آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن مادربرد ایسوس m4n78 se بعد از 4 ثانیه

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
مادربرد مذکور پس از 4 ثانیه خاموش میشه بایوس رو پروگرام کردم-سی پی یو سرده و چیپ نزدیک سی پی یو داغ میکنه و تمام فت ها رو چک کردم مشکلی نداشتند. پایه های سی پی یو هم چک شد موردی نداشت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
مادربرد مذکور پس از 4 ثانیه خاموش میشه بایوس رو پروگرام کردم-سی پی یو سرده و چیپ نزدیک سی پی یو داغ میکنه و تمام فت ها رو چک کردم مشکلی نداشتند. پایه های سی پی یو هم چک شد موردی نداشت

دوست عزیز شما ابتدا از خمیر سیلیکون مرغوب برای چیپ شمالی استفاده کنید و خازنهای اطراف چیپ را نیز بررسی کنید در ضمن ایسی I/O را نیز از نظر قلع مردگی چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: palner

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
دوست عزیز سی پی یو سرده دیگه نیازی به خمیر نداره در ضمن تا روشن میشه خاموش میشه و یک لحظه دیباگر روشن میشه و هیچ کدی نداره

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
نه مدار شورتی نداره چون وقتی سیمهای سبز و مشکی رو بهم وصل میکنم مین روشن میشه و کار میکنه و دیباگر هم 4 تا صفر نشون میده

• Like

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام شما اول بایک پاور دیگه بعد اگه چیپ نزدیک به سی پی یو زیاد داغ می کنه به حدی که دست رو می سوزونه تعویضش کن ولی فکر کنم یکی از قطعات شورتی داره شما فتها قطعات مدار رو تست کردید .......

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
با پاور دیگه هم چک کردم گفتم که شورتی نداره در ضمن یه ای سی که فکر کنم پل شمالی باشه هم بیشتر نداره همونی که داغ میکنه البته سینک روشه و دست که به سینک میزنم خیلی داغه

• Like

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوست عزیز سی پی یو سرده دیگه نیازی به خمیر نداره در ضمن تا روشن میشه خاموش میشه و یک لحظه دیباگر روشن میشه و هیچ کدی نداره

دوست عزیز خمیر رو که فقط به سی پی یو نمی زنند به چیپ هم می زنند

با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با پاور دیگه هم چک کردم گفتم که شورتی نداره در ضمن یه ای سی که فکر کنم پل شمالی باشه هم بیشتر نداره همونی که داغ میکنه البته سینک روشه و دست که به سینک میزنم خیلی داغه

دوست عزیز ابتدا به چیپ خمیر سیلیکون بزن ببین که دوباره داغ می کنه یا نه ?اگر باز هم داغ کرد چیپ را تعویض کن

با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا