آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: درخواست راهنمایی از اساتید محترم جهت استارت کار تعمیراتی PC

farhadsjob

کاربر
2013-07-19
7
8
سلام دوستان ، این اولین موضوعیه که من تو انجمن ارسال می کنم ، راستش خیلی استرس دارم که مبادا تو متن

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام بر دوستم
شما ابتدا به اين بخش برو
http://www.irantk.ir/forumdisplay.php?f=4 و پايه ي الكترونيكتو محكم و قوي كن كه مادر تعميرات علم الكترونيك هست

شما يك برد بردار و اول اسامي قطعات رو ياد بگير و از چيزي نترس دوستان راهنمايي ميكنن

براي كار هم يك ديباگر يك هيتر و هويه گرداك 952 اگه پيدا كردي يك پروگرمر و يك اعصاب فولادين لازم داريد اگه سوالي بود در خدمت هستم

يا حق

farhadsjob

کاربر
2013-07-19
7
8
ممنون جناب farzad_yousefi عزیز ، حتما این کارو می کنم ، مرسی از توجهتون

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام
قبلا در این مورد خیلی تو سایت بحث شده بهتره اول اونها ور کامل مطالعه کنید.
من هم مثل شما اماتور هستم اما اندک تجربیاتم رو در اختیار شما قرار میدم
اگه بخوام مراحل ابتدایی رو بترتیب براتون بگم از نظر من به این صورته
مرحله اول الکترونیک:
1. الکترونیک عمومی شامل اشنایی با مفاهیمی مثل جریان ولتاژ توان و فرمول های ابتدایی و ...
2 اشنایی با قطعات شامل دیود و ترانزیستور و ...
3 . اشنایی با مدارت ساده الکترونیک و توانایی تحلیل (اماتور) مثلا فهم کارکرد خازن بای پس و ...
مرحله دوم شناختن قطعات کامپیوتر
1. شناختن قطعات و انواع ان مثلا انواع سوکت cpu اینتل 478 و 775 و 1155 و 1156 و .... یا انواع رم و باس انها و سایر قطعات
3 . اشنایی با تنظیمات پیشرفته قطعاتی مثل مادربرد اشنایی با جامپر های رو قطعات و از این دست موضوعات
4 . اشنایی با عملکرد قطعات و تاثیر انها و عیب یابی ساده (تعویض نه تعمیر)
از این به بعد وارد بحث تعمیرات عملی (تخصصی) و ابزار کار میشیم که بمونه برای یه فرصت دیگه

فقط در مورد منابع اموزشی هم تجربه خودم رو میگم بنده هیچ وابستگی خاصی به این سایت ندارم اما من رشته تحصیلیم الکترونیک بود از این کلاس های اموزشگاه هم رفتم زیاد هم از این بسته های اموزشی اینترنتی دیدم . اما هیچ کدومشون یک دهم این سایت در مورد تعمیرات بهم کمک نکرد البته هنوز در حال یادگیری هستم و هر روز چیز جدید از این سایت یاد میگیرم .
اینم بگم که هیچ وقت اموزش تئوری جای عملی رو نمیگیره بخصوص توی استارت اگه اموزشگاه خوبی سراغ دارید یک دوره برید برای شروع و اشنایی عملی بد نیست اما فقط برای استارت و مثلا هیتر دست گرفتن که معمولا بیشتر از این یاد نمیدن .
سوالی هم داشتید در همینجا یا در بخش مربوطه بپرسید دوستان حتما جوابگو هستند

farhadsjob

کاربر
2013-07-19
7
8
دوستان میشه واسه دیباگر و پروگرمر یه چیز مناسب بهم معرفی کنیین ؟ و نکته بعدیش این که این تجهیزاتو چه مغازه هایی میفروشه ، همون الکتریکی ها؟

farhadsjob

کاربر
2013-07-19
7
8
ممنون جناب Majid_ME ، همونطور که عرض کردم ؛ تمام بحث های قبلی که تو این زمینه شده بود رو خوندم ، اما شاید همه از همون اول این حسی که من دارم رو تجربه کردن ، اونم اینه که " از کجا و با چه متدی شروع کنیم" ، من فقط هدفم این بود که دوستان بیان و به صورت کلی ، مراحل مختلف و ترتیب بین اون هارو بیان کنن ، که البته ، واقعا توضیحات شما کامل بود ، خیلی ممنونم

farhadsjob

کاربر
2013-07-19
7
8
دوستان میشه واسه دیباگر و پروگرمر یه چیز مناسب بهم معرفی کنیین ؟ و نکته بعدیش این که این تجهیزاتو چه مغازه هایی میفروشه ، همون الکتریکی ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان میشه واسه دیباگر و پروگرمر یه چیز مناسب بهم معرفی کنیین ؟ و نکته بعدیش این که این تجهیزاتو چه مغازه هایی میفروشه ، همون الکتریکی ها؟

دوست عزیز برای تعمیرات کامپیوتر و لب تاب ابتدا باید کلاس اموزش بری و یک مدت عملی در کلاس اموزش ببینی و بعد حدود 6 ماه تا یکسال بری یک مغازه تعمیرات لب تاب شاگردی بکنی و بعد مغازه بزنی وقتی که مغازه زدی باید 6 ماه تعویضی کار کنی و هرمشتری لب تاب برات اومد فقط تعویض کنی و بعد از 6 ماه که یک خورده وسایل دست دوم تو مغازه ات زیاد شد شروع به تعمیر کردن انها کنی چون کار تعمیر کامپیوتر و لب تاب خیلی سخت و حساس هست و باید دقت کنی که تو شغلت خرابکاری نکنی و الا باید خسارت زیادی بدی و بعدش ورشکسته میشی چون الان قیمت لبتاب و کامپیوتر خیلی بالا رفته

وسایل مورد نیاز زیر را باید تهیه کنی

1 - هیتر و هویه متغیر گورداک 952
2 - دیباگر QPCI
3 - مولتی متر اتورنج دیجیتال
4 - ظرف تینر پاش و ست فرچه سیمی
5 - منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 5 امپر (برای جریان کشی)
6 - یک پاور کامپیوتر دست دوم برای تست مین بورد کامپیوتر بیرون کیس
7 - ست پنس ( نوک تیز و سرکج)
8 - پنس قفلی و تیغ جراحی ( که باید از مغازه فروش وسایل جراحی تهیه شود)
9 - چراغ مطالعه ذره بین دار یا لوپ
10 - پروگرامر tnm 2000

با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا