میزنی خودیه خود روشن می شه ولی تصویر نداره دیاگر هم نوکده
اولین حدسی که زدم I/o بود که شمارش w83637hf-awبود که چون نداشتم به جاش w83627hf-aw گذاشتم اما هنوز مشکل برقراره اگر دوستان راهنمائی کنند ممنون می شم

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
پاسخ : مین asus با زدن کلید پاور روشن می شود

درود خدمت شما دوست عزیز.
با اجازه اساتید محترم سخت افزار کامپیوتر .
اول عنوان تاپیک خود را اصلاح کنید.
دوم متوجه نشدم که منظورت از اینکه وقتی کلید پاور رو میزنی سیستم خود به خود روشن میشه یعنی چی ؟
کد no-c در دیباگر معانی مختلفی داره:
شما اول با یه cpu دیگه چک کن ببین نتیجه میگیری و دوم از طریق پروگرامر بایوس بزن و سوم روی چیپ جنوبی کار کن .
در هر حال این کارها رو انجام بده و نتیجه رو اعلام کن تا دیگر اساتید شما رو بیشتر راهنمایی کنند .
:63000000::63000000::63000000:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

سلام خدمت همکاران گرامی
بنده یک مین asus p4e برام اومده که وقتی کلید پاور رو میزنی خودیه خود روشن می شه ولی تصویر نداره دیاگر هم نوکده
اولین حدسی که زدم I/o بود که شمارش w83637hf-awبود که چون نداشتم به جاش w83627hf-aw گذاشتم اما هنوز مشکل برقراره اگر دوستان راهنمائی کنند ممنون می شم

دوست عزیز شما برای چی ایسی I/O رو تعویض کردی ؟:busted_red::busted_red: از کجا میدونی ایسی I/O خرابه؟ بعد وقتی کلید پاور رو میزنی مین بورد خود به خود روشن میشه یعنی چه ؟ خب با زدن کلید پاور مین روشن میشه سوالاتان را اصلاح کنید تا دوستان پاسخگوی شما باشند

با تشکر

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران

سلام
دوست عزیز اگر منظورتون از خود به خود روشن شدن مادر برد وقتی هست که برق بهش وصل میشه و بدون سویچ روشن میشه.
بعد از روشن شدن با پنس 2سر power buton رو نگه دارین تا برد خاموش بشه و بعد مجددا تست کنید.
اگر نشد به نظر من از I/O هست و فکر میکنم باید با شماره خودش عوض بشه.
خودم چندین مورد داشتم که با این 2 کار درست شدن.

golf1370

کاربر
2013-05-18
33
71
khozestan-behbahan

با سلام
بنده منظوری که از نوشته دوستمون برداشت کردم این بود که وقتی دکمه پشت پاور رو می زنه ( on می کنه ) مادربرد خود به خود روشن می شه !

اگه درسته که راهنمایی دوستان رو استفاده کنید

diranlo

کاربر vip
vip
کاربر
2013-07-25
53
188

با تشکر از دوستان
ببخشید که منظورم رو درست نرسوندم همکار گرامی آقای golf1370 درست اشاره کردن
دوست گرامی آقای amir99 کاری رو که گفتین قبلا انجام دادم جواب نداد
دوست گرامی آقای mohsen zmr مین بدون cpu و ram هم همون مشکل رو داره

meyenab1358

کاربر
2010-08-05
244
985
khozestan
سلام
دوست عزیز پیشنهاد amir99 یک روش کاملا منطقی و صحیح است .شما لطفا راهنمایی ایشان را اجرا کرده و نتیجه را اعلام کنید.

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
دوست عزیز شما در یکی از پست ها فرموده بودین که i/o رو عوض کردین با یه شماره دیگه.
می خوام بونم که آیا i/o با شماره خودش انداختین یا شماره دیگه؟ (شماره i/o تا اونجا که من میدونم باید یکی باشه)
در ضمن از سلامت i/o مطمئن هستید؟

بالا