آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

طریقه تعویض ایسی های تلفن همراه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان عزیز می خواستم از شما بپرسم که تعمیرکاران موبایل چگونه بدون دستگاه چیپ زن و با هیتر معمولی و خمیر فلاکسی ایسی های BGA تلفن همراه را برمی دارند و از شابلون نیز استفاده نمی کنند ؟ خواهشا روش انها را برایم توضیح دهید و دقیقا برایم بگویید چقدر خمیر فلاکسی به این ایسی ها بزنم و چقدر و به چه دمایی با هیتر حرارت دهم ؟ در ضمن برایم بگویید خمیر فلاکسی را باید چگونه به این ایسی ها زد چون تا حالا با خمیر کار نکردم در ضمن بعد از برداشتن این ایسی ها ایا برد زیر ایسی وپایه های ان نیاز به تمیز کردن دارد یا نه؟ اگر دارد چگونه باید برد زیر این ایسی ها را تمیز کرد؟

با تشکر

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,114
سلام
روش خوبی هست اگر دوستان در این مورد تجربه ای قرار دهند باعث دلگرمی دیگر همکاران تعمیر کار خواهد بود وبرای تعمیرکاران تصویری کاربرد خواهد داشت
لطفا دریغ نفرمایید.

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود دوست عزیز تعمیر کاران موبایل هم از شابلون استفادده میکنن در صورتی که موقع برداشتن دستشون بلرزه یا فشار بدن ای سی رو کف بخوابه مجبور به شابلون میشن در غیر این صورت نیاز نیست شابلون بزنن فقط برای گزاشتن حتما باید کف برد رو با فیتیله قلع کش وهویه کامل تمیز وهم سطح بکنی بعد با تینر بشوری بعد یک مقدار خمیر فلکس روی برد یا ای سی بریزی میزان حرارت با هیتر های مختلف متفاوته بهتر اینه که روی چندتا برد اوراقی ازمایش کنی تا مهارت پیدا کنی هم شدت باد و هم حرارت دستت میاد هم شابلون زدنم یاد میگیری فیلم اموزشی هم تو سایت هست پایان کار شستشو با تینر یادت نره ای سی رو هم که داغ کردی با فوت یا تینر خنک نکن بزار خودش به دمای محیط برسه از اساتید محترم بابت جسارتم عذر میخواهم
موفق باشی

tekno

کاربر
2008-04-17
99
318
برای برداشتن ای سی
1-روی و اطراف ای سی را با تینر 10000 تمیز کنید.
2-فشار باد هیتر روی 2.5 و دما روی 5
3-اگر ای سی حساس باشه مقداری مایع فلکسی روی ای سی ریخته و حرارت میدیم تا زود گرم بشه.
4-با هیتر بصورت جاروب حرارت داده تا ای سی آماده برداشتن بشه
5- با پنس یا ابزار مناسب ای سی را بر میداریم.
6-قلع اضافه روی برد را با هویه یافتیله قلع کش بر می داریم.
7-در صورت وجود ای سی نو و در صورت نبود ای سی راشابلون می زنیم.
8-مقداری خمیر فلکسی روی محل ای سی روی برد گذاشته و ای سی را در محل قرار داده وبا هیتر حرارت می دهیم.
9-البته برای شروع کار جا گذاری فشار باد را باید کم کنید تا ای سی از جایش تکان نخورد.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
درود دوست عزیز تعمیر کاران موبایل هم از شابلون استفادده میکنن در صورتی که موقع برداشتن دستشون بلرزه یا فشار بدن ای سی رو کف بخوابه مجبور به شابلون میشن در غیر این صورت نیاز نیست شابلون بزنن فقط برای گزاشتن حتما باید کف برد رو با فیتیله قلع کش وهویه کامل تمیز وهم سطح بکنی بعد با تینر بشوری بعد یک مقدار خمیر فلکس روی برد یا ای سی بریزی میزان حرارت با هیتر های مختلف متفاوته بهتر اینه که روی چندتا برد اوراقی ازمایش کنی تا مهارت پیدا کنی هم شدت باد و هم حرارت دستت میاد هم شابلون زدنم یاد میگیری فیلم اموزشی هم تو سایت هست پایان کار شستشو با تینر یادت نره ای سی رو هم که داغ کردی با فوت یا تینر خنک نکن بزار خودش به دمای محیط برسه از اساتید محترم بابت جسارتم عذر میخواهم
موفق باشی

دوست عزیز ولی من بیشتر تعمیرکارهای موبایل را توی شهرمون می بینم فقط با هیتر معمولی و پنس و خمیر فلکسی این ایسی ها را بر می دارند وتعویض می کنند شابلون هم ندارند و از تینر 20000 فوری هم استفاده می کنند ایا تینر 20000 به برد موبایل اسیب وارد می کند یا نه؟
در ضمن ایا خمیر فلکسی سرنگی مارک AMITECH مرغوب هست یا نه؟

آخرین ویرایش:

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
دوست عزیز ولی من بیشتر تعمیرکارهای موبایل را توی شهرمون می بینم فقط با هیتر معمولی و پنس و خمیر فلکسی این ایسی ها را بر می دارند وتعویض می کنند شابلون هم ندارند و از تینر 20000 فوری هم استفاده می کنند ایا تینر 20000 به برد موبایل اسیب وارد می کند یا نه؟
در ضمن ایا خمیر فلکسی سرنگی مارک AMITECH مرغوب هست یا نه؟

درود ای سی نو پایه داره نیاز به شابلون نداره فقط یه فرصت داری دروست بزاریش اگه پایه هاشو بهم بزنی باید دوباره شابلون زد ای سی رو هم که از رو برد بر میداری اگه تمیز و با دقت بر داری و پایه ها کنده یا بهم نریزن میتونی استفاده کنی در ضمن دوست گلم من نزدیک 8سال تعمیر کار موبایل بودم الان خیلی کمتر کار میکونم خمیر فلکس ya xun 150gاگه گیر بیاری به صرفه تره میتونی با هیتر بدون نوک با حرارت کم ابش کنی تو ظرفه خودش مراقب باشی گرد وقبار توش نره بعد با یه سرنگ 5میل بدون سر سوزن بکشی فقط به اندازه 5میل اب کن استفاده کن تموم شد دوباره بساز موفق باشی

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
درود ای سی نو پایه داره نیاز به شابلون نداره فقط یه فرصت داری دروست بزاریش اگه پایه هاشو بهم بزنی باید دوباره شابلون زد ای سی رو هم که از رو برد بر میداری اگه تمیز و با دقت بر داری و پایه ها کنده یا بهم نریزن میتونی استفاده کنی در ضمن دوست گلم من نزدیک 8سال تعمیر کار موبایل بودم الان خیلی کمتر کار میکونم خمیر فلکس ya xun 150gاگه گیر بیاری به صرفه تره میتونی با هیتر بدون نوک با حرارت کم ابش کنی تو ظرفه خودش مراقب باشی گرد وقبار توش نره بعد با یه سرنگ 5میل بدون سر سوزن بکشی فقط به اندازه 5میل اب کن استفاده کن تموم شد دوباره بساز موفق باشی

دوست عزیز بیشتر توضیح دهید چقدر خمیر فلکسی باید برای جدا کردن و گذاشتن ایسی به پایه ها بزنم ؟ ایا از مایع فلکسی هم باید استفاده کنم؟ درضمن هیتر من گورداک هست دما و میزان باد دقیقا روی چه چیزی تنظیم می شود؟ طریقه برداشتن وگذاشتن ایسی bga با هیتر و فلکسی چگونه هست خواهشا مراحلش را کامل توضیح دهید ممنون میشم

با تشکر

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود دوست عزیزمون تکنو توضیحاته خوبی داد ولی به نظره من باد هر چی کمتر باشه راحت تری چون قطعه پرت نمیشه به این ور و اون ور به جاش یکم حرارتو بالا ببرین زدن فلکسی هم برای برداشتن یه مقدار روی ایسی مورد نظر برزین به اندازهی که وقتی حرارت میدین روی کل قطعه پخش بشه نه کل برد حرارتم به صورت جاروب باشه روی یک نقطه متمرکز نشین اگر از نوک صاف استفاده میکنین کامل عمود رو ای سی با فاصله نیم تا 1 سانتی اگر نوکه خم بود زاویه دار بگیرین برای گزاشتنم بعد از تمیز کردن کف برد و اطمینان داشتن از پایه های ای سی یکم خمیر به کف یکم هم به پایه ها بمالید بعد با پنس دو طرف ای سی بگیرن سره جاش نگهدارین به ارامی به صورت جاروب حرارت دهین بعد چمد ثانیه صبر کنید دوباره برای اطمینان روی سطر و ستون ها حرارت دهید بعد صبر کنید خودش خنک شود و بعد از ان با تینر 10000مارک بیات چون سولفاته اصلا نمیکونه شستشو دهید یکبار هم حرارت دهید ملایم تا تینر زیر پایها خشک شود بعد از خنک شدن کار شما انشا الله به پایان رسیده موفق باشید

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
درود دوست عزیزمون تکنو توضیحاته خوبی داد ولی به نظره من باد هر چی کمتر باشه راحت تری چون قطعه پرت نمیشه به این ور و اون ور به جاش یکم حرارتو بالا ببرین زدن فلکسی هم برای برداشتن یه مقدار روی ایسی مورد نظر برزین به اندازهی که وقتی حرارت میدین روی کل قطعه پخش بشه نه کل برد حرارتم به صورت جاروب باشه روی یک نقطه متمرکز نشین اگر از نوک صاف استفاده میکنین کامل عمود رو ای سی با فاصله نیم تا 1 سانتی اگر نوکه خم بود زاویه دار بگیرین برای گزاشتنم بعد از تمیز کردن کف برد و اطمینان داشتن از پایه های ای سی یکم خمیر به کف یکم هم به پایه ها بمالید بعد با پنس دو طرف ای سی بگیرن سره جاش نگهدارین به ارامی به صورت جاروب حرارت دهین بعد چمد ثانیه صبر کنید دوباره برای اطمینان روی سطر و ستون ها حرارت دهید بعد صبر کنید خودش خنک شود و بعد از ان با تینر 10000مارک بیات چون سولفاته اصلا نمیکونه شستشو دهید یکبار هم حرارت دهید ملایم تا تینر زیر پایها خشک شود بعد از خنک شدن کار شما انشا الله به پایان رسیده موفق باشید

دوست عزیز میتونم از تینر 20000 فوری برای برد موبایل استفاده کنم

با تشکر

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود20000هم میشه استفاده کرد ولی مراقب باشید قاب وال سی دی وتاچ را از نزدیک خود دور کنید چون اگه یه سره سوزنشم بپاشه به قاب یا لوازم دیگه رنگ رو بهم میریزه در ضمن تینر 20000 حلاله خوبی برای از بین بردن چسب میباشد
موفق باشی

بالا