آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور گرین مدل gp1035

at950

کاربر
2013-06-10
40
102
شهرری-تهران
درود.
سلام خدمت تمامی استادای بزرگ خودم.
با یه پاور گرین 1035 وات به مشگل برخوردم که راهنمایی شما بزرگواران رو لازم دارم.
مشکل از این قراره که وقتی پاور رو به کابل متصل میکردم به محض روشن کردن کلید پشت خود پاور فیوز خونه میپرید.
متوجه شدم که اتصالی شدید تا قبل پل دیود دارم.
بعد از باز کردن پاور و تست اون متوجه شرتی روی پایه های پل دیود و کلیه ترانزیستور های فت روی رادیاتور شدم.
کلا کارت رادیاتور روبیرون آوردم و بعد از چک کردن متوجه سوختگی یکی از فت ها شدم.(هر سه پایه فت نسبت به هم شرتی داشتن)
مدل فت(20n60s5) بود که با یک فت مشابه با شماره (w20nm60fd) تعویض شد.
بعداز زدن کلید پاور دیگه فیوز نپرید ولی به محض اتصال سیم سبز و مشکی صدای یه سوختگی ریز اومد و بازم همون قطعه که جایگزین کردم سوخت و فیوز باز پرید.:biggrins:
خواستم شما استادای گرامی یه راهنمایی بکنید این شاگردتونو.مشگل از عدم سازگاری قطعه جایگزینی بوده؟؟؟
یا از جای دیگه؟؟؟؟:hmm:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
درود.
سلام خدمت تمامی استادای بزرگ خودم.
با یه پاور گرین 1035 وات به مشگل برخوردم که راهنمایی شما بزرگواران رو لازم دارم.
مشکل از این قراره که وقتی پاور رو به کابل متصل میکردم به محض روشن کردن کلید پشت خود پاور فیوز خونه میپرید.
متوجه شدم که اتصالی شدید تا قبل پل دیود دارم.
بعد از باز کردن پاور و تست اون متوجه شرتی روی پایه های پل دیود و کلیه ترانزیستور های فت روی رادیاتور شدم.
کلا کارت رادیاتور روبیرون آوردم و بعد از چک کردن متوجه سوختگی یکی از فت ها شدم.(هر سه پایه فت نسبت به هم شرتی داشتن)
مدل فت(20n60s5) بود که با یک فت مشابه با شماره (w20nm60fd) تعویض شد.
بعداز زدن کلید پاور دیگه فیوز نپرید ولی به محض اتصال سیم سبز و مشکی صدای یه سوختگی ریز اومد و بازم همون قطعه که جایگزین کردم سوخت و فیوز باز پرید.:biggrins:
خواستم شما استادای گرامی یه راهنمایی بکنید این شاگردتونو.مشگل از عدم سازگاری قطعه جایگزینی بوده؟؟؟
یا از جای دیگه؟؟؟؟:hmm:

سلام اگه همون فت سوخته احتمال داره شما در گذاشتم فت مشابه دچار اشتباه شدید

شما لطف کنید شماره فترو بگید تا ما مشابه اون فترو بگیم وتا بتونید جایگزین کنید

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
سلام دوست من
شما گفتید شورتی آنقدر شدید بود که باعث فیوز زدن خانه شد، بنابراین بدون معطلی تمام پل دیود را تعویض حتی اگر در تست اهمی سالمند، در ضمن هنگام تعویض ترانزیتسور فت مقاومتهای کناری و دیودهای زینر را حتما تست و در صورت مشکوک بودن تعویض نمایید.
این فت جایگزین هم مثل فت اولی پاوره . هردو 600 ولت 20 آمپر با توانهای تقریبا یکسان.
در ضمن به قول دوستمان آقای
reza_476 چندتا عکس آپ نمایید باعث راهنمایی بهتر میشود
اعلام نتیجه فرمایید

at950

کاربر
2013-06-10
40
102
شهرری-تهران
ولی پل کاملا سالمه.
شورتی که باعث پریدن فیوز میشد به خاطر سوختن یکی از فت ها بود.
این برام جای سوال داره که چرا بعد از تعویض فت و زدن کلید پاور فیوز نپرید ولی به محض اتصال سیم سبز و مشکی دقیقا همون فتی که تعویض کرده بودم سوخت و باعث شد بازم فیوز بره.

at950

کاربر
2013-06-10
40
102
شهرری-تهران
137259118691.jpg
[/URL][/IMG]

بالا