آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آنتن تلویزیون

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام
تو خونه ما 4 تا تلویزیونهست که قبلا" با یه آنتن 2500 تومنی:confused: و چند تا مقاومت تصویر تمام 8 تا شبکه رو داشت ولی تمام ها شبکه ها برفک اندکی داشتند رفتم یه آنتن مرکزی لالی الکترونیک 8 خروجی خریدم :051:65000تومن:051: (شصدوپنج هزار تومن) :051:ولی حالا فقط شبکه 1و2 کاملا" شفاف هستند 3و4و5 برفکش زیاد تر شده و شبکه خبور آموزش و قرآن رو اصلا" نمیگیره سیم از بهترین نوع سیم با شیلد مسی و مغزی ضخیم و بدون تیکه هستش چرا اینجوری شده اینقدر آنتن رو چر خوندم دستام خسته شدند ؟:sadwalk:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
با سلام
تو خونه ما 4 تا تلویزیونهست که قبلا" با یه آنتن 2500 تومنی:confused: و چند تا مقاومت تصویر تمام 8 تا شبکه رو داشت ولی تمام ها شبکه ها برفک اندکی داشتند رفتم یه آنتن مرکزی لالی الکترونیک 8 خروجی خریدم :051:65000تومن:051: (شصدوپنج هزار تومن) :051:ولی حالا فقط شبکه 1و2 کاملا" شفاف هستند 3و4و5 برفکش زیاد تر شده و شبکه خبور آموزش و قرآن رو اصلا" نمیگیره سیم از بهترین نوع سیم با شیلد مسی و مغزی ضخیم و بدون تیکه هستش چرا اینجوری شده اینقدر آنتن رو چر خوندم دستام خسته شدند ؟:sadwalk:
با سلام :
دوست عزيز من فكر ميكنم مشگل از انتني كه تهيه كرديد باشد وگرنه انتن هاي مركزي مورد اشاره چنانچه استاندارد مونتاژ شوند علاوه بر تامين انتن چند تلويزيون داراي صافي هايي نيز ميباشند كه فركانسهاي ناخواسته را بايد حذف كنند و نسبت سيگنال به نويز بالايي دارند به فروشنده خدمات پس از فروش همين انتن مراجعه كنيد تا براتون حل كنند .
با تشكر .
موفق باشيد .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با تشکر فراوان
به فروشنده مراجعه کردم و قضیه رو توضیح دادم گفت که محل آنتن رو عوض کن ممکنه در اون محل ************** داشته باشی ضمنا" چون در شمال زندگی میکنیم سقف کاملا" حلب هست و آنتن در مرکز پشت بام نسب است نظر شما در باره تغیر محل آنتن چیه؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
با تشکر فراوان
به فروشنده مراجعه کردم و قضیه رو توضیح دادم گفت که محل آنتن رو عوض کن ممکنه در اون محل ************** داشته باشی ضمنا" چون در شمال زندگی میکنیم سقف کاملا" حلب هست و آنتن در مرکز پشت بام نسب است نظر شما در باره تغیر محل آنتن چیه؟
با سلام :
بله دوست عزيز گاها جابجايي انتن موثر و مفيد خواهد بود و اين بخاطر نقطه كوري امواج نسبت به منطقه اي خاص خواهد شد كه در انتن هاي پهن باند با تضعيف سيگنالها و يا دريافت امواج انعكاسي تا حدودي خودشو نشون نميده ولي در انتن مركزي به خاطر وجود صافي هاي فركانس ناخواسته (مخصوصا امواج انعكاسي ) حذف ميشوند و خروجي تقريبا صفر خواهد بود .
سقفي كه با ورق اهن گالوانيزه پوشيده شده باشد انتن بايد مرتفع باشد تا انعكاس از سطوح اهني وارد انتن نگردد . ( حداقل ارتفاع تقريبا تا 4 برابر لاندا ) .
با تشكر .
موفق باشيد .

زارع بیدکی

کاربر
2012-03-19
18
97
سقفي كه با ورق اهن گالوانيزه پوشيده شده باشد انتن بايد مرتفع باشد تا انعكاس از سطوح اهني وارد انتن نگردد . ( حداقل ارتفاع تقريبا تا 4 برابر لاندا ) .

ببخشید این واحد لاندا چقدره ؟ چجوریه؟ میشه توضیح بیشتری بدید
با سلام :
واژه لاندا { λ} حرف لاتینی و به مفهوم طول موج فارسی می باشد .
میدانید که هر موجی به نسبت فرکانس خود طول موجی دارد که از تقسیم مقدار عددی سرعت انتشار امواج به فرکانس بدست می اید مثل فرکانس 27 مگاهرتز که طول موج ان 11 متر میباشد .
اگر به پانل رادیوی خود دقت کنید !! اعدادی مثل 41 متر..و..... می بینید که این معرف همون فرکانس فرستنده هست که با لاندا {طول موج } نشان داده شده .
برای درک بهتر و مزید اطلاع به تاپیک اموزشی رادیو در بخش اموزش گام به گام مراجعه فرمایید .
-- طول یک انتن فرستنده باید معادل یا ضرایبی صحیح از طول موج فرکانس فرستنده باشد تا بتواند امواج فرستنده فوق را بطورکامل ارسال نماید .
موفق باشید .

بالا