آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ابزار تست اتوماتیک مادربرد

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
سلام

اگه بخای حرفه ای کار کنی باید ابزار گرون + توانایی استفاده از اونا رو داشته باشی ( مثلا اسیلوسکوپ و BGA MACHIN ) که با داشتن اینا + تجربه کافی و سواد لازمشون + شماتیک ها و منوال های شرکتی بازده کارت 100 % میشه ولی به چه قیمتی ؟؟؟ ما ها که شرکتای بزرگ با سرمایه های آنجنانی نداریم که . . .

با ید مقدار قطعات دست دوم فروشی مغازتو بیشتر کنی و هر که میاد براش تعویض کنی و روی اوراقیش وقت بزاری تا راه بیوفته و اونو هم بفروشی به یکی دیگه وگر نه بیای براش تعمیر کنی اشتباهه چون همیشه تعمیر شدنی نیستن
حالا یا ما زورمون نمیرسه یا قطعاتشون گیر نمیاد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
دوست عزیز هیتر دارم چجوری باهاش باید خازنهای شیمیایی DIP رو دربیارم ؟ برام توضییح بده

با تشکر

با درود خدمت شما
دوست گرامی ، به لینک زیر هم سر بزنید دوستان نظرهای مختلفی دادند
البته شما در این موارد استاد هستید
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=26166
موفق باشید

meyenab1358

کاربر
2010-08-05
244
985
khozestan
در آوردن خازنهای شیمیایی با یه هویه گات مدل tq-95 و قلع کش به راحتی امکان پذیره . فقط باید یه کم وقت بزاری روی قطعات خراب تا تجربه کافی بدست بیاری.

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
دوستان عزیز من در کندن خازنهای شیمیایی از روی مادربردها و لحیم کردنشون کمی مشکل دارم یعنی به زور خازنها در می ایند برای راحت دراوردن خازنهای شیمیایی DIP چکار باید بکنم ؟ کمی راهنمایی ام کنید در ضمن هویه متغیر هم دارم ولی با هویه معمولی خازن می کنم

با تشکر
سلام
من قبلا برای اینجور خازن های بد قلق از قرص قلع استفاده میکردم و راحت خازن در می یاد.
جدیدا از همین هیتری برقی که عکسشو توی پست (گرفتن لحیم سردی) گذاشتم استفاده میکنم و جاهایی از مادر برد رو که باهاش کار ندارم فویل میزنم و اون قسمت که خازن بد قلق داره رو میذارم گرم بشه و وقتی احساس کردم ناحیه گرم شده خازن رو با یه دستمال کاغذی چیزی در می یارم و سریع یه خازن میذارم سر جاش.
جالب اینه که اینقدر تمیز در می یاد که معلوم نمیشه لحیم شده.
البته حتما توجه داشته باشید که درجه زیاد بالا نباشه و مواظب ترکیدن خازن باشید.

آخرین ویرایش:

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
سلام

من که با همون سشوار صنعتی که قبلا موبایل تعمیر میکردم خازن عوض میکنم و واقعا هم راحت جواب میده و معمولا هم مشخص نیست که خازن تعویض شده مگر از روی مارک و رنگ خازن که با فبلی فرق میکرده

ماله من از همین چینی ارزوناس که دکمش 2 حالت توان بالا و پایین داره که میزارمش روی توان بالا و خازنو در میارم و سریع جدیدشو میزارم بجاش و بعد دیکمه رو روی حالت توان ضعیف میزارم تا خراب نشه و بازم برام کار کنه

اینم عکسشه تو ارزونی گرفتمش 24 تومن و تا حالا که خیلی عالی بوده

کلا در آوردن و جا زدن نمونه جدید با این 1 دقیقه طول نمیکشه و در نهایت تمیزی و راحتی کار انجام میشه

پیوست‌ها

• 7.1 کیلوبایت بازدیدها: 121
آخرین ویرایش:

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
دوست عزیز هیتر دارم چجوری باهاش باید خازنهای شیمیایی DIP رو دربیارم ؟ برام توضییح بده

با تشکر

با سلام
من برای در آوردن خازن های شیمیایی از هویه معمولی استفاده می کنم و خیلی راحت خازن ها جدا می شوند بدین صورت که ابتدا کمی قلع را روی هر دو پایه خازن می ریزم و سپس با استفاده از هویه به آن حرارت می دهم با این روش قلع ها باعث می شود حرارت زودتر منتقل شده و خازن به راحتی جدا شود .

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام
من برای در آوردن خازن های شیمیایی از هویه معمولی استفاده می کنم و خیلی راحت خازن ها جدا می شوند بدین صورت که ابتدا کمی قلع را روی هر دو پایه خازن می ریزم و سپس با استفاده از هویه به آن حرارت می دهم با این روش قلع ها باعث می شود حرارت زودتر منتقل شده و خازن به راحتی جدا شود .
سلام
دوست عزیز بعضی از مادربرد ها همانطور که دوستان میگن درصد قلعش کمه و در عوض فلز دیگه ترکیب شدش بیشتره و با هویه خوب در نمی یاد. منظور دوستان اینجور برد ها هست.
من خودم خیلی بر خوردم .

بالا