آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ابزار تست اتوماتیک مادربرد

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سلام.
یه سوالی داشتم از اساتید محترم

بنده چند سالی هستش که خدمات کامپیوتری دارم در حد تعویض خازن و آپدیت بایوس و موارد معمولی
ابزار هایی تست هم نگاه کردن بدنبال سوختگی و باد کردگی و یا استفاد از دیباگر مادربرد

می خواستم بدونم ابزار عیب یابی وجود داره که بتونه در حدی روند عیب یابی رو اتوماتیک انجام بده و به قسمتی از مادربرد که مشکل داره اشاره کنه
منظوم اینه که مشکل رو محدود کنه

با تشکر فراولن

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
درود بر شما
دوست گرامی ، کلا مواردی که برای تعمیر مادربرد نیاز است را خدمت شما عرض میکنم
- فکر آزاد و حوصله و چشم بینا و تیز بین
- مسلط به قطعه شناسی و تست قطعات و نقشه خوانی و شماتیک
- ملتی متر دیجیتال و خازن سنج و هویه و هیتر و آداپتور و دیباگر و پروگرامر و سش
وار صنعتی (ترجیحا دیجیتال)
- کلی مادربرد اوراقی - چون قطعاتش بیرون پیدا نمیشه
- اگر هم وضع مالی شما خوب است میتونید bga هم بخرید
موفق باشید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان عزیز من در کندن خازنهای شیمیایی از روی مادربردها و لحیم کردنشون کمی مشکل دارم یعنی به زور خازنها در می ایند برای راحت دراوردن خازنهای شیمیایی DIP چکار باید بکنم ؟ کمی راهنمایی ام کنید در ضمن هویه متغیر هم دارم ولی با هویه معمولی خازن می کنم

با تشکر

langarneshin

کاربر
2013-07-09
42
92
Jaxtor...

بورد های جدید همشون لیدفری هستن یعنی درصد قلع توشون کمه یا کلا نیست واسه همینه که به زور در میاد و به همین راحتی ها لحیم نمیشه...........

شما واسه اینکار به یه هیتر نیاز داری و یا یک هاتگان با قابلیت تغییر دما

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
حاجی لپ کلام پول باس خرج کنی خود من سال 88-89 واسه یادگیری و فول کردن ابزار هام یه 6-7 تومنی خرج کردم الان رو نمیدونم
سلام دوست عزیز لطفا آدرس سایتتون رو حذف کنید شما فقط مجاز به گذاشتن شماره تلفن هستید یا سایتهای دانلود ولی سایت برای خرید وفروش نه لطفا همکاری کنید باتشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
Jaxtor...

بورد های جدید همشون لیدفری هستن یعنی درصد قلع توشون کمه یا کلا نیست واسه همینه که به زور در میاد و به همین راحتی ها لحیم نمیشه...........

شما واسه اینکار به یه هیتر نیاز داری و یا یک هاتگان با قابلیت تغییر دما

دوست عزیز هیتر دارم چجوری باهاش باید خازنهای شیمیایی DIP رو دربیارم ؟ برام توضییح بده

با تشکر

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
حاجی یه سر به سایت بزن سایت اصلا فروشگاه نیست یه سایت ساده مربوط به کارگاهمون میشه هیچ فروشی نداریم
کلا درباره خرید وفروش ..تعمیرات ..وقطعه نباید باشه اگه درمورد چیزه دیگه ای هست اشکال نداره موفق باشید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوست عزیز هیتر دارم چجوری باهاش باید خازنهای شیمیایی DIP رو دربیارم ؟ برام توضییح بده

با تشکر

بالا