آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: avr یا pic ؟؟؟؟؟؟

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام
مقاله ای در این مورد داشتم که جالبه امیدوارم بکارتون بیاد بعد از مطالعه این مقاله فکر کنم بشه تخصصی تر روی بخش های مختلف بحث کرد . هر چند با رعایت تمام موارد باز هم نویز وجود داره و همیشه مقدار ثابتی نداره .

[hide]AVR_Noise-.pdf[/hide]

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
باسلام مجدد... ممنون از اینکه وقت گذاشتین وجواب دادین.:thumbsup: دو سوال از خدمتتون داشتم: 1-منظورتون از"در چنین کارگاههایی avr هم پاسخگو هست " اینه که بعد طی مراحل حذف نویز این میزان پاسخگویی قابل قبول خواهد بود؟ اگه قابل قبوله چرا نوع میکروتون رو عوض کردین؟واگه هم نیست .... 2-همه ما میدونیم که طراحی و ساخت یه پروژه هر چند کوچیک یه طرف وامکان جواب گرفتن تو اینطور محیط ها طرف دیگه قضیست.حالا اگه ممکنه این نحوه filteringرو (طرز قرار گرفتن ومقادیرقطعات رو)برامون توضیح بدین و من فکرکنم مشکل خیلی از من و امثال منو حل کردین ومطمئنا از هردستی که بدین از همون دست هم میگیرین...:32000000:
با سلام : منظور از چنین کارگاه ؟؟ : {محیط های صنعتی نظیر سیمان و پالایشگاه استفاده کردم } بود که دوستمون اشاره کردند با توجه به فضای باز و گسترده چنین کارگاه هایی مراعات استانداردها !!! طبعا انواع نویز های تداخلی ممکنه نیز بصورت پراکنده و از نظر دامنه و اعوجاج و هارمونیک های تولید شده نیز کم تاثیر و خنثی سازی شده خواهند بود .در کارگاه های صنعتی خصوصی یا از نظر فضا متراکم و سیستم های ایمنی {بخصوص ارتینگ } ناقص یا غیر استاندارد { که معمولا بیشتر مواجه هستیم !!! عکس قضیه بالا صادق و قابل اغماض نیستند . -2 = هر طرحی به نسبت نیاز و مختصات و مشخصات خود طراحی حذف نویز خود دارد و باید در عملکرد و پاسخ مدار توجه نمود اما انکه مسلم هست روش هایی نظیر چینش قطعات نویز پذیر به صورت عمود برهم در سطح برد و همچنین استفاده از دروسل های حساب شده { واژه دروسل همون سیم پیچ هایی هستند که دور یک حلقه فریت یا میله فریت به نسبت نیاز پیچیده شده در مدار محاسبه و استفاده میگردد } به همراه خازن های بای پاس و .... چنین صافی هایی ممکن هست از نوع چپیشف و بسل و باترورس و..... با ارایش T و π و L و.... به صورت رآکتیو سر بندی و در مسیر ورودی یا خروجی قطعات و برد ها بکار برده شوند حتی ممکن هست گاها و به ناچار و در صورت نیاز به صافی هایی از چنین نوع را بصورت آکتیو بکار گرفت . توضیح و تشریح در مورد انواع صافی ها { *****ینگ } مفصل و خارج از عهده پاسخ به یک سوال میباشد در صورت نیاز اطلاعات بیشتر میتونید به صورت تک به تک بررسی انواع چنین صافی هایی در بخش های آموزشی همین انجمن پیگیر باشید تا حد امکان در خدمت خواهیم بود . موفق باشید .

sidhadi2000

کاربر
2013-03-11
7
25
[/QUOTE]با سلام : منظور از چنین کارگاه ؟؟ : {محیط های صنعتی نظیر سیمان و پالایشگاه استفاده کردم } بود که دوستمون اشاره کردند با توجه به فضای باز و گسترده چنین کارگاه هایی مراعات استانداردها !!! طبعا انواع نویز های تداخلی ممکنه نیز بصورت پراکنده و از نظر دامنه و اعوجاج و هارمونیک های تولید شده نیز کم تاثیر و خنثی سازی شده خواهند بود .در کارگاه های صنعتی خصوصی یا از نظر فضا متراکم و سیستم های ایمنی {بخصوص ارتینگ } ناقص یا غیر استاندارد { که معمولا بیشتر مواجه هستیم !!! عکس قضیه بالا صادق و قابل اغماض نیستند . -2 = هر طرحی به نسبت نیاز و مختصات و مشخصات خود طراحی حذف نویز خود دارد و باید در عملکرد و پاسخ مدار توجه نمود اما انکه مسلم هست روش هایی نظیر چینش قطعات نویز پذیر به صورت عمود برهم در سطح برد و همچنین استفاده از دروسل های حساب شده { واژه دروسل همون سیم پیچ هایی هستند که دور یک حلقه فریت یا میله فریت به نسبت نیاز پیچیده شده در مدار محاسبه و استفاده میگردد } به همراه خازن های بای پاس و .... چنین صافی هایی ممکن هست از نوع چپیشف و بسل و باترورس و..... با ارایش T و π و L و.... به صورت رآکتیو سر بندی و در مسیر ورودی یا خروجی قطعات و برد ها بکار برده شوند حتی ممکن هست گاها و به ناچار و در صورت نیاز به صافی هایی از چنین نوع را بصورت آکتیو بکار گرفت . توضیح و تشریح در مورد انواع صافی ها { *****ینگ } مفصل و خارج از عهده پاسخ به یک سوال میباشد در صورت نیاز اطلاعات بیشتر میتونید به صورت تک به تک بررسی انواع چنین صافی هایی در بخش های آموزشی همین انجمن پیگیر باشید تا حد امکان در خدمت خواهیم بود . موفق باشید . [/QUOTE]

باز هم ممنون از جوابتون استادودوست عزیزی که اون مقاله رو فرستادن...

1-اگه مدارمون شامل چند ورودی مانند سویچ و یا سنسور باشه وخروجی مون هم نهایت چند رله داشته باشیم.باید از چه filtering استفاده کنیم؟؟؟هم برای ورودی ها وهم برای خروجی ها.باتوجه به اینکه به قول شما در اکثر جاها ارتینگ خوبی موجود نیست.
اگه مایلید استاد در یه تاپیک مستقل به توضیح نحوه حذف نویز به همراه نقشه در انواع مختلف طرح هابپردازین مطمئنا خیلیا استقبال میکنن وخیلی هم کاربردیه...
مشتاقانه منتظریم....

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
[/QUOTE]
1-اگه مدارمون شامل چند ورودی مانند سویچ و یا سنسور باشه وخروجی مون هم نهایت چند رله داشته باشیم.باید از چه filtering استفاده کنیم؟؟؟هم برای ورودی ها وهم برای خروجی ها.باتوجه به اینکه به قول شما در اکثر جاها ارتینگ خوبی موجود نیست.
اگه مایلید استاد در یه تاپیک مستقل به توضیح نحوه حذف نویز به همراه نقشه در انواع مختلف طرح هابپردازین مطمئنا خیلیا استقبال میکنن وخیلی هم کاربردیه...
مشتاقانه منتظریم....[/QUOTE]
با سلام :
مطالب مقاله دوستمون لازمه ابتدایی در هر طراحی اولیه با مدارات میکرو کنترلی میباشند هدف بعد از رعایت موارد فوق که معمولا در مواردی این اصول اولیه کفایت حذف نویز نمیکند .
چشم سعی میکنم بزودی در همین بخش { آموزش طراحی مدارات میکرو کنترلی } تاپیکی با همین عنوان ایجاد کنم و به تفصیل و مصور و با همکاری هم به تشریح پرداخته و در خدت دوستان باشیم .
با تشکر از همکاری شما و دوستان .
موفق باشید

sidhadi2000

کاربر
2013-03-11
7
25
مشتاقانه منتظریم....[/QUOTE]
با سلام :
مطالب مقاله دوستمون لازمه ابتدایی در هر طراحی اولیه با مدارات میکرو کنترلی میباشند هدف بعد از رعایت موارد فوق که معمولا در مواردی این اصول اولیه کفایت حذف نویز نمیکند .
چشم سعی میکنم بزودی در همین بخش { آموزش طراحی مدارات میکرو کنترلی } تاپیکی با همین عنوان ایجاد کنم و به تفصیل و مصور و با همکاری هم به تشریح پرداخته و در خدت دوستان باشیم .
با تشکر از همکاری شما و دوستان .
موفق باشید
[/QUOTE]

با سلام ....

استاد همچنان منتظریم...

garoosi

کاربر
2013-10-16
3
5
IERCO.IR
سلام
به نظر من تا یک تست پلن استاندارد برای محصولتون پیدا نکردین (یا ایجاد نکردین) که استانداردهای تست عمر ،تست نویز پذیری ،تست شرایط خاص دما و رطوبت، تست شرایط خاص منبع تغذیه و ... رو در بر بگیره اقدام به نصبش در یک کار صنعتی نکنید مخصوصا اگر عملکرد اشتباهش منجر به خسارت های مالی یا جانی بشه
متاسفانه بسیاره از ما فقط یک تست تعریف میکنیم که همون تست عملکرده

بالا