آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کار نکردن پورت های USB در لپ تاپ Acer 5732ZG

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
اساتید عزیز سلام وخسته نباشید..یه لپ تاپ Acer 5732ZG برام اومده که پورت های یو اس بیش کار نمی کنه..لطفا برای تعمیرش راهنمایی کنید...
متشکرم

دوست عزیز ابتدا از نصب تمام درایورهای لب تاب مطمین شوید سپس قلع مردگی سوکت یو اس بی را برطرف کنید و داخل سوکت را با اسپری خشک شستشو دهید در ضمن فیوزهای smd پشت سوکت و مسیر ولتاژ سوکت یو اس بی را چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
مشکلم نرم افزاری نیست.. اما یقیه کارایی که گفتی کردم.. اما این اطراف من فیوزی نمی بینم!رو پایه های USB ها ولتاژی ندارم ..اماتو مسیر قبل پورت ها یه آی سی هست که ولتاژهای 3.3و 5ولت بهم میده و همینطور یه خازن که ولتاژ 5 رو میده و در قسمت آخر یه دیود 6 پایه هست که 4 تا از پایه هاش که به دو تا USB میرسه هیچ ولتاژی ندارن اما یه پایه هست که میره به متالیزه میخوره و اون 5 ولت رو بهم میده..حالا باید چیکار کنم؟ ممکنه از این دیوده باشه؟

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوستان پوزش می خوام .. دوباره که ولتاژ گرفتم دیدم روی یکی از پایه های پورت ها یعنی اولین پایه 5 ولت دارم..اما فلش که وصل می کنم اصلا برقی توش نمیاد و لامپش روشن نمیشه و شناسایی نمیشه!اینم بگم که لپ تاپ رو در حالت روشن ولتاژ گیری کردم.. حالا چه باید کرد؟
آخرین ویرایش:

arash_hot

کاربر vip
کاربر
2007-07-17
80
179
40
با سلام.
دوست عزیز شما بفرمایید آیا همه USBها قطع هستند؟اگر پاسخ مثبت درنتیجه چیپ جنوبی مشکل داره.در این صورت ارزش تعمیر نداره.
حالت بعدی زمانی که بر روی یکی از USB ها ولتاژ 5 ولت را نداریم،در این صورت قطعات SMD پشت USB رو چک کنید دقیقا از سمت چیپ جنوبی تا USB مورد نظر.احتمالا یک قطعه خراب شده که این حالت پیش می آید.
موفق باشید.

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
با سلام.
دوست عزیز شما بفرمایید آیا همه USBها قطع هستند؟اگر پاسخ مثبت درنتیجه چیپ جنوبی مشکل داره.در این صورت ارزش تعمیر نداره.
حالت بعدی زمانی که بر روی یکی از USB ها ولتاژ 5 ولت را نداریم،در این صورت قطعات SMD پشت USB رو چک کنید دقیقا از سمت چیپ جنوبی تا USB مورد نظر.احتمالا یک قطعه خراب شده که این حالت پیش می آید.
موفق باشید.

بله 2تا USB داره که هر دوتا غیرفعاله...یعنی واقعا مشکل از جنوبیشه؟؟؟؟ :(

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
بله 2تا USB داره که هر دوتا غیرفعاله...یعنی واقعا مشکل از جنوبیشه؟؟؟؟ :(

دوست عزیز تمام قطعات smd پشت سوکتهای یو اس بی را چک کنید به احتمال زیاد یکی از این قطعات معیوب شده هست

با تشکر

بالا