آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن لپ تاپ ASUS K55

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
همکاران عزیز سلام..یه دستگاه K55 هست که روش آب ریخته و روشن نمیشه..برد رو شستشو دادم و همینطور ولتاژ 3.3 و 5 رو در قسمت دکمه پاور دارم..لپ تاپ استارت نمی خوره..قطعه ای هم از لحاظ ظاهری و فیزیکی مشکلی نداره..لطفا راهنمایی کنید
متشکر

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
دوست عزیز موضوعی رو می خواهم خدمتتون عرض کنم که بنده برای این موضوع حتی پست گذاشتم که دوستان جواب درستی ندادن و حالا بنده بعد از تحقیقاتی که کردم جواب می دهم که خیلی مفید است

شما روی ای سی پاور یا ای سی تغذیه اصلی که برق اول به انجا امده سپس پخش می شود باید سه تا ولتاژ داشته باشید
19 ولت ورودی روی ورودی ای سی اصلی یا تغذیه اصلی یا به قول من همون ای سی پاور می توانید تست کنید
3.3 ولت خروجی..................روی کلید پاور و ورودی i/o میتوانید تست کنید
5 ولت خروجی روی usb ها می توانید تست کنید

حالا نکته در اینجاست که اکثر تعمیر کاران محترم با ان مشکل دارند در اکثر مادربرد ها در اطراف ای سی پاور شما دو باک دارید (باک چیست: هر باک تشکیل شده از دو ماسفت ،یک سلف و یک خازن و یک ای سی درایو یا به اصطلاح تعمیر کاران ic maxim
حالا شما هر جا که در اطراف ای سی ماکزیمتان دو تا با یا دو تا سلف دیدن احتمال 90 در صد بدهید که ان ای سی ای سی پاور است
برای اطلاع عمومی دوستان عرض کنم برای رهایی از سر درگمی ای سی 8731 معمولا ای سی پاور نیست و فقط ایسی شارژ شما می باشد

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
ذوست عزیز در دستگاه هایی که می خورن مخصوصا ایسوس شما زیر ذربین حتما چک کن مخصوصا در اطراف پایه های کریستالتان چون خیلی زود جرم می بندد و اگر تمیز کنید سریعا راه می افتد
حالا شما کاری که بعد از تمیز کردن با دقت باید انجام دهید این است :
1.اگر منبع تغذیه دارید که با منبع اگر ندارید با ااداپتور به دستگاه برق بدهید ولی روشن نکنید
چک کنید ببینید قطعه ایی داغ می کند یا نه اگر داغ کرد ان را تعوض کنید انقدر که دیگر قطعه ایی داغ نکند
بعد ولتاژ گیری را شروع کنید اگر همه ولتاژ ها بودن سپس بایوس بزنید اگر جواب نگرفتید با هیتر لحیم سردی بگیرید مخصوصا بر روی ای سی پاور و ای او و چیپ جنوبی همونی که کریستال 32 در کنارش است اگر نشد من ادامه میدهم جواب را بگویید

با تشکر امیر

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
ذوست عزیز در دستگاه هایی که می خورن مخصوصا ایسوس شما زیر ذربین حتما چک کن مخصوصا در اطراف پایه های کریستالتان چون خیلی زود جرم می بندد و اگر تمیز کنید سریعا راه می افتد
1.اگر منبع تغذیه دارید که با منبع اگر ندارید با ااداپتور به دستگاه برق بدهید ولی روشن نکنید
چک کنید ببینید قطعه ایی داغ می کند یا نه اگر داغ کرد ان را تعوض کنید انقدر که دیگر قطعه ایی داغ نکند
بعد ولتاژ گیری را شروع کنید اگر همه ولتاژ ها بودن سپس بایوس بزنید اگر جواب نگرفتید با هیتر لحیم سردی بگیرید مخصوصا بر روی ای سی پاور و ای او و چیپ جنوبی همونی که کریستال 32 در کنارش است اگر نشد من ادامه میدهم جواب را بگویید

با تشکر امیر

از توضیحات کامل شما بی نهایت متشکرم..:wubsmile:انجام میدم و نتیجه رو اعلام می کنم

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431

با تشکر امیر
امیر جان یه سری کارایی انجام دادم: قطعات رو چک کردم قطعه ای داغ نمی کرد سردی لحیم آی او و جنوبی رو هم گرفتم افاقه نکرد..اما من هنوز نتونستم آی سی تغذیه رو پیدا کنم چون این برد اصلا MAXIM نداره..دو جا دوتا آی سی هست که دوتاسلف اطرافش هست و این شماره هاش هست:
1- RT8856
2- RT8206A
ممنون میشم اگر راهنمایی کنی و بگی که آیا این ها می تونه آی سی تغذیه باشه یا نه؟
مرسی

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
روی این ای سی ها تست ولتاژ بگیر مخصوصا روی سلف ها رو یکی باید 3.3 باشه رو اونیکی 5
روی هیچ کدوم از سلف ها ولتاژی نداشتم..اما روی یکی از آی سی ها ولتاژ 8 و روی یکی دیگه 6.3 و 19 ولت رو داشتم..چه کنم؟؟؟؟

بالا